És a nagyon szűk és személyes történelem is. A volt barátok visszajárnak és nem fogják fel, hogy vége, nincs tovább. Nagyon rosszul esik, ha hívatlanul eléd állnak és kérdezősködnek, könyörögnek. Jóga előtt meg különösen, mert felkavar a találkozás, és nem tudok lenyugodni, a jóga alkalmat így tönkreteszi számomra.
http://patiszonka.blogspot.com/2007/10/szerdai-szakasz.html
Hát... igen, nagyon hasonló...
csütörtök, március 29, 2012
szerda, február 29, 2012
30 napos dal kihívás
Mostanában sokfelé látom, itt megcsinálom a fapados verziót - most nincs kedvem és időm linkeket vadászni. Ha valakit valamelyik érdeke, nyugodtan rákereshet a youtube-on, szerintem mindegyik fent van. Írjátok meg, hogy ti miket választanátok :)
Day 1: A kedvenc dalod - épp ami. Most pl. Ossian - Az lesz a győztes
Day 2: Az első dal, amit hallottál a kedvenc előadódtól - Enya: Sail away
Day 3: Az első dal, amit valaha hallottál - Valami Kaláka lehetett...
Day 4: egy dal, amitől mindig mosolyogsz - a Süsü :)
Day 5: egy dal, amitől sírni tudsz - Loreena McKennitt - The Highwayman
Day 6: egy dal, ami megnevettet - Riszálom ígyis-úgyis, vagy mi :)
Day 7: egy dal, amit utálsz - bármelyik vacak rap.
Day 8: egy dal, ami folyton beleragad a fejedbe - mikor melyik.
Day 9: egy dal, amiről valaki eszedbe jut - Ossian - Az lesz a győztes
Day 10: egy dal, ami egy családtagodra emlékeztet - ilyen nincs
Day 11: egy dal, ami egy barátodra emlékeztet - Haggard: Per aspera ad astra
Day 12: egy dal, ami egy olyan emberre emlékeztet, akit utálsz - nem utálok senkit sem.
Day 13: egy dal, amit csak úgy szeretsz - Lordi: Would you love a monsterman
Day 14: egy furcsa dal - Alma együttes: Ma van a szülinapom :)
Day 15: egy dal attól az előadótól, akinek legutóbb voltál a koncertjén - ha jól emlékszem, akkor Kárpátia: Ott, ahol zúg az a négy folyó
Day 16: az utolsó dal, amit hallottál - Dalriada: Ígéret
Day 17: A dal, amire majd először akarsz táncolni az esküvődön - Shrek OST: It is you vagy Ossian: Társ a bajban
Day 18: egy dal, amit majd a temetésedre akarsz: Edda Művek: Lelkünkből
Day 19: a legjobb barátod kedvenc dala: megkérdezem tőle :)
Day 20: egy dal a kedvenc albumodról - Nightwish: Ghost love score
Day 21: az első dal a kedvenc albumodról - Nightwish: Dark Chest of Wonders
Day 22: az utolsó dal a kedvenc albumodról - Nightwish: Higher than hope
Day 23: egy dal egy olyan előadótól, akit utálsz: nem utálok senkit se
Day 24: egy dal, ami a keresztneved első betűjével kezdődik: sokat segít a winamp listája, de így alig tudok választani... Pofonofon - A dzsungel könyve
Day 25: egy dal, ami a vezetékneved első betűjével kezdődik: Helló - Ákos
Day 26: egy dal, ami "you" szóval kezdődik: You are beautiful - James Blunt
Day 27: egy dal, ami felvidít - Pink - Raise your glass
Day 28: egy dal, ami nagyon idegesít - azt nem hallgatom.
Day 29: egy dal (csak úgy válassz egyet!!!) Lord: Virágének
Day 30: A kedvenc dalod (talán más lett, mint ami az első napon volt) - Nickelback - Hero
Day 1: A kedvenc dalod - épp ami. Most pl. Ossian - Az lesz a győztes
Day 2: Az első dal, amit hallottál a kedvenc előadódtól - Enya: Sail away
Day 3: Az első dal, amit valaha hallottál - Valami Kaláka lehetett...
Day 4: egy dal, amitől mindig mosolyogsz - a Süsü :)
Day 5: egy dal, amitől sírni tudsz - Loreena McKennitt - The Highwayman
Day 6: egy dal, ami megnevettet - Riszálom ígyis-úgyis, vagy mi :)
Day 7: egy dal, amit utálsz - bármelyik vacak rap.
Day 8: egy dal, ami folyton beleragad a fejedbe - mikor melyik.
Day 9: egy dal, amiről valaki eszedbe jut - Ossian - Az lesz a győztes
Day 10: egy dal, ami egy családtagodra emlékeztet - ilyen nincs
Day 11: egy dal, ami egy barátodra emlékeztet - Haggard: Per aspera ad astra
Day 12: egy dal, ami egy olyan emberre emlékeztet, akit utálsz - nem utálok senkit sem.
