hétfő, június 25, 2012

Vallomás

Nem tudom fenntartani a kapcsolataimat. Egyszerűen nem keresem a barátaimat. Nincs meg bennem a természetes érdeklődés irányukba. Pedig igazán kedvelem őket, szívesen találkozok velük, csak. Csak ilyen vagyok. Meg néha meg azért nem nyitok rá valakire chaten/msn-en/skype-on, mert úgy gondolom, másokkal biztosan szívesebben beszélgetnének.

Mostanság eléggé változóban vagyok. Legalábbis azt érzem, hogy néha nem ismerek magamra. Mintha most kamaszodnék. Ez még igaz is lehet, mivel nem volt kamaszkorom. Nem mondtam ellent a szüleimnek, nem csináltam se nagy, se kis hülyeségeket. Jó kislány voltam/vagyok.

Keresem magam. Ha valaki megtalálna, szóljon.

szerda, június 20, 2012

Hétvége - MTT szülinap

10 éves lett az MTT. Nagy idő, ha azt nézzük, hogy honnan indultunk.
Én csak 2004-ben kerültem az MTT közelébe. Emlékszem, hogy megnéztük barátnőimmel a filmet, kölcsönkaptuk a könyvet az osztályfőnökünktől. Én akkor még csak az origo A gyűrűk ura fórumára vetődtem el. Ott ismerkedtem meg Vardával, ő mutatta meg a tolkien.hu fórumot. Az első találkozásom az MTT-vel a 2003-as LEP volt. Bár akkor egyáltalán nem tudtam, hogy mi is az MTT. Aztán a következő LEP-en is ott voltam. Viszont az első igazi találkozás a 2004-es farsang volt. Az nagyon emlékezetes volt számomra, mert senkit sem ismertem, csak a barátnőmet, akivel együtt mentünk el az ipartestület székházába. Még a jelmezversenyen is szerepeltünk, tündéknek öltöztünk. Itt ismerkedtem meg Peredhillel, aki aztán táncolni is felkért, és ő volt az, aki Beltaine-re is elvitt. Az egyfajta sokk volt nekem, mert életemben annyi puszit még nem adtam és nem kaptam, mint akkor. Peredhil mindenkinek bemutatott, voltunk vagy ötvenen. És innentől nem volt megállás :) Jártam a Tolkien Klubra, ami az Eötvös kollégiumban volt, aztán az első táborom a 2005-ös várgesztesi volt - nagy élmény :) És még itt vagyok. Sőt, "szintet léptem", a tavalyi és az idei táborban is a kiránduló rendet/csapatot vezet(t)em.

Amit köszönhetek a Társaságnak:
- hogy vannak. Ennyi.
- a táborokat egytől-egyig, bár 2005 óta kettőt ki kellett hagynom.
- a barátokat, akiket ott ismertem meg.

I love you MTT :)

kedd, május 01, 2012

Hosszú hétvége

Program dúsan telt ez a hosszú hétvége, már csütörtökön kezdődött egy kiöltözős sütizéssel, folytatódott pénteken egy TLV-helyszín díszítéssel, majd rögtön utána IHB a Krimóban, ahonnan viszonylag hamar eljöttem, mert másnap TLV döntő volt, amire a Keletiből vittem a nebulókat. Maga a döntő remek hangulatban telt, ahogy itt lejjebb írtam :) Ezután egy nap szünet, vasárnap este meg Nightwish koncert a Papp László Sportarénában. Hatalmasat buliztunk, kiordítottuk a hangunkat, csápoltunk, ugráltunk, remek volt! Látványos, nagy élmény. Remélem, jönnek majd még Budapestre :)


Aztán ismét egy kis szünet, amit aktívan töltöttem - bicajoztam szüleimmel. Kicsit meg is pirult a karom, de nem vészes. Aztán este meg Beltaine! Csodás volt az idő, remek volt a társaság, a hangulat, naplementét néztünk, beszélgettünk, nevettünk, valamennyit szunyókáltunk, napfelkeltét néztünk. Jók lettek a képek. Még. Ilyet. Sokat. :)

Holnap indul a "józan robot", de legalább rövid hét lesz, minden napra jut program :)

vasárnap, április 29, 2012

Tolkien Levelező Verseny 2012 döntő

Ismét eljött az idő, amikor a TLV-n jól szereplő csapatokat meghívjuk a lassan hagyományossá váló helyszínre, a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár központi épületébe. Idén én kísértem a Keletibe érkező vidékieket a könyvtárhoz, nagy meglepetés volt hogy az a csapat is oda jött, akik a volt sulimba járnak most. Megtudtam, hogy a volt ofőm nem sokat újított szövegelés terén :) A helyszínre érve elfoglaltam a helyemet a lépcső alatt, aztán megnyitó, majd jöttek a csapatok. Én a Sárkánybarlang fantázianevű állomást vezettem, ahol logikai feladatokat kellett megoldaniuk a csapatoknak. Nagyon ügyesek voltak, legalább egy feladatot minden csapatnak sikerült megoldania. Volt ördöglakat, ládikák feliratokkal, érmés feladatok... Nagyon remek érzés, amikor kitalálják a megoldást :)
A helyszín a Wenckheim palotarész, még mindig meseszép! Nem egy ember tudna elképzelni egy bált ott, vagy akár ott is lakna :)

Képeket itt találhattok

Remélem, jövőre is ugyanilyen lelkesen vesznek részt a versenyen a diákok :)

szombat, április 21, 2012

MTT Tábor 2012 Nagyvisnyó, Bükkalja

Egy kis lelkendezés következik a táborhelyről, meg az előző hétvégi lelátogatásról :)

Dél után valamivel értük el a célállomást, a nagyvisnyói Boróka tábort. Amiért rögtön beleszerettem a helybe az eső és a borús idő ellenére is: a madárcsicsergés! Mintha csak valami szimfóniát énekelnének, rengeteg hangon szólaltak meg az erdei madarak! Mindezen hangok aláfestéseként a tábor szélén egy patak csobog keresztül.
A lakóépületek tiszták, 3 szoba van egy házban, melyek mind a verandáról nyílnak. A veranda két végében egy raktár és egy mosdó, mely utóbbi meglepően szép állapotban van. A szobákban van elektromos fűtőtest, ami nyáron nem túl hasznos, de most az áprilisi időben jó szolgálatot tett :)
A zuhanyzók külön épületben vannak, az épületek közt betonozott út fut. A tábor háziállat-állománya népes: két póni, pár "punk" kontyos csirke és pár kendermagos (kakasra nem emlékszem, de kellett lennie - önjelölt ébresztő lehet :D), egy kondányi disznó, 4 liba, egy kutya és egy cica. A pónik barátságosak, jól lehet velük beszélgetni, szeretik a vakargatást :)
Másnap körülnéztünk a környéken Márkkal, Gergővel és Ratzcal, gyönyörű! Annyira változatos, hogy minden domb mögött más táj tárult a szemünk elé! Sűrű fenyves, vörös földű domb, tisztás, irtás, vadászles... Élvezet lesz minden egyes lépés a kirándulóknak ;)

"Hivatalos" leírás és képanyag a táborhelyről Nagyvisnyón

Részletek minden mennyiségben a táborról - gyertek! :)

péntek, április 13, 2012

Lobogóm



LPLPNAD-tól kaptam, szeretném megosztani veletek. Nagyon köszönöm, NAD! :)

hétfő, április 09, 2012

Nyugaton a helyzet változatlan

Befejeztem a könyvet. Utálom a háborút, és ezt a könyvet olvasva bárki megértené, mennyire borzasztó és embertelen a háború. Hatott rám a könyv, megviselt, sírok miatta. Nem jól eső sírás ez, alapvetően nem is szeretek ilyen témájú könyvet olvasni, de ezt valamiért el akartam olvasni - talán amiatt, mert a címe szállóige lett. De most már mást fog jelenteni nekem, ha meghallom. Paul Bäumerre fogok gondolni, a főhősre, aki szint még gyermekfejjel élte meg az első világháborút.
Hallgassanak az ágyúk. Örökre.

szombat, április 07, 2012

Nagyszombati munka

Be kellett mennem a munkahelyemre, hogy beengedjek embereket, akik megmértek valamit. Érdekes volt, hogy szinte senki nem volt a buszon, metrón... A 202E csúcsot döntött, eltereléssel együtt 16 perc alatt eljutott a KÖKIre. Aztán metró, majd busz. Az utolsó busz az orrom előtt ment el, negyed óra múlva jött a másik, így lett kb. 1 óra a teljes út. Szerencsére a mérés csak 2 órát tartott, 10-kor már jöttem el. Szép napsütéses idő volt, kis széllel. Azóta volt egy kis fürdőszoba pucolás, nemsokára elkészítem a tiramisut, aztán ebéd :)

péntek, április 06, 2012

Nehéz

No komment. Csak egy helyzetjelentés. Remélem, nem kelek fel reggel ötkor...

csütörtök, március 29, 2012

A történelem ismétli önmagát

És a nagyon szűk és személyes történelem is. A volt barátok visszajárnak és nem fogják fel, hogy vége, nincs tovább. Nagyon rosszul esik, ha hívatlanul eléd állnak és kérdezősködnek, könyörögnek. Jóga előtt meg különösen, mert felkavar a találkozás, és nem tudok lenyugodni, a jóga alkalmat így tönkreteszi számomra.
http://patiszonka.blogspot.com/2007/10/szerdai-szakasz.html
Hát... igen, nagyon hasonló...