hétfő, augusztus 31, 2009

KÖMT

Gyertek KÖMTre :)
Tudnivalók:
Időpont: 2009. október 22 - 25
Helyszín: Zebegény
Fórum
Jó lesz :)

12 hiba

Lányoknak/nőknek: Hány hiba jellemző rád, amit a munkahelyen elkövethetsz?

Rám sajnos elég sok... 2,3,4,6,7,9,10 Azt hiszem, van mit/min változtatnom...

vasárnap, augusztus 30, 2009

Függőségek

Mostanában a fészbúkon levő farmos játékkal elég sokat foglalkozom. De jó szórakozásnak tűnik, meg egyébként is. Nem igazán érzem magam más dolog által függőnek. Jó lenne egyszer letesztelni, hogy mik azok a dolgok, amik nélkül nem tudok élni, amiktől függök. Első közelítésben a levegő jut eszembe :D Na meg a víz és az élelem. Meg a szeretteim. Hm. Elég sok minden nem is kell az életemhez, ami pedig része annak. Azt eldöntöttem, hogy ha egy mód van rá, nem lesz televízió a lakásomban. De ez még messze van :) Addig még sok a teendő. Például megnézni, hogy lefutott-e már a GC :D

szerda, augusztus 26, 2009

Gondolatok

Mostanában egyre inkább azt érzem, hogy rosszul választottam. Nem nekem való a vegyészpálya. De lehet, hogy másként fogom gondolni, ha már dolgozni fogok. Ám ahhoz sem érzem magam jónak. Azt érzem, hogy nem tudok semmit se, nem tudok mit csinálni, inkább betanított munkásnak kellene mennem... Félek a felelősségtől, félek, hogy majd elszúrok valamit, nem fogom jól érezni magam ott... Szóval ilyen negatív gondolataim vannak. Nem találom magam, úgy érzem, nem ebben a világban kellene élnem. Sokszor elszomorodom a környezetemen, azon, hogy az ember milyen drasztikusan és visszafordíthatatlanul megváltoztatta a Földet. Úgy élünk, mintha egy háromszor ekkora bolygó tartana el minket, és nem gondolunk az unokáinkra, és azok unokáira... Nekik vajon mi marad?

Közben persze jól érzem magam, örülök az élet apró és nagyobb örömeinek. És köszönöm, hogy vannak olyanok, akik szeretnek, mert az a legfontosabb. Legalábbis szerintem.

Okosodjunk :)

Mi az a hoax?
A hasznos körlevél
Érdemes végigböngészni az oldalt :)

kedd, augusztus 25, 2009

Ajánló

Egy barátom (a legjobb barátnőm barátja :)) blogját szeretném ajánlani Nektek. A témája a pénzkezelés, azaz hogy hogyan foglalkozzunk anyagi javainkkal okosan. Így ír a bevezetőben:

"Ezt a blogot azért hoztam létre, hogy választ keressek és kínáljak az embereket manapság leginkább foglalkoztató kérdésekre:

* Hogyan bánjak úgy a pénzemmel, hogy minden fontos dologra jusson?
* Hogyan lehet a kiadásokat úgy lefaragni, hogy annak minél kisebb hatása legyen az életszínvonalunkra?
* Hogyan lehet felkészülni az előttünk álló nehézségekre?
* Hogyan alakítsunk ki magunknak olyan szokásokat vagy rendszereket, melynek segítségével észrevétlenül elérjük anyagi céljainkat?"
"Fontos azonban hozzátenni, hogy itt személyes világképemről, saját tapasztalataimról lesz szó, mások és a saját életemből leszűrt tanulságokat fogom megírni, azaz a véleményemet. Ne vedd tanácsadásnak!"

És minderről itt olvashattok: penzkezeles.hu/blog

péntek, augusztus 21, 2009

Történések

Kezdem 20-ával. Az Erzsébet híd mellől, a rakpartról néztük a tűzijátékot Petimmel. Nagyon jó helyet kaptunk, tökéletes rálátásunk volt a Gellért-hegyre, az Erzsébet-hídra és a Dunán levő fellövő állomásokra :) Nagyon látványos volt, csak a zenéből hallottunk keveset, de azt itthon meghallgattam :)
Voltam még sokfelé, főleg Petinél és otthon, de nem jutnak eszembe konkrét történések, egybefolynak ezek a napok. De míg tart a nyár, élvezzük ki :)

kedd, augusztus 18, 2009

Valahol Európában: Éva és Hosszú dala



Mondják, jobb idő lesz,
Néhány hét és itt a nyár.
Nincs egy jó kabátod, pedig minden éjjel fagy még,
Hideg van, magadra is vigyázhatnál.
Nem tudom, mit érzek,
De tőled más lett az egész.
Én is megváltoztam, és már nem zavar, hogy nézel,
Hogy itt vagy mellettem, és néha hozzám érsz.

Amit mondanék, mind hazugság,
Még soha nem kerestem erre szót.
Tudod, az elveszettek nem tudják,
Hogyan is kell kimondani a jót.
Hát akkor állj elém, és nézz csak rám!
Itt az arcom, és ha kell, talán neked adnám.
Állj elém és nézz meg jól!
Már csak tőled függ, és bármi lehet az álmunkból.

Mindent elvesztettem,
Sokszor most is félek még.
Nekem semmi sem volt,
Csak egy elmosódott emlék,
De érted azt hiszem, hogy bármit megtennék.

Amit megtanultam, mind hazugság.
Aki vigyázott rám, már nincs velem.
És azt kívánom, bárcsak tudnád,
Hogy mit is érezhet a védtelen!
Hát akkor állj elém, és nézz csak rám!
Itt az arcom, és ha kell, talán neked adnám.
Állj elém és nézz meg jól!
Már csak tőled függ, és bármi lehet az álmunkból.
És nézz csak rám!
Itt az arcom, és ha kell, talán neked adnám.
Állj elém és nézz meg jól!
Már csak tőled függ, és bármi lehet az álmunkból.

szombat, augusztus 15, 2009

péntek, augusztus 14, 2009

Nemzetközi kapcsolatok

Elmondtam. Nehéz volt, nehéz még, lassan hegednek a sebek. Újraépítés következik.