Ajánlanék egy oldalt, ismerősöm készíti lelkesen, nézzétek meg:
http://granturismofever.hu/
:)
csütörtök, október 29, 2009
A Gyűrűk Ura röviden
ÚJDONSÁG:
TOLKIEN LEVELEZŐ VERSENY 2012
Ha olvastad A Gyűrűk Urát és felsős/középsulis/egyetemista vagy, itt a helyed!
Részletekért kattints ide.
És egy oldal, tele érdekes cikkekkel a kémia világából:
http://www.kfki.hu/chemonet/hun/teazo/teaidx.html
Pl: Honnan származik az elemek neve?
vagy: Milyen vegyész volt Sherlock Holmes?
és: Humor a tudományban
Ez pedig a főoldal: http://www.kfki.hu/~cheminfo/hun/kezdolap.html
szerda, október 28, 2009
KÖMT
Avagy Kreatív Őszi Művészeti Találkozó az MTT szervezésében, Zebegény, október 22-25.
Összességében jó volt, jól éreztem magam, de nagyon nem tetszettek a vegyes rendek. Nem éreztem, hogy értelme volt annak, hogy színjátszórendbe jelentkeztem.
A gálaest szép volt, bár elég rövid, én még megnéztem volna 1-2 produkciót.
Nagyon hiányzott a külföldi vendégek bemutatása, ennyi figyelmet megérdemeltek volna, ha már eljöttek.
Cicákat jövőre is kérünk :)
Fasírtot (nem az étel) soha többet...
Még több jó zenét, sajnos az utolsó est bulija el lett rontva, club fighting jó, csak nem késő este, de zenével kifejezetten jó volt.
Nem volt hideg. Szerintem.
Kaja jó volt, nagy köszönet a reggelifelelősnek (Artemisz?) a sajtért és a dzsemekért.
A halászlé, a babgulyás, a mákosguba, meg mindegyik főzősrendi/egyéb étel remek volt! Még ilyet :)
A rendrakás mehetett volna szervezettebben.
Szabad rendi órák nagyon jók voltak, Lyona és Kincső foglalkozásain voltam, mindkettő remekül telt.
Remélem, jövőre is Zebegényben leszünk :)
Összességében jó volt, jól éreztem magam, de nagyon nem tetszettek a vegyes rendek. Nem éreztem, hogy értelme volt annak, hogy színjátszórendbe jelentkeztem.
A gálaest szép volt, bár elég rövid, én még megnéztem volna 1-2 produkciót.
Nagyon hiányzott a külföldi vendégek bemutatása, ennyi figyelmet megérdemeltek volna, ha már eljöttek.
Cicákat jövőre is kérünk :)
Fasírtot (nem az étel) soha többet...
Még több jó zenét, sajnos az utolsó est bulija el lett rontva, club fighting jó, csak nem késő este, de zenével kifejezetten jó volt.
Nem volt hideg. Szerintem.
Kaja jó volt, nagy köszönet a reggelifelelősnek (Artemisz?) a sajtért és a dzsemekért.
A halászlé, a babgulyás, a mákosguba, meg mindegyik főzősrendi/egyéb étel remek volt! Még ilyet :)
A rendrakás mehetett volna szervezettebben.
Szabad rendi órák nagyon jók voltak, Lyona és Kincső foglalkozásain voltam, mindkettő remekül telt.
Remélem, jövőre is Zebegényben leszünk :)
hétfő, október 26, 2009
Életjel
Vagyok még, csak épp másra szánom az időt, nem blogolásra. Majd legközelebb írok pl. a KÖMTről, ami nagyon jó volt.
szerda, október 07, 2009
Kincső szülinapi bulija + ma
Nagyon jól éreztem magam :) A Trófeában voltunk, finomakat ehettünk, jókat ihattunk :) Finom volt a szülinapi torta is! Játszottunk "Mi lennél, ha" társasjátékot (én életemben másodszorra) és zárásig, azaz éjfélig maradtunk. Aztán fuvar a Borárosig, villamos, majd éjszakai. Felejthetetlen :)
Ma meg benéztem a Karrierexpora a Corvinuson. Szereztem pár kiadványt, az egyik Zsunak is megtetszett, úgyhogy megyek holnap és hozok neki is :)
Lesz még a HVG-nek is állásbörzéje a Syma csarnokban, meg a BME-n is lesz egy :) Meglátogatom mindkettőt :)
Programok a HVG állásbörzén október 15-16-án
Műegyetemi állásbörze október 28-29.
Regisztráljatok és gyertek Ti is :)
Ma meg benéztem a Karrierexpora a Corvinuson. Szereztem pár kiadványt, az egyik Zsunak is megtetszett, úgyhogy megyek holnap és hozok neki is :)
Lesz még a HVG-nek is állásbörzéje a Syma csarnokban, meg a BME-n is lesz egy :) Meglátogatom mindkettőt :)
Programok a HVG állásbörzén október 15-16-án
Műegyetemi állásbörze október 28-29.
Regisztráljatok és gyertek Ti is :)
vasárnap, október 04, 2009
Pozitív
Nah, elmúlt a rossz érzés, az ilyenek nálam csak egy napig tartanak :)
Megint ajánlok oldalakat:
Minden nap tanulj valamit - angol
Holnap is megyek Pál Ferenc atya előadására. Már van róla wikis bejegyzés :)
Ezen az oldalon meg az előadásairól lehet többet megtudni, illetve a neve alatt fut egy blog is.
Megint ajánlok oldalakat:
Minden nap tanulj valamit - angol
Holnap is megyek Pál Ferenc atya előadására. Már van róla wikis bejegyzés :)
Ezen az oldalon meg az előadásairól lehet többet megtudni, illetve a neve alatt fut egy blog is.
péntek, október 02, 2009
Negatív
Rossz passzban vagyok. Nem érdekel semmi, és nem motivál semmi. Elvesztettem a talajt, nem találok biztos pontot, nincs célom. Csak sodródom. Nem akarok beszélni senkivel, nem akarok találkozni se. Lassan magamba gubózok, ha ez sokáig így megy. Nyűg az egész.
De legalább meggyógyultam a betegségemből, már nem köhögök. Hurrá.
De legalább meggyógyultam a betegségemből, már nem köhögök. Hurrá.
szerda, szeptember 30, 2009
400.
A blog bejegyzés-számlálója szerint ez lesz a 400. bejegyzésem :)
Nem semmi, bár az is igaz, hogy 2005 novemberétől írogatom ezt a blogot.
Hm, kimutatást kéne végeznