vasárnap, szeptember 18, 2011

Oszttali

Végül összesen 11-en voltunk, az Ofőt is beleszámítva. Én 9 emberre számítottam, ahhoz képest egész jó. Pedig Nieriel el sem jött. Ezen a héten 3 találkozónkat mondta le. Nem hibáztatom, nem haragszom rá, de na. Jövő héten elrabolom :D

Jah, és ezt mindenkinek ajánlom:
Simon's cat ^^
A könyv halálian vicces :)

szombat, szeptember 17, 2011

TLV

Tolkien levelező verseny. Idén én is szervező vagyok. Nem tudom, honnan jött, de valahogy ki akarom magam próbálni. Meg néha úgy érzem, nincs eléggé lekötve az szabadidőm. Csütörtökön volt az első szervezői találkozó a Hanami teaházban. Még mindig nagyon jó hely, isteni pirított mandulás rooibos teát ittam :)
SÚ-val leszek egy kategóriáért felelős, azaz feladatokat gyártunk nagy mennyiségben :) Emellett a költségvetést Ádámmal készítjük el. Elvállaltam, mert láttam, hogy senkinek sem fűlik hozzá a foga, de már az elején szólt Ádám, hogy segíteni fog. Szeretem a számokat :D
Ma meg műszaki zseninek titulált Anyu, csak mert visszazártam egy lakatot a cukrászdában. Bár az eladónő megjegyezte, hogy hagyjuk csak, majd ő visszateszi, de egyáltalán nem volt bonyolult.
Ma autómentes nap van az Elágon, már elkezdődtek a programok. Elugrunk majd oda Anyuval, aztán onnan megyek osztálytalálkozóra. Jej.

péntek, szeptember 16, 2011

Nagy gubanc

Azaz Aranyhaj. Öcsémmel most néztük meg. Szeretnivaló rajzfilm :) Az állatok a legjobbak - Pascal és Maximus :)

Másrészt meg kissé a magánéletem egy része, ha túlozni akarok. Mert csak kicsi. Vagy csak kezdem megszokni. Igazat megvallva ezen a héten kedden voltam mélyponton, de persze, ebből más nem vett észre túl sok mindent. Nem mutatom ki. De érzem, hogy még nem teljesen múlt el. Jó lenne pár szempontból kissé fiatalabb énemnek lennem...

Holnap osztálytalálkozó, amit én próbáltam megszervezni, de sajnos, nem sokan leszünk. Jó pár embert el sem értem. De kb. 10 emberre azért számítok a 26-ból.

"Az élet pontosan olyan, mint egy tükör, megnézheted magad benne. Ha nem kapsz semmit, nem adtál semmit. Ha nem figyelnek rád, te sem figyelsz másokra. Ha egyedül vagy, te nem keresed mások társaságát. Ha bőségben akarsz élni, tanulj meg a bőségben osztozni másokkal." A Nők Lapja Ezotériában találtam, és nagyon igaz :)

péntek, augusztus 05, 2011

A T...

Huh, nem is tudom, hol kezdjem. Kezdem a rosszakkal, mert ha a vége jó, minden jó.

- Rossz, hogy úgy érzem, nem adtam bele magam a szervezésbe, nem voltam igazán lelkes. Sokkal jobban is csinálhattam volna, annak ellenére is, hogy ez az első szervezkedésem. Sokkal többet segíthettem volna minden egyébben, ott lehettem volna... Bár lehet, hogy csak én látom másként a dolgot.
- Rossz volt, hogy annyira kifáradtam a tábor végére, hogy 2 teljes napig a munkahelyemen használhatatlan voltam. Ez a fáradtság nagyrészt annak köszönhető, hogy éjszaka fáztam (új hálózsák kell) vagy a talaj göröngyei nyomtak (felfújható matrac alkalmazása), és ezek miatt nem aludtam. De ez egyéni problem.
- Rossz volt, hogy kevés időm maradt játszani. Egy kis uno meg egy fél parti Small worlds és Ithilien telepesei fért csak bele... A hadijátékot is kihagytam, remélvén, hogy tudok pihenni, de sajnos nem sikerült - nem tudok könnyen elaludni.