Day 13: egy dal, amit csak úgy szeretsz - Lordi: Would you love a monsterman
Day 14: egy furcsa dal - Alma együttes: Ma van a szülinapom :)
Day 15: egy dal attól az előadótól, akinek legutóbb voltál a koncertjén - ha jól emlékszem, akkor Kárpátia: Ott, ahol zúg az a négy folyó
Day 16: az utolsó dal, amit hallottál - Dalriada: Ígéret
Day 17: A dal, amire majd először akarsz táncolni az esküvődön - Shrek OST: It is you vagy Ossian: Társ a bajban
Day 18: egy dal, amit majd a temetésedre akarsz: Edda Művek: Lelkünkből
Day 19: a legjobb barátod kedvenc dala: megkérdezem tőle :)
Day 20: egy dal a kedvenc albumodról - Nightwish: Ghost love score
Day 21: az első dal a kedvenc albumodról - Nightwish: Dark Chest of Wonders
Day 22: az utolsó dal a kedvenc albumodról - Nightwish: Higher than hope
Day 23: egy dal egy olyan előadótól, akit utálsz: nem utálok senkit se
Day 24: egy dal, ami a keresztneved első betűjével kezdődik: sokat segít a winamp listája, de így alig tudok választani... Pofonofon - A dzsungel könyve
Day 25: egy dal, ami a vezetékneved első betűjével kezdődik: Helló - Ákos
Day 26: egy dal, ami "you" szóval kezdődik: You are beautiful - James Blunt
Day 27: egy dal, ami felvidít - Pink - Raise your glass
Day 28: egy dal, ami nagyon idegesít - azt nem hallgatom.
Day 29: egy dal (csak úgy válassz egyet!!!) Lord: Virágének
Day 30: A kedvenc dalod (talán más lett, mint ami az első napon volt) - Nickelback - Hero
vasárnap, január 22, 2012
Nagy boldogság
A hétvégén volt a szülinapom, egészen pontosan pénteken. Vacilláltam, hogy meghívjak-e embereket ilyen apropóból, mert hát ez kicsit olyan, mintha magamat ünnepeltetném. De végül csak rászántam magam, meghirdettem, és nagyon sok pozitív visszajelzést kaptam - megköszönték, hogy meghívtam őket :) Nagyon jó volt látni, hogy ilyen sokan vannak, akik el akartak jönni, és rengetegen felköszöntöttek, kaptam ajándékokat is, mindnek szívből örültem (tulipánt is kaptam, a kedvencemet!) tényleg boldog volt a szülinapom :)
A hétvége további napjai is csodásak voltak, minden nap kaptam sok nagyon pozitív dolgot. Ezek közül kiemelném a tegnapi táborszervezői összejövetel "pozitív pletyka" feladatát, amikor hármas csoportokra oszlottunk, és két ember "kibeszélte" a harmadikat annak füle hallatára, de csupa pozitív dolgot. Mindenkinek ajánlom, nagyon jó érzés, próbáljátok ki :)
A másik a mai nap, amit részben a legjobb barátnőmmel, Nieriellel töltök. Azt mondta hogy bár sok barátja/barátnője van, de senki mellett nem töltődik fel ennyire, senki nem olyan pozitív hozzáállású, mint én, szerinte :)
Remélem, veletek is történnek hasonlóan jó dolgok, meséljetek :)
Ja, és csodás az időjárás is :)
péntek, november 04, 2011
kedd, október 18, 2011
Kárpátia és József
Ez a két név fémjelezte a hétvégémet. Szombaton ugyanis Petivel és pár barátjával elmentünk Pestszentimrére Kárpátia koncertre. A koncert előtt ettünk a közelben finom gyros-t. Maga a koncert egy sportcsarnokban volt, ahol kényelmesen elfértünk. Az első sorban két 8 éves forma kislány csápolt és énekelte a dalokat apjuk nyakában. Cukik voltak :) Az egész nagyon tetszett. Megyünk legközelebb is :)
Vasárnap meg a kerületi művházban voltam, ahol Anyuval megnéztük a József és a színes, szélesvásznú álomkabát című Webber-musicalt. Látványos volt a körülményekhez képest, jó színészekkel/énekesekkel, leszámítva sajnos Józsefet - az ő hangja nem volt annyira jó még, de fiatal, és fejlődhet :) Számomra érdekes volt a "régi" szöveg, mivel legutóbb a Madáchban láttuk az újabb fordításban. Anyum beindult, már keresem a következő darabot, amit megnézünk :) Én a Figaro házasságára gondoltam, csak sajnos mostanában nem játsszák az Operában. Na, majd keresünk mást :)
Vasárnap meg a kerületi művházban voltam, ahol Anyuval megnéztük a József és a színes, szélesvásznú álomkabát című Webber-musicalt. Látványos volt a körülményekhez képest, jó színészekkel/énekesekkel, leszámítva sajnos Józsefet - az ő hangja nem volt annyira jó még, de fiatal, és fejlődhet :) Számomra érdekes volt a "régi" szöveg, mivel legutóbb a Madáchban láttuk az újabb fordításban. Anyum beindult, már keresem a következő darabot, amit megnézünk :) Én a Figaro házasságára gondoltam, csak sajnos mostanában nem játsszák az Operában. Na, majd keresünk mást :)
csütörtök, október 06, 2011
Egy szép idézet
"A tudat, hogy hamarosan halott leszek, a legfontosabb eszköz, amellyel csak találkoztam, amely segít meghozni az élet nagy döntéseit. Mert csaknem minden – minden külső várakozás, minden büszkeség, minden megszégyenüléstől és bukástól való félelem – ezek a dolgok szertefoszlanak a halál színe előtt csak azt hagyva meg, ami igazán fontos. Annak tudata, hogy meg fogsz halni az egyik általam ismert legjobb módja annak, hogy kikerüljük azt a csapdát, hogy az gondoljuk: van vesztenivalónk. Mert már meztelen vagy. És nincs rá ok, hogy ne a szívedet kövesd" Steve Jobs
péntek, szeptember 30, 2011
szombat, szeptember 24, 2011
Láthatatlan kiállítás - Amikor az érzékeid vezetnek
Tegnap elmentünk Petivel a Népligetnél található Láthatatlan kiállításra. Nagy élmény volt. Az első szakaszban még a látható részben vezetőnk mesélt a Braille-írásról, a vakoknak szánt háztartási eszközökről. Ha még kellett volna várni, szembekötve ki lehetett volna rakni egy kirakót, vagy megoldani egy ördöglakatot - ez utóbbit én nyitott szemmel azért megoldottam :) Aztán jött a sötét rész. Szó szerint vaksötét van, csak tapogatással jutsz előre, óhatatlanul hozzáérsz másokhoz. Nem akarok semmilyen leírást adni a sötét részről, hanem ezt "látni", azaz érezni kell. Írhatnám, hogy kitapogattunk szobrokat és eszközöket, de ez így semmitmondó lenne, mert ahhoz az kell, hogy 1 órát teljes sötétben légy. Az illatok intenzívek, a hangok szinte zavaróak, a tapintásodra hagyatkozol. Én többször hangosan fejeztem ki meglepetésemet, amikor egy-egy hétköznapi tárgyat felismertem tapogatással. A "vakvezetőnk" Margit volt. Születése óta vak, csak egy kicsit érzékeli a fényességet. Nagyon kedves és türelmes volt, minden kérdésünkre válaszolt, vezetett minket, mesélt. Nagyon tudom ajánlani bárkinek, aki egy kicsit másképp akarja "látni" a körülöttünk levő világot. Megértettem, hogy sok vak vagy látássérült miért nem akar közlekedni. Mit érezhetnek, amikor elvesznek, és nem segítenek nekik. Ezelőtt is szívesen segítettem vakoknak, de ezután még inkább azon leszek.
*
- Lehet-e vakon bízni valakiben?
- Persze, minden vak így bízik meg a másikban.
péntek, szeptember 23, 2011
Tali Minccel
Tegnap találkoztam Minccel a Deák téren. Úgy gondoltam, hogy pontosan érkezik, ezért én épp elindultam volna egy kis sétára, amikor hívott, hogy a helyszínen van. Némi mekis kitérő után a Túrisztba mentünk. Eléggé hm, régies hely, ami azt is jelenti, hogy nagyon olcsó a csapolt sör (Borsodi korsója 280 Ft). Szerencsére kint is találtunk helyet, leültünk tehát a Zsinagógával szemben :) A pultos hölgy kedves, közvetlen volt. Jót beszélgettünk, aztán visszasétáltunk a Deákra és irány haza.
Ma bent a munkahelyen megkóstoltam azt a karamellt, amit az egyik kollégám hozott baltikumbeli útjáról. Nagyon finom volt, omlós, töltött csoda. Pedig alapvetően nem szeretem a karamellt, de ezt érdemes volt megkóstolni. Gotina a neve (ami bocit jelent), így nézett ki:

Találtam egy egész blogot, ahol több mint ezer csomagolást gyűjtöttek össze a Gotinához 8O
Mindenesetre ha valaki arra jár, feltétlen hozzon nekem egy csomaggal :)
Ma bent a munkahelyen megkóstoltam azt a karamellt, amit az egyik kollégám hozott baltikumbeli útjáról. Nagyon finom volt, omlós, töltött csoda. Pedig alapvetően nem szeretem a karamellt, de ezt érdemes volt megkóstolni. Gotina a neve (ami bocit jelent), így nézett ki:

Találtam egy egész blogot, ahol több mint ezer csomagolást gyűjtöttek össze a Gotinához 8O
Mindenesetre ha valaki arra jár, feltétlen hozzon nekem egy csomaggal :)
szerda, szeptember 21, 2011
Végre Nieriel
Tegnapelőtt végre tudtunk beszélgetni barátosnémmal :) Most jobb lett a lelkemnek :) Nagyon sokat számít, ha van az embernek legjobb barátja. :)
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)