péntek, november 04, 2011

kedd, október 18, 2011

Kárpátia és József

Ez a két név fémjelezte a hétvégémet. Szombaton ugyanis Petivel és pár barátjával elmentünk Pestszentimrére Kárpátia koncertre. A koncert előtt ettünk a közelben finom gyros-t. Maga a koncert egy sportcsarnokban volt, ahol kényelmesen elfértünk. Az első sorban két 8 éves forma kislány csápolt és énekelte a dalokat apjuk nyakában. Cukik voltak :) Az egész nagyon tetszett. Megyünk legközelebb is :)
Vasárnap meg a kerületi művházban voltam, ahol Anyuval megnéztük a József és a színes, szélesvásznú álomkabát című Webber-musicalt. Látványos volt a körülményekhez képest, jó színészekkel/énekesekkel, leszámítva sajnos Józsefet - az ő hangja nem volt annyira jó még, de fiatal, és fejlődhet :) Számomra érdekes volt a "régi" szöveg, mivel legutóbb a Madáchban láttuk az újabb fordításban. Anyum beindult, már keresem a következő darabot, amit megnézünk :) Én a Figaro házasságára gondoltam, csak sajnos mostanában nem játsszák az Operában. Na, majd keresünk mást :)

csütörtök, október 06, 2011

Egy szép idézet

"A tudat, hogy hamarosan halott leszek, a legfontosabb eszköz, amellyel csak találkoztam, amely segít meghozni az élet nagy döntéseit. Mert csaknem minden – minden külső várakozás, minden büszkeség, minden megszégyenüléstől és bukástól való félelem – ezek a dolgok szertefoszlanak a halál színe előtt csak azt hagyva meg, ami igazán fontos. Annak tudata, hogy meg fogsz halni az egyik általam ismert legjobb módja annak, hogy kikerüljük azt a csapdát, hogy az gondoljuk: van vesztenivalónk. Mert már meztelen vagy. És nincs rá ok, hogy ne a szívedet kövesd" Steve Jobs

péntek, szeptember 30, 2011

szombat, szeptember 24, 2011

Láthatatlan kiállítás - Amikor az érzékeid vezetnek


Tegnap elmentünk Petivel a Népligetnél található Láthatatlan kiállításra. Nagy élmény volt. Az első szakaszban még a látható részben vezetőnk mesélt a Braille-írásról, a vakoknak szánt háztartási eszközökről. Ha még kellett volna várni, szembekötve ki lehetett volna rakni egy kirakót, vagy megoldani egy ördöglakatot - ez utóbbit én nyitott szemmel azért megoldottam :) Aztán jött a sötét rész. Szó szerint vaksötét van, csak tapogatással jutsz előre, óhatatlanul hozzáérsz másokhoz. Nem akarok semmilyen leírást adni a sötét részről, hanem ezt "látni", azaz érezni kell. Írhatnám, hogy kitapogattunk szobrokat és eszközöket, de ez így semmitmondó lenne, mert ahhoz az kell, hogy 1 órát teljes sötétben légy. Az illatok intenzívek, a hangok szinte zavaróak, a tapintásodra hagyatkozol. Én többször hangosan fejeztem ki meglepetésemet, amikor egy-egy hétköznapi tárgyat felismertem tapogatással. A "vakvezetőnk" Margit volt. Születése óta vak, csak egy kicsit érzékeli a fényességet. Nagyon kedves és türelmes volt, minden kérdésünkre válaszolt, vezetett minket, mesélt. Nagyon tudom ajánlani bárkinek, aki egy kicsit másképp akarja "látni" a körülöttünk levő világot. Megértettem, hogy sok vak vagy látássérült miért nem akar közlekedni. Mit érezhetnek, amikor elvesznek, és nem segítenek nekik. Ezelőtt is szívesen segítettem vakoknak, de ezután még inkább azon leszek.
*
- Lehet-e vakon bízni valakiben?
- Persze, minden vak így bízik meg a másikban.

péntek, szeptember 23, 2011

Tali Minccel

Tegnap találkoztam Minccel a Deák téren. Úgy gondoltam, hogy pontosan érkezik, ezért én épp elindultam volna egy kis sétára, amikor hívott, hogy a helyszínen van. Némi mekis kitérő után a Túrisztba mentünk. Eléggé hm, régies hely, ami azt is jelenti, hogy nagyon olcsó a csapolt sör (Borsodi korsója 280 Ft). Szerencsére kint is találtunk helyet, leültünk tehát a Zsinagógával szemben :) A pultos hölgy kedves, közvetlen volt. Jót beszélgettünk, aztán visszasétáltunk a Deákra és irány haza.

Ma bent a munkahelyen megkóstoltam azt a karamellt, amit az egyik kollégám hozott baltikumbeli útjáról. Nagyon finom volt, omlós, töltött csoda. Pedig alapvetően nem szeretem a karamellt, de ezt érdemes volt megkóstolni. Gotina a neve (ami bocit jelent), így nézett ki:

Találtam egy egész blogot, ahol több mint ezer csomagolást gyűjtöttek össze a Gotinához 8O
Mindenesetre ha valaki arra jár, feltétlen hozzon nekem egy csomaggal :)

szerda, szeptember 21, 2011

Végre Nieriel

Tegnapelőtt végre tudtunk beszélgetni barátosnémmal :) Most jobb lett a lelkemnek :) Nagyon sokat számít, ha van az embernek legjobb barátja. :)

vasárnap, szeptember 18, 2011

Oszttali

Végül összesen 11-en voltunk, az Ofőt is beleszámítva. Én 9 emberre számítottam, ahhoz képest egész jó. Pedig Nieriel el sem jött. Ezen a héten 3 találkozónkat mondta le. Nem hibáztatom, nem haragszom rá, de na. Jövő héten elrabolom :D

Jah, és ezt mindenkinek ajánlom:
Simon's cat ^^
A könyv halálian vicces :)

szombat, szeptember 17, 2011

TLV

Tolkien levelező verseny. Idén én is szervező vagyok. Nem tudom, honnan jött, de valahogy ki akarom magam próbálni. Meg néha úgy érzem, nincs eléggé lekötve az szabadidőm. Csütörtökön volt az első szervezői találkozó a Hanami teaházban. Még mindig nagyon jó hely, isteni pirított mandulás rooibos teát ittam :)
SÚ-val leszek egy kategóriáért felelős, azaz feladatokat gyártunk nagy mennyiségben :) Emellett a költségvetést Ádámmal készítjük el. Elvállaltam, mert láttam, hogy senkinek sem fűlik hozzá a foga, de már az elején szólt Ádám, hogy segíteni fog. Szeretem a számokat :D
Ma meg műszaki zseninek titulált Anyu, csak mert visszazártam egy lakatot a cukrászdában. Bár az eladónő megjegyezte, hogy hagyjuk csak, majd ő visszateszi, de egyáltalán nem volt bonyolult.
Ma autómentes nap van az Elágon, már elkezdődtek a programok. Elugrunk majd oda Anyuval, aztán onnan megyek osztálytalálkozóra. Jej.

péntek, szeptember 16, 2011

Nagy gubanc

Azaz Aranyhaj. Öcsémmel most néztük meg. Szeretnivaló rajzfilm :) Az állatok a legjobbak - Pascal és Maximus :)

Másrészt meg kissé a magánéletem egy része, ha túlozni akarok. Mert csak kicsi. Vagy csak kezdem megszokni. Igazat megvallva ezen a héten kedden voltam mélyponton, de persze, ebből más nem vett észre túl sok mindent. Nem mutatom ki. De érzem, hogy még nem teljesen múlt el. Jó lenne pár szempontból kissé fiatalabb énemnek lennem...

Holnap osztálytalálkozó, amit én próbáltam megszervezni, de sajnos, nem sokan leszünk. Jó pár embert el sem értem. De kb. 10 emberre azért számítok a 26-ból.

"Az élet pontosan olyan, mint egy tükör, megnézheted magad benne. Ha nem kapsz semmit, nem adtál semmit. Ha nem figyelnek rád, te sem figyelsz másokra. Ha egyedül vagy, te nem keresed mások társaságát. Ha bőségben akarsz élni, tanulj meg a bőségben osztozni másokkal." A Nők Lapja Ezotériában találtam, és nagyon igaz :)