(Terveim a jövő évi táborra: Új hálózsák + matrac vitele (ha sátorban alszom), tudatosabb szervezői lét (már ha megint lesz lehetőségem), időbeosztás fontossági sorrendben.)

Ami jó volt:
- Részt tudtam venni a nemzetségi alkalmakon. Az előadásunk nekem nagyon tetszett, bár ebben is csak kis részt tudtam vállalni. De szerintem sokat jelent minden rendvezetőnek, hogy nemzetségbe tartozhat, így táborban érezheti ezáltal magát, kicsit kikapcsolódhat, mert bárhogy is nézzük, a rendi alkalom kicsit munka.
- Rendi alkalmakkor sosem áztunk el. Lelkes, kirándulni, menni vágyó csapatom volt, azt mondták, jól érezték magukat.
- 12+ és nur ein ;)
- Esti rendvez vacsik. Eleinte eléggé feleslegesnek éreztem, de a végére megkedveltem.
- A táborhely. A fedett színpad ilyen esős időben nagyon kellett. Meg a Troll is.
- Gyilkosos és jelelős játék :)
- A zászlónk! <3
- A részben koedukált fürdő :D
- A keretjáték (Faramir, Éowyn, Alphrandir, Tindis és Yazan...)
- persze a Nép, azaz mindenki, aki ott volt, még ha csak egy látogatás erejéig is.
- és természetesen: everybody dance, dance... :)

péntek, július 01, 2011

Legszívesebben

...nem is tudom, mit csinálnék, és azt hiszem, ez itt a baj. Olvastam pár hete egy cikket, hogy akár 20 perc alatt is meg lehet találni az életcélunkat. Hát. Nekem talán 20 év se lenne elég. Máskor meg beszélgetés közben jött elő a téma, hogy valójában mit szeretnék, mi a vágyam. Ez is hasonló, és ezt sem tudom. Jó lenne magammal is törődnöm. Egyre jobban megismernem magam. Csendben egyedül lenni órákig és gondolkozni magamról.

szombat, június 04, 2011

Stuarti

Voltam pénteken a Millenárison, ahol ásványbörze volt, és az egyik asztalnál siklókat lehetett kézbe venni és simogatni. Ott szerettem bele egy ilyenbe:

Lampropeltis triangulum stuartiLampropeltis triangulum stuarti

Ha lesz külön szobám, szeretnék egy ilyet is hozzá :)

kedd, május 24, 2011

..aki talpon marad

szombat, április 23, 2011

Húsvét


Mindenkinek nagyon áldott és boldog húsvéti ünnepeket kívánok!

péntek, április 22, 2011

Keresőszavak

Íme az első 5 helyezett:

25.14% rainbow
24.02% happy life
3.91% rainbow umbrella
3.35% Gyűrűk ura röviden
2.23% szivárvány színű esernyő

Ezek a szivárványos dolgok a képkeresés miatt jönnek elő - az első oldalon hozza ki az egyik bejegyzésemet. Ugyanez van a Gyűrűk Urával is. Hát, azért érdekes :D

...

Elegem van a mai napból. De nem azért, mert rossz dolgok történtek velem, hanem mert kint ezerrel süt a tavaszi nap, nekem meg itt bent a munkahelyen, a számítógép előtt kell ülnöm. De tudom, ne panaszkodjak, másoknak munkahelye sincs. Átérzem, az én kis problémám nem mérhető másokéhoz, ez most csak egy érzés, majd elmúlik. Kb. 2 óra múlva biztosan, mert akkor fogom elhagyni ezt a helyet. Na mindegy, addig fél lábon is, ahogy a mondás tartja.