szombat, december 15, 2012

A Hobbit - benyomások

A premieren láthattam a feliratos 2D-s verziót az Aréna plázában, sok jó MTT-ssel együtt. Különösen tetszett, hogy mögöttem Ratz kommentált, beszólt :)
Röviden a véleményem: másra számítottam.
Aminek örültem: a Középfölde érzet megvolt, ismerős helyek, személyek kicsit máshogyan, mint eddig. Tetszett, hogy kiemelték a törpök indokát, hogy miért is mennek Ereborba. Régen olvastam A hobbitot, de nem emlékszem, hogy ott ez kiemelt szerepet kapott volna.
Nem tetszett, hogy Radagast nagyon furcsa lett. Furának kell lennie, csak én ezt kicsit másként képzeltem el. A nyulas szánjáról ne is beszéljünk. Ahogyan Thranduil hátasáról sem. Ez a kettő tiszta "wtf feelinget" adott. Nem illik oda. Ahogyan a Necromancer sírjának említése, meg hogy odakerült egy morgultőr... Ezt csak simán nem értettem.
Martin Freeman nagyon jó Bilbó lett szerintem, igazán jól alakította a szerepet. Hasonlóan Thorinhoz.
Egy kicsit engem is zavart, hogy itt-ott sok a számítógépes munka, mármint hogy látszódott, hogy az ott megcsinált, de enélkül nem lenne film sem.
A kőóriások érdekes betoldás, nem hinném, hogy kellett volna, de legalább még egy adag izgalom a filmben...
Nekem tetszettek a goblinok, bár kicsit viccesre sikeredtek. De a könyvben is ilyenek.
Valamit biztos kihagytam. Jah igen, meg fogom nézni legalább még egyszer :) Kíváncsi vagyok a 48 fps-re. Meg persze a magyar szinkronra. Aztán majd írok még :)

hétfő, november 19, 2012

Világok

Ma eléggé furán éreztem magam reggel. Talán álmodhattam valamit, mert reggel arra keltem, hogy idegesen görcsöl a gyomrom. És ez egész nap elkísért. Csak akkor feledkeztem el róla, amikor olvastam. Most épp Philip Pullman könyvét olvasom, A borostyán látcsövet. Ez is egy világ, amiben el lehet merülni, és ahány könyv, annyi világ. És van egy másik is. Mostanában elkezdtem játszani a LOTRO-val (Lord of the Rings Online). Ez az ingyenes online játék Tolkien Középföldéjén játszódik, illetve annak egy jóval kibővített térképén. Egy karakterrel indulhatunk, amivel különböző feladatokat teljesítve végig lehet kísérni A Gyűrűk Ura történetét és sok-sok mellékszálat végigkövetni. El lehet veszni ebben a világban is...

szerda, november 07, 2012

Élménybeszámoló - Írország

Le kell írnom, mert még aránylag friss az élmény. Írország. A repülőút csodás volt, nem is aludtam, a könyvemben (Gerald Durell: Családom és egyéb állatfajták - köszi, Tünde!) is csak pár oldalt haladtam. Ez volt életem harmadik repülőútja. A felszállást szeretem a legjobban, ahogy az a hatalmas gép (Airbus A320-assal repültem) felgyorsul, hogy a levegőbe emelkedjen... Először a tolóerő, aztán a liftezés a gyomorban, ahogy egyre feljebb emelkedünk. A gép este 8 után szállt fel, tehát már teljesen sötét volt. Viszont annyira szépek voltak a fények! A felszállásnál szivárványszínű jelzőfények égtek a repülőtér aszfaltján. Tátva maradt a szám a csodálkozástól. Aztán ahogy felemelkedtünk, a környező települések és az utak fénye, mint megannyi narancssárgás fényben derengő pókháló-szövet... Nagyon szép volt.
Aztán a leszállás után rengeteg folyosón áttrappolva jutottam a vámhoz, aztán a csomagfelvétel után a kapuban Thereon várt. Együtt kerestük meg a buszt, ami elvitt minket Dublin belvárosába, aztán némi séta után megtaláltuk a Four Courts Hostelt. Itt gyorsan megkaptuk a helyünket, majd némi beszélgetés után aludni tértünk.
Másnap 10 körülre vártuk Alewet, tehát ráérősen megreggeliztünk, majd a lepakolás után elindultunk várost nézni Alew vezetésével. Megnéztünk egy nagy adag látnivalót (Christ church, Guiness gyár, Book of Kells...), fényképeztünk sokat. Párat ideteszek az én képeim közül:

A Trinity College egyik épülete.

Christchurch templom

Guiness-gyár

Dublin castle

Aztán immár október 28-án folytattuk a dublini sétát a további látnivalókkal (Jameson gyár, múzeumok egy része - már amelyik vasárnap délelőtt nyitva volt...). Aztán délután felvettük a csomagokat és irány az O2, ahol A Gyűrűk Ura Két Torony részét vetítették óriás kivetítőn és mindehhez egy komplett szimfonikus zenekar és kórus játszotta, illetve énekelte a filmzenét. Hát valami fantasztikus élmény volt! Szó szerint tátva maradt a szám. Leírhatatlan, szavakkal kifejezhetetlen volt. Nagyon-nagyon.
Egyre idősebb Jameson whisky-k.

Ezt láttuk a koncert előtt.

Aztán míg mi a koncerten voltunk, Alew elütötte az időt egy kávézóban. A koncert után azonban hiába hívtuk, nem volt kapcsolható. De szerencsésen egymásra találtunk, majd erőltetett séta a buszmegállóhoz. Fel a buszra, irány Galway. Séta Thereon albérletéhez (laza fél óra), majd alvás.
Másnap sokáig aludtunk, majd hármasban elmentünk egy kicsit várost nézni Galwaybe. Nem nagy város, szóval gyorsan bejártuk.
A dublini katedrális belülről.

A dublini egyetem épülete.

Aztán 30-án irány a Moher-sziklák. Útközben rengeteg kőkerítést és birkát láttunk, sok köves hegyet, fa sehol. Megálltunk egy dolmennél, ahol iszonyatosan fújt a szél és esett az eső, szóval épp csak párat fotóztunk, majd futottunk vissza a buszhoz. A szikláknál is borzasztó szél fújt, Alew bele is feküdt és majdnem elvitt minket. Nagy élmény volt, pedig elég vacak időjárást kaptunk. A buszpályaudvaron búcsút vettünk Alewtől, aki másnap indult vissza Magyarországra.
Moher-sziklák


31-én pihinapot tartottunk, sokáig aludtunk, elkészítettük a "Thereon is coming" videót, ami tök jó lett :) Este végül nem mentünk ki halloweent nézni, hanem VEZ-eztünk, Thereon simán megvert :D
November 1-én csütörtökön Connemarába mentünk, megnéztük a Kylemore apátságot. Ez is jó volt, bár az időjárás megint esősre fordult, így az apátsághoz tartozó kertet meg sem néztük.
Kylemore apátság épülete

Egy igazi ír birka Guinesst iszik :)

November 2. Aran-szigetek, Inishmore. Dún Angus (Dún Aonghasa) - wow. A legnagyobb élmény. Itt végérvényesen beleszerettem az óceánba és Írországba. Youtube-on rákerestem, én is ezt láttam:


Egy rozsdás halászhajó

Kilátás a Dún Angusról. Olyan, mintha a Moher-sziklákra nézne :)

November 3. - pihinap, kis séta, óceánban tapicskolás, kagylógyűjtés :)
A teljes november 4-e utazással telt el. Nagyon fájt a szívem, hogy mindezt a csodát ott kellett hagynom. Sírtam is persze. 10:15-kor Galway buszpályaudvarról indultam haza, 3 óra múlva már a dublini reptéren voltam. Itt még beszereztem ajándékokat (főleg édességet), meg sajnos megláttam ezt, és nem tudtam otthagyni:
Majd 15:10-kor felszállt a gép, és a lenyugvó nappal a hátam mögött repültem délkeletnek. A felhőzónán túlemelkedve mintha újabb óceán felett szálltam volna, varázslatos látvány volt a felhőtenger a kimagasló felhőszigetekkel. Aztán idővel minden elsötétült, lement a nap, az utolsó sugarai még égővörösre festettek egy különösen magasra emelkedő felhő-hegyvonulatot. Budapest felett viszont újabb csodákat láttam: meglepve ismertem fel, hogy alattam a kivilágított Parlament, a vár, a hidak vonulnak el lélegzetelállítóan. A földet érés után sokáig kellett a csomagokra várni, majd a kijáratnál Anyum, Zsu és Sú vártak, Zsu egy Patiszon feliratú lappal :) Nagyon örültem, hogy kijöttek elém.
Száz szónak is egy a vége: visszamegyek.

kedd, október 16, 2012

Utazás

A következő hétvégén Zebegény, az azt követőn pedig Írország. El tudnám viselni :)
Zebegényen KÖMF lesz, az MTT őszi talija, a kirándulós csapatot fogom Maglorral elveszejteni elvezetni az erdőben :) Az időjárás jónak ígérkezik, már alig várom!
A másikat meg még annyira - Írország, még kimondani is jó :) Pénteken megyek, második vasárnap jövök. Dublin és Galway a biztos pont, ezeken belül és körül sok-sok látványosságot meg szeretnék nézni. Pl. ezt élőben:

a Trinity College-ben :)

kedd, szeptember 25, 2012

Nem tudom, más miképpen áll avval, hogy rajong egy színészért/énekesért/... de nálam ez eléggé fura dolog. Alapvetően nem tudok olyan mértékben lelkesedni dolgokért, mint ahogy másokon látom. Nem égek olyan tűzzel, talán lassú víz vagyok inkább. De most van egy színész, aki valahogy megbolygatott. Persze, itt sincs szó mindent elsöprő dologról, csak ha már engem is megérintett (amivel bőven nem vagyok egyedül), akkor ott lehet valami. Mindenesetre tegnap este egy levélfélét fogalmaztam hozzá a fejemben angolul, mielőtt elaludtam volna. Persze tudom magamról, hogy ez csak elképzelt levél marad, mert nincs bennem kitartás, hogy le is írjam valóban és valahogy el is juttassam hozzá. Mindenesetre az álmomra kihatással volt, és nem is először. Álmomban megkérdezhettem tőle mindent, amit szerettem volna, kérhettem egy ölelést, tehát csupa olyan dolgot, ami a való életben lehetetlen, és talán csak nagyon keveseknek adatik meg. Aztán reggel, amikor eszembe villant mit is álmodtam, széles mosolyra húzódott a szám. Nem vagyok költő vagy író, és nincs is érzékem a szavakhoz, de azt kívánom, hogy mindenkinek ilyen szép álmai legyenek.

kedd, szeptember 18, 2012

Futás előre!

... persze csak kis lépésekben. Anyu mondogatta egy ideje, hogy menjünk le futni. Ma ő nem ért rá, de én lementem kipróbálni magam. Alapvetően utálok futni. De szerencsére a közelben van a Rákos-patak partja, ezért ott kezdtem a futást. 2 perc futás 4 perc séta 30 percen keresztül. Most érzem a lábaimat :) Sok szimpi kutyával találkoztam és 3-4 futóval. Talán megyek pénteken is :)

vasárnap, szeptember 09, 2012

Thomas William Hiddleston alias Prince Hal/Henry IV, Loki, and himself :)

Előre is elnézést, ez egy csupa kép bejegyzés lesz. Ő az első színész, akit nagyon kedvelek.










szerda, szeptember 05, 2012

"Mindent akarok én"


Aranyhaj és a nagy gubanc. Most néztem meg azt hiszem harmadjára, és még mindig nagyon odáig vagyok érte. Jók a zenék, dalok, a karakterek. Elnézném még egy darabon :)



Szeretem a rajzfilmeket :)

hétfő, augusztus 20, 2012

Csak egy meglátás

Most jutott eszembe, hogy a neten keresztül lefolytatott beszélgetéseim több, mint 90 %-át fiúkkal, férfiakkal történik. Gondolkodtam, hogy miért is van így, és nem jutottam biztos következtetésre. Ti mit gondoltok?

hétfő, augusztus 13, 2012

Tolkien Tábor 2012 - egy élménybeszámoló

Tegnap véget ért a 2012-es Tolkien tábor. Mint minden tábor után, idén is azt éreztem, hogy maradtam volna még, és többektől is hasonlót hallottam.
Idén is szervező voltam, csak nagyobb felelősséggel, mint tavaly. Az idei koncepció, miszerint nincsenek külön rendek és csapatok, véleményem szerint jól sült el. Az előzetes szervezés fázisában aggódtam, hogy mi lesz. Jobban le is voltam terhelve, mint tavaly, mert jóval több dolgot kellett megterveznem. A szervezőtársaimmal sem volt minden egyszerű (evvel számoltam :)), de ez nem hatott ki végül a táborra.
Már az odajutás kalandos volt, kissé későn indultunk Márkkal, két Tesco körút és a bepakolás után 50 km-ig jutottunk el, ahol felforrt az autó hűtővize, mert elromlott a ventilátor. Ankalimon jött értünk (ezer hála neki!), miután kipakolt a táborban, majd nagy adag késéssel beérkeztünk. A csapatidők jó hangulatban teltek, jó volt a koncepció, hogy a csapattagok eldönthetik, hogy hova szeretnének menni, mivel párszor háromfelé váltunk. Morko tökéletes identitás-alap volt. Örülök, hogy Márkkal és Gergővel ötleteltünk rajta, és hogy végül ekkora hős lett :)
Gyönyörű volt a környék, még szívesen mentem volna kirándulni. A Petőfi-kilátóhoz tett nagy kirándulás jól kifárasztott minket. A hármas-forrásnál is gyönyörű környezet várt minket, a forrás jó vizű volt. A visszhang-dombra kétszer is elmentem, egyszer a szabadidőben. Varázslatos volt hallani a visszhangunkat, ahogy megkerülte a hegyet.

Némi negatívum, ami nem zavart engem igazán: ivóvíz csak pár helyen volt - mivel alapból is palackból iszom a csapvizet, egyáltalán nem zavart, hogy néha arrébb kellett sétálni érte. Meleg víz nekem mindig jutott a fürdésekkor.
A keretjáték lassan indult be, nem volt erős kezdés, csak utalgatások. Engem alapvetően nem érdekel a keretjáték, bár rám is hat és többet ad a táborhoz, a hangulathoz. Ahmát majdnem megsirattam, a sárkánytól meg féltem. Szegény Adába kapaszkodtam, mikor közeledett :)
A félig főtt krumpli viszont zavart. A felét ott is hagytam. Meg kicsit fura volt reggelire a tejbegríz. Amúgy meg nekem nem kell napi két meleg étkezés. Hiányzott a gyümölcs és a zöldség mennyisége sem volt számomra kielégítő. Viszont a gyros frenetikusan jó volt!

Csodálatos csapatom volt, örülök, hogy ilyen sokan voltunk és hogy jöttek, és csapatdarabunk is lett, amit eredetileg nem terveztünk, és nagyon jól sikerült.

Az utolsó esti buli is remek volt, rég táncoltam ennyire önfeledten :)

Köszönet mindenkinek, aki ott volt, külön köszönet a rengeteg ölelésért, amit kaptam, azokból sosem elég!

Amit kifeledtem, azt majd még ideszerkesztem ez alá a sor alá :)

Szeretnék idetenni egy listát csupa jó dolgokból:
a tábort körülvevő erdő, patak a táborban, visszhang-domb, Petőfi-kilátó, gombák,
cuki állatok a táborban (lovak/pónik, kutya, csüngőhasú malac, kismalacok, baromfik),
hullócsillagok,
Morko,
gyros vacsira,
ölelések, emberek,
utolsó esti buli,
tábortüzes éneklés,
Dodie ébresztő zenéi,
Mosolyucca (bár csak egyszer tudtam meglátogatni),
(és még folytatódni fog a sor...)

Dicsőség Morkónak!