szombat, július 31, 2010
Nickelback - Believe it or not
Believe it or not everyone
Have things that they hide
Believe it or not everyone
Keep most things inside
Believe it or not everyone
Believes in something above
Believe it or not everyone
Needs to feel loved
But we don't, and we won't
Until we figure out!
Could someone deliver us?
And send us some kind of sign
So close to giving up
Cause faith is so hard to find
But you don't, and you won't
Until we figure out!
Seen it a lot and every time
The world turns upside down
Believe it or not most of us
Feel like we're losing ground
Believe it or not everyone
Hated admitting this
Believe it or not most of us
Wanna know why we're here:
But we don't, and we won't
Until we figure out!
Could someone deliver us?
And send us some kind of sign
So close to giving up
Cause faith is so hard to find
Someone deliver us?
Just send us some kind of sign
So close to giving up
Cause faith is so hard to find
But you don't, and you won't
Until we figure out!
Most of us have nothing
To complain about
Most of us have things
We could live without
Everyone needs advice
On how to get along
You know we won't
Until we figure out!
Believe it or not everyone:
Believe it or not everyone
Have things that they hide
Believe it or not everyone
Keep most things inside
Believe it or not everyone
Believes in something above
Believe it or not everyone
Needs to feel loved
But we don't, and we won't
Until we figure out!
Could someone deliver us?
And send us some kind of sign
So close to giving up
Cause faith is so hard to find
Someone deliver us?
and send us some kind of sign
So close to giving up
Cause faith is so hard to find
But you don't, and you won't
Until we figure out!
szerda, július 28, 2010
Shrek a vége, fuss el véle!
Tegnap volt szerencsém Öcsémmel megnézni a Lurdy házban (vodafone-os mozikedvezményt kihasználva) a Shrek tetralógia befejező részét. A 7-es terembe kaptunk jegyet, ami egy közepesnek tűnő terem, kb. 160 fő fér el benne. De a székek! Szerintem kényelmetlenek. Nagyon alacsonyan van az ülőpárnájuk, a háttámlának meg egész nagy a kitérése hátra. Szinte feküdtünk a székekben. Ezt leszámítva jó helyünk volt, csak egyszer kellett összehúznunk magunkat a film közepén, hogy kiengedjünk egy kislányt az anyukájával. Ugyanis tele volt a nézőtér 6-10 éves forma gyerkőcökkel. Jaja, a korhatár nélküli filmek velejárója :)
Maga a film jó volt, jobb, mint a harmadik rész. Bár az első kettőt szerintem nem tudta lefőzni, de élvezhető lett :) Jó lezárás, bár annak sincs semmi akadálya, hogy akár még egy részt megcsináljanak, de hát ez már a jövő zenéje :)
Maga a film jó volt, jobb, mint a harmadik rész. Bár az első kettőt szerintem nem tudta lefőzni, de élvezhető lett :) Jó lezárás, bár annak sincs semmi akadálya, hogy akár még egy részt megcsináljanak, de hát ez már a jövő zenéje :)
kedd, július 20, 2010
Zöldségeim

A blogom statisztikájából azt láttam, hogy rengetegen rátalálnak az oldalamra a zöldségeim szóra keresve. Azt hiszem, elég sokan csalódnak, mert semmi relevánsat nem találnak, hanem csak az én szövegelésemet. De. Megnéztem az iwiwen ezt az alkalmazást, és megtetszett :) Ezért szentelek neki egy bejegyzést.
"A Zöldségeim alkalmazás felhasználási feltételei
A Zöldségeim alkalmazás fő funkciói
A Zöldségeim alkalmazás fő funkciója a felhasználók által rögzített környezettudatos tevékenységek (zöld tevékenységek) rögzítése, kezelése, megosztása más felhasználókkal. Célja a felhasználók zöld tevékenységeinek ösztönzése, amelyre saját fejlődési rendszert használ. A felhasználók minden elvégzett és a rendszerben rögzített Zöld tevékenységért pontszámokat kapnak, amelyekből havi és éves szinten összegzés készül, ami meghatározza a felhasználó aktuális Zöld szintjét."
"A Zöldségeimről
Zöldfejlődés! Ez a Zöldségeim szolgáltatás jelszava. A Zöldségeim egy játék, de ugyanakkor komoly kihívás is. A Zöldságeim célja, hogy megmutassa, hogyan élhetsz környezettudatosabban, milyen választásokkal, milyen tevékenységekkel járulhatsz hozzá Te is környezetünk megóvásához.
A játékban a környezetbarát választásokat, tevékenységeket plusz pontokkal jutalmazzuk, míg a környezetre káros tevékenységekért pontlevonás jár. A tevékenységeket a könnyebb áttekinthetőség érdekében kategóriákba soroltuk. Az egyes kategóriákba belépve választhatod ki azokat a tevékenységeket, melyeket az adott napon elvégeztél. Ezzel a tevékenységért járó pontszám hozzáadódik a saját zöldpontszámodhoz. Ahogyan növekszik a zöldpontszámod, úgy lépsz egyre feljebb a zöldfejlődés szintjein, míg el nem éred a legmagasabb, Zöld ász szintet.
A zöldpontok számlálása havonta újrakezdődik, de a korábbi hónapokban elért pontszámokat is jelezzük a neved mellett, egy összesen pontszámmal, ami a havi pontszámok átlagát mutatja.
A zöldfejlődés szintjei:
* Zöld ász 500 felett
* Zöldműves 200 – 499
* Zöldséges 50 – 199
* Zöldfülű 0 – 49
* Zöldönkívüli 0 alatt"
Ide írok pár tevékenységet a hozzá tartozó pontokkal:
"Egy kinyitott csapból percenként akár 10 liter víz is elfolyhat. Sokkal zöldebb, ha a mosogatást állóvízben végzed, és csak az utolsó öblítésre használsz folyóvizet.
+1 pont: Állóvízben mosogattam
-1 pont: Folyóvízben mosogattam"
"Az eldobható termékek jelentős nyersanyag- és energiapazarlást, valamint hulladéktöbbletet jelentenek. Válassz inkább a többször használható modellek közül!
+4 pont: Többször használatos terméket vettem
-1 pont: Eldobható terméket vettem"
Az alkalmazás hasznos, mert növeli a környezettudatosságot, felhívja a felhasználó figyelmét az egyszerű környezetvédelmi tevékenységekre. Viszont a negatív pontozás szerintem kicsit felesleges, mert nem hinném, hogy sokan bejelölnék, hogy folyó vízben mosogattak, még ha igaz is, mert az rontja a statisztikájukat.
Szerintetek miben jó még ez az alkalmazás?
Munkahelyi hullámzás
Már ami a munka mennyiségét illeti. Ugyanis előző héten volt nálunk egy amerikai férfi, hogy áttekintse a cég működését, és meggyőződjön afelől, hogy az amerikai piacra vonatkozó normáknak megfelel. A vizsgálat előtti hét kapkodós volt, rengeteg dolgot így sem csináltunk meg, meg is látszott. Azon a héten meg egész nap az amerikait hallgattam, első nap úgy megfájdult a szemem a koncentrálástól... Eléggé hadart, és sok olyan szót használt, amit nem ismertem. De túl vagyunk rajta, nem talált olyan hibát, amit ne lehetne kijavítani.
Mindkét hétvége nagy részét Petivel töltöttem. Két hete Vértesszőlősre mentünk, ahol megnéztük az ősember-telepet, átautóztunk Tatára, várat néztünk, sétáltunk, ebédeltünk. Nagyon jól éreztem magam. A múlt hét végén meg Wall Street és Edda Művek koncertre mentünk Bugyin. Nagyon jó volt mindkét együttes, szinte az összes számot tudtam énekelni :)
Most meg nyugalom. Nyár van a munkahelyen, nem nagyon van mit csinálni. Nem panaszkodom, de azért nem szeretek unatkozni. Az arany középút a jó :)
Mindkét hétvége nagy részét Petivel töltöttem. Két hete Vértesszőlősre mentünk, ahol megnéztük az ősember-telepet, átautóztunk Tatára, várat néztünk, sétáltunk, ebédeltünk. Nagyon jól éreztem magam. A múlt hét végén meg Wall Street és Edda Művek koncertre mentünk Bugyin. Nagyon jó volt mindkét együttes, szinte az összes számot tudtam énekelni :)
Most meg nyugalom. Nyár van a munkahelyen, nem nagyon van mit csinálni. Nem panaszkodom, de azért nem szeretek unatkozni. Az arany középút a jó :)
péntek, július 02, 2010
Péntek, édes péntek
Ma egészen álmos voltam, mert nem tudtam aludni a szúnyogok, a meleg és a közeli kocsmából kiszűrődő hangok miatt. Kész zombi voltam reggel, még szerencse, hogy épp volt egy kevés agyat igénylő feladatom mára.
