péntek, május 10, 2013

Költözködés 1

Ma és holnap csúcsosodik ki a költözködés-mizéria. Az elmúlt 3 hétben az új ház körüli és belüli teendőket végeztünk, takarítottunk, megint takarítottunk. Megvolt a festés, a felső szint már kész. A földszinten kell még 1 takarítás. Nehéz munka, illetve inkább fárasztó. Ma van a dobozolás. Szerencsére nincs túl messze az új ház, szóval autóval sok dolgot át lehet szállítani. Már ha lenne autónk, mert éppen javítják. Történt egy kisebb baleset, nekiütközött egy busz a kocsi hátuljának, alaposan belapítva azt. Most kölcsönzünk egy autót. De mennyi cucc van! Nem is tudom, hogy fért be ekkora kis helyre ennyi minden. És fogy az idő... Holnap reggel jönnek a teherautóval, addigra ki kell üríteni a szekrényeket. Egyre nő a káosz. Remélem, minden rendben fog menni...

vasárnap, május 05, 2013

Anyák napjára

Boldog anyák napját minden kedves mamának és leendő anyukáknak!

kedd, március 05, 2013

Nincsenek véletlenek

Ma rosszul ébredtem. Rossz kedvem volt, még zenét hallgatni sem volt kedvem a buszon. Aztán a Kökire érve megláttam egy ismerős arcot. Nagyon ismerős volt, és rögtön tudtam, hogy honnan, de nem tudtam megszólítani, mert már ment is el a pékségből, ahol én sorban álltam. Még követtem a szememmel, és láttam, hogy metróra száll. Gondoltam magamban, jó lenne utánanézni, hogy hogyan is hívják, mer a nevére már nem emlékeztem, a nicknevéből meg Malevil rémlett. Aztán mikor a munkahelyemre vivő buszra szálltam volna, ott láttam a megállóban, amint száll fel a járatra. Közeledtem hozzá, de a busz annyira tömött volt, hogy én már nem fértem fel rá. Ekkor letettem arról, hogy még látom. Hazafele hasonlóan szomorú kedvemben voltam. A buszon épp azon tanakodtam magamban, hogy hogyan is deríthetném ki a nevét, amikor a következő megállóban felszállt. Nem hittem el, hogy ilyen lehet. Mindenesetre megszólítottam, és kiderült, hogy ő az, akire emlékeztem az MTT 2005-ös várgesztesi táborából. Neki is ismerős voltam. Megtudtam, hogy Malendil volt akkoriban a neve, de már nem jár ilyen társaságban, nem rajong már Tolkienért. Beszélgettünk még egy jó darabon, míg több átszállással a Kökire nem értünk, ahol aztán mosolyogva váltam el tőle. Nem lehet véletlen, hogy oda és visszafele is vele utaztam. Érdekes és fura.

kedd, január 08, 2013

Elmúlik

Általános életelvem, hogy minden mulandó, semmi sem örök, és az idő valóban mindent megold. Ez gyakran eszembe is jut, ha rossz kedvem van, vagy szomorú vagyok, esetleg szenvedek valamitől. Aztán kb. 1 hónapja olvastam a tolkien.hu fórumán az alábbi történetet, amit veletek is megosztok:

Egyszer egy indiai hercegnő az édesapjától kapott gyűrűvel felkeresett egy hindu bölcset. Azt kérte tőle, hogy véssen a gyűrűbe olyan bölcsességet,
mely a szomorú napokban vigasztalja,
a nehéz helyzetekben bátorítja,
a boldog időszakokban pedig óvatosságra inti.

A bölcs pár nap múlva visszaadta a gyűrűt.
Egyetlen szót vésett bele:

Elmúlik

kedd, január 01, 2013

Évzáró - évnyitó

Eltelt megint egy év, évről-évre egyre gyorsabban. Elővettem a határidő naplómat, és sorra veszem, mi is emlékezetes a tavalyi évben, először időrendben. Lejjebb pedig a lényegi rész olvasható - a legnagyobb hatású események.
Januárban volt LEP, emlékszem, nem sokat láttam belőle, mert 2 órát jegyet árultam, majd 2 óráig a büfében voltam. Idén nem is vállaltam semmi komolyt, mert most egy kicsit részt is akarok venni rajta.
20-án megtartottam életem első saját szervezésű "kocsmai" szülinapját. Ez nagy haladás, mert alapvetően nem vagyok szervező típus, pláne nem gondoltam, hogy bárki eljönne csak miattam, de sokan eljöttek, és nagyon örültem nekik :)
Olvasom, hogy tábszerv. talik voltak, TLV költségvetésről beszélgettem, szóval benne volt az MTT erősen a tavalyi évemben.
Február: MTT farsang a steampunk jegyében. Jól éreztem magam, rengeteget táncoltam jó partnerekkel :)
Majd március. A hónap legvégén volt egy nagy szülinapi parti az Apacukában, ami ugyancsak emlékezetes volt - egyrészt sajnos negatív értelemben.
Áprilisban táborhely-látogatás volt, a hónap végén pedig TLV döntő, jah és Beltaine :)
Május, június hm, sok-sok találkozás egyes emberekkel, felsőgödi napok, Tolkien szabadegyetem, Líthas.
Július - táborszervezés véghajrá.
Augusztus - MTT tábor
Szeptember - ismét több találkozás, kirándulások, újabb TLV szervezése, KÖMF szervezés.
Október - KÖMF Zebegényben, ismét remekül sikerült, gyönyörű időnk volt és sokat kirándultunk :) Egy hétre rá pedig már Írországban voltam.
November - belekezdtem pár új dologba (továbbképzés, szerepjáték)
December - Hobbit premier, Bécs, szilveszter.

2012-ből és az eddigi életemből toronymagasan kiemelkedik az írországi utazásom. Nem hittem volna, hogy valami ilyen nagy és hosszan tartó hatással lehet rám. Vallom, hogy ennél jobb nem lehetett volna. Minden összejött, szép idő volt, és a rossz időt is élveztük, mert élmény volt. Még mostanság is elkap néha az érzet, hogy ott vagyok Galwayben és éppen sétálunk be a belvárosba. Meg hogy szívem egy darabkája ott marad valahol Dún Aengus szikláinál. Hjaj.

2012-ben ért véget egy 3 éves kapcsolatom. Több hónapig tartott, mire nagyjából visszarázódtam magamba.

2012-ben 3 lakásügylet volt a családban - eladtuk nagymamám házát, vettünk neki egy lakást a nagynénémhez közel, és lefoglalóztuk az új házunkat. A 2013-as év második negyedéve a költözésről fog szólni.

Amit 2013-ban meg szeretnék tenni:
szépen berendezni (esetleg kifesteni) az új, immár saját szobámat,
újra elmenni Írországba - legalábbis megnézni A király visszatér film élőzenés változatát Dublinban,
egy jó tábort szervezni és élvezni,
sok időt eltölteni a barátaimmal,
fejlődni, több téren is.

Mindenkinek nagyon boldog, sikerekben, örömekben és szeretetben teljes új évet kívánok, valamint mindenkinek azt, amit magának is kíván 2013-ra.
<3

szerda, december 26, 2012

Hobbit 3D HFR (48 fps)

Megnéztem ma A hobbitot 3D HFR-ben az Aréna plázában. Most láttam másodjára, elsőre a premieren néztem meg, feliratosan, 2D-ben. Nekem a mostani megtekintés nem adott túl sokat hozzá. A 3D jelen esetben nem volt számomra hű de látványos, csak a lepkés résznél. A magyar szinkron meg... hát, fura volt az angol hangok után a magyart hallgatni... Jó volt, hogy magyarul énekeltek, de még sokszor meg kell hallgatni, mire megértem minden egyes szavát. Thorin dalának elején tényleg furán hangzik, valahogy nem tiszta a hangja. A HFR-t eleinte úgy érzékeltem, mintha felgyorsulna a jelenet, beltérben aztán a filmsorozatokra hasonlított, míg kültéri jeleneteknél a természetfilmek képi világa jutott eszembe. Még szokni kell ezt a technológiát. Legközelebb IMAX 3D-ben szeretném megnézni, az avataros tapasztalataim alapján ott jobban kijön a 3D látvány nekem.

hétfő, december 24, 2012

Wish upon a star

Mindenkinek olyan karácsonyt kívánok, amilyet magának kívánna, teljes szívemből.

"The greatest thing you'll ever learn is just to love and be loved in return."

szombat, december 15, 2012

A Hobbit - benyomások

A premieren láthattam a feliratos 2D-s verziót az Aréna plázában, sok jó MTT-ssel együtt. Különösen tetszett, hogy mögöttem Ratz kommentált, beszólt :)
Röviden a véleményem: másra számítottam.
Aminek örültem: a Középfölde érzet megvolt, ismerős helyek, személyek kicsit máshogyan, mint eddig. Tetszett, hogy kiemelték a törpök indokát, hogy miért is mennek Ereborba. Régen olvastam A hobbitot, de nem emlékszem, hogy ott ez kiemelt szerepet kapott volna.
Nem tetszett, hogy Radagast nagyon furcsa lett. Furának kell lennie, csak én ezt kicsit másként képzeltem el. A nyulas szánjáról ne is beszéljünk. Ahogyan Thranduil hátasáról sem. Ez a kettő tiszta "wtf feelinget" adott. Nem illik oda. Ahogyan a Necromancer sírjának említése, meg hogy odakerült egy morgultőr... Ezt csak simán nem értettem.
Martin Freeman nagyon jó Bilbó lett szerintem, igazán jól alakította a szerepet. Hasonlóan Thorinhoz.
Egy kicsit engem is zavart, hogy itt-ott sok a számítógépes munka, mármint hogy látszódott, hogy az ott megcsinált, de enélkül nem lenne film sem.
A kőóriások érdekes betoldás, nem hinném, hogy kellett volna, de legalább még egy adag izgalom a filmben...
Nekem tetszettek a goblinok, bár kicsit viccesre sikeredtek. De a könyvben is ilyenek.
Valamit biztos kihagytam. Jah igen, meg fogom nézni legalább még egyszer :) Kíváncsi vagyok a 48 fps-re. Meg persze a magyar szinkronra. Aztán majd írok még :)

hétfő, november 19, 2012

Világok

Ma eléggé furán éreztem magam reggel. Talán álmodhattam valamit, mert reggel arra keltem, hogy idegesen görcsöl a gyomrom. És ez egész nap elkísért. Csak akkor feledkeztem el róla, amikor olvastam. Most épp Philip Pullman könyvét olvasom, A borostyán látcsövet. Ez is egy világ, amiben el lehet merülni, és ahány könyv, annyi világ. És van egy másik is. Mostanában elkezdtem játszani a LOTRO-val (Lord of the Rings Online). Ez az ingyenes online játék Tolkien Középföldéjén játszódik, illetve annak egy jóval kibővített térképén. Egy karakterrel indulhatunk, amivel különböző feladatokat teljesítve végig lehet kísérni A Gyűrűk Ura történetét és sok-sok mellékszálat végigkövetni. El lehet veszni ebben a világban is...

szerda, november 07, 2012

Élménybeszámoló - Írország

Le kell írnom, mert még aránylag friss az élmény. Írország. A repülőút csodás volt, nem is aludtam, a könyvemben (Gerald Durell: Családom és egyéb állatfajták - köszi, Tünde!) is csak pár oldalt haladtam. Ez volt életem harmadik repülőútja. A felszállást szeretem a legjobban, ahogy az a hatalmas gép (Airbus A320-assal repültem) felgyorsul, hogy a levegőbe emelkedjen... Először a tolóerő, aztán a liftezés a gyomorban, ahogy egyre feljebb emelkedünk. A gép este 8 után szállt fel, tehát már teljesen sötét volt. Viszont annyira szépek voltak a fények! A felszállásnál szivárványszínű jelzőfények égtek a repülőtér aszfaltján. Tátva maradt a szám a csodálkozástól. Aztán ahogy felemelkedtünk, a környező települések és az utak fénye, mint megannyi narancssárgás fényben derengő pókháló-szövet... Nagyon szép volt.
Aztán a leszállás után rengeteg folyosón áttrappolva jutottam a vámhoz, aztán a csomagfelvétel után a kapuban Thereon várt. Együtt kerestük meg a buszt, ami elvitt minket Dublin belvárosába, aztán némi séta után megtaláltuk a Four Courts Hostelt. Itt gyorsan megkaptuk a helyünket, majd némi beszélgetés után aludni tértünk.
Másnap 10 körülre vártuk Alewet, tehát ráérősen megreggeliztünk, majd a lepakolás után elindultunk várost nézni Alew vezetésével. Megnéztünk egy nagy adag látnivalót (Christ church, Guiness gyár, Book of Kells...), fényképeztünk sokat. Párat ideteszek az én képeim közül:

A Trinity College egyik épülete.

Christchurch templom

Guiness-gyár

Dublin castle

Aztán immár október 28-án folytattuk a dublini sétát a további látnivalókkal (Jameson gyár, múzeumok egy része - már amelyik vasárnap délelőtt nyitva volt...). Aztán délután felvettük a csomagokat és irány az O2, ahol A Gyűrűk Ura Két Torony részét vetítették óriás kivetítőn és mindehhez egy komplett szimfonikus zenekar és kórus játszotta, illetve énekelte a filmzenét. Hát valami fantasztikus élmény volt! Szó szerint tátva maradt a szám. Leírhatatlan, szavakkal kifejezhetetlen volt. Nagyon-nagyon.
Egyre idősebb Jameson whisky-k.

Ezt láttuk a koncert előtt.

Aztán míg mi a koncerten voltunk, Alew elütötte az időt egy kávézóban. A koncert után azonban hiába hívtuk, nem volt kapcsolható. De szerencsésen egymásra találtunk, majd erőltetett séta a buszmegállóhoz. Fel a buszra, irány Galway. Séta Thereon albérletéhez (laza fél óra), majd alvás.
Másnap sokáig aludtunk, majd hármasban elmentünk egy kicsit várost nézni Galwaybe. Nem nagy város, szóval gyorsan bejártuk.
A dublini katedrális belülről.

A dublini egyetem épülete.

Aztán 30-án irány a Moher-sziklák. Útközben rengeteg kőkerítést és birkát láttunk, sok köves hegyet, fa sehol. Megálltunk egy dolmennél, ahol iszonyatosan fújt a szél és esett az eső, szóval épp csak párat fotóztunk, majd futottunk vissza a buszhoz. A szikláknál is borzasztó szél fújt, Alew bele is feküdt és majdnem elvitt minket. Nagy élmény volt, pedig elég vacak időjárást kaptunk. A buszpályaudvaron búcsút vettünk Alewtől, aki másnap indult vissza Magyarországra.
Moher-sziklák


31-én pihinapot tartottunk, sokáig aludtunk, elkészítettük a "Thereon is coming" videót, ami tök jó lett :) Este végül nem mentünk ki halloweent nézni, hanem VEZ-eztünk, Thereon simán megvert :D
November 1-én csütörtökön Connemarába mentünk, megnéztük a Kylemore apátságot. Ez is jó volt, bár az időjárás megint esősre fordult, így az apátsághoz tartozó kertet meg sem néztük.
Kylemore apátság épülete

Egy igazi ír birka Guinesst iszik :)

November 2. Aran-szigetek, Inishmore. Dún Angus (Dún Aonghasa) - wow. A legnagyobb élmény. Itt végérvényesen beleszerettem az óceánba és Írországba. Youtube-on rákerestem, én is ezt láttam:


Egy rozsdás halászhajó

Kilátás a Dún Angusról. Olyan, mintha a Moher-sziklákra nézne :)

November 3. - pihinap, kis séta, óceánban tapicskolás, kagylógyűjtés :)
A teljes november 4-e utazással telt el. Nagyon fájt a szívem, hogy mindezt a csodát ott kellett hagynom. Sírtam is persze. 10:15-kor Galway buszpályaudvarról indultam haza, 3 óra múlva már a dublini reptéren voltam. Itt még beszereztem ajándékokat (főleg édességet), meg sajnos megláttam ezt, és nem tudtam otthagyni:
Majd 15:10-kor felszállt a gép, és a lenyugvó nappal a hátam mögött repültem délkeletnek. A felhőzónán túlemelkedve mintha újabb óceán felett szálltam volna, varázslatos látvány volt a felhőtenger a kimagasló felhőszigetekkel. Aztán idővel minden elsötétült, lement a nap, az utolsó sugarai még égővörösre festettek egy különösen magasra emelkedő felhő-hegyvonulatot. Budapest felett viszont újabb csodákat láttam: meglepve ismertem fel, hogy alattam a kivilágított Parlament, a vár, a hidak vonulnak el lélegzetelállítóan. A földet érés után sokáig kellett a csomagokra várni, majd a kijáratnál Anyum, Zsu és Sú vártak, Zsu egy Patiszon feliratú lappal :) Nagyon örültem, hogy kijöttek elém.
Száz szónak is egy a vége: visszamegyek.