Hétvége van. Ez a hét is olyan gyorsan eltelt, mintha itt se lett volna. Vészesen közeleg a 12-ei hét, amikor is angol emberek fogják vizsgálgatni a céget, hogy megfelelünk-e az amerikai normáknak. Hajj.
Hétvége van. Ez a hét is olyan gyorsan eltelt, mintha itt se lett volna. Vészesen közeleg a 12-ei hét, amikor is angol emberek fogják vizsgálgatni a céget, hogy megfelelünk-e az amerikai normáknak. Hajj.
szerda, június 30, 2010
Csak egy kérdés
Miért nem látni az üzletekben a rovarirtó és szúnyogriasztó szerek mellett szúnyoghálót?
hétfő, június 28, 2010
Borkóstoló
Azt hiszem, drasztikusan megritkultak a bejegyzéseim. Sajnálom kicsit, de nem akarok senkit sem untatni a munkahelyi dolgokkal, meg időt se nagyon tudok rá szakítani, mert mással foglalkozom ilyenkor. Most pl. fél szemmel a vb-t nézem. Hajrá brazilok :)
Iszonyú gyorsan eltelt ez a hónap... Már 1 hónapja dolgozom, és nem tűnt annyinak.
Szombaton Szigetcsépen voltam a Gál Pincészetben egy borkóstolón, amire Öcsémmel és Petivel mentünk. Öcsém egyik volt évfolyamtársa (aki a pincészet tulajának a fia) hívta meg őt, ő meg engem, én meg Petit, így alakult úgy, hogy szombaton Szigetcsépen voltunk. Nagyon finom borokat kóstoltunk, nagyon kedvesek voltak a vendéglátók, a szülők diszkréten hazamentek, mielőtt beindult volna a hangulat :) Volt bográcsgulyás, aztán pácolt sült hús, vittem muffint, volt répatorta is, borból is rengeteg :) Nagyon jól telt az este, bár mi hamar otthagytuk a társaságot, mert másnap korán kellett kelni, hogy elérjük a buszt, amivel az istentiszteletre időben odaértünk. Elmenetünk előtt Öcsi is és Peti is vettek borokat, Szürkebarátot, Cserszegi Fűszerest és Kékfrankos Rozét. Nyam. Legközelebb is megyünk, nektek is csak ajánlani tudom :)
Iszonyú gyorsan eltelt ez a hónap... Már 1 hónapja dolgozom, és nem tűnt annyinak.
Szombaton Szigetcsépen voltam a Gál Pincészetben egy borkóstolón, amire Öcsémmel és Petivel mentünk. Öcsém egyik volt évfolyamtársa (aki a pincészet tulajának a fia) hívta meg őt, ő meg engem, én meg Petit, így alakult úgy, hogy szombaton Szigetcsépen voltunk. Nagyon finom borokat kóstoltunk, nagyon kedvesek voltak a vendéglátók, a szülők diszkréten hazamentek, mielőtt beindult volna a hangulat :) Volt bográcsgulyás, aztán pácolt sült hús, vittem muffint, volt répatorta is, borból is rengeteg :) Nagyon jól telt az este, bár mi hamar otthagytuk a társaságot, mert másnap korán kellett kelni, hogy elérjük a buszt, amivel az istentiszteletre időben odaértünk. Elmenetünk előtt Öcsi is és Peti is vettek borokat, Szürkebarátot, Cserszegi Fűszerest és Kékfrankos Rozét. Nyam. Legközelebb is megyünk, nektek is csak ajánlani tudom :)
szerda, június 16, 2010
Nóli
Azt hiszem az elkövetkező bejegyzéseim nem lesznek túl változatosak, mert főleg a munka tölti ki a napjaimat. De a munka mellett is akad azért egyéb. Hétfőn pl. elmentem Nólihoz, hogy segítsek egy dal átírásában. A biokémia tanára olyan jó fej, hogy ha legalább kettest ér el nála a diák, és elénekel egy biokémiai témára (konkrétan egy tételre) átírt dalt, egy jeggyel jobbat kap :) Szóval sokat megtudtam az A-vitamin sorsáról az állati szervezetben :) Holnap lesz a vizsgája, szóval drukkolok neki, hogy elénekelhesse a DALT :)
hétfő, június 07, 2010
Munka, munka, pihi
Letöltöttem a 2. hetemet is a munkahelyemen, és még mindig jónak tűnik, kihívás :) :D Most visszaolvasva úgy hangzik, mintha a börtönidőt töltöttem volna :D Na mindegy. Ma nagyon elfáradtam délutánra. Betett a meleg, és talán az a kis kávé is, amit megittam, pedig nem kellett volna... Még mindig nem bírom a koffeint.
A pihi része is megvolt, voltam Petivel a református zenei fesztiválon Misztrál és After Crying koncerten. Tetszettek, bár az AC-nak nem jutott ideje ráadásra sajnos.
Holnap meg a Bach-hét keretén belül hallgatunk meg egy koncertet :) Jó lesz :)
A pihi része is megvolt, voltam Petivel a református zenei fesztiválon Misztrál és After Crying koncerten. Tetszettek, bár az AC-nak nem jutott ideje ráadásra sajnos.
Holnap meg a Bach-hét keretén belül hallgatunk meg egy koncertet :) Jó lesz :)
szerda, június 02, 2010
Bakik a munkahelyen
Szerencsére egyiket sem én követtem el, és végülis nem túl nagyok. Az egyik az volt, hogy a rendszergazda nem tudott új felhasználót regisztrálni a szerveren. A Linux nem akart engedelmeskedni, de vagy fél órai küzdelem után sikerült engedelmességre bírni :)
A másik komolyabb volt. Kiderült, hogy erre a pár napra is most kapok fizut, nem csapják a következő hónapi fizetéshez. Mentem, hogy aláírjam a papírt, amikor észrevettem, hogy a bankszámlaszám nem jó. Úgy történt, hogy a bankszámlaszám megadásához egy olyan papír kellett, amin a nevem és a számlaszámom is rajta volt. Adtam is egy ilyet, történetesen az első átutalásomat, ami a BME-nek ment. Ahogy gondoljátok, a BME számlájára ment az összeg, gyors volt a pénzügyes... Viszont a KTH oldalán azt írják, hogy ha nem szerepel a Neptun-kódom a megjegyzéseknél, akkor visszautalásra kerül a pénz. Délután egy más ügy miatt voltam a bankban, ahol megkérdeztem, hogy mikor utalhatják vissza. Ott azt ajánlották, hogy hívjam fel az egyetem figyelmét a hibára, szóval holnap evvel kezdek, szóban és írásban is megteszem.
A másik komolyabb volt. Kiderült, hogy erre a pár napra is most kapok fizut, nem csapják a következő hónapi fizetéshez. Mentem, hogy aláírjam a papírt, amikor észrevettem, hogy a bankszámlaszám nem jó. Úgy történt, hogy a bankszámlaszám megadásához egy olyan papír kellett, amin a nevem és a számlaszámom is rajta volt. Adtam is egy ilyet, történetesen az első átutalásomat, ami a BME-nek ment. Ahogy gondoljátok, a BME számlájára ment az összeg, gyors volt a pénzügyes... Viszont a KTH oldalán azt írják, hogy ha nem szerepel a Neptun-kódom a megjegyzéseknél, akkor visszautalásra kerül a pénz. Délután egy más ügy miatt voltam a bankban, ahol megkérdeztem, hogy mikor utalhatják vissza. Ott azt ajánlották, hogy hívjam fel az egyetem figyelmét a hibára, szóval holnap evvel kezdek, szóban és írásban is megteszem.
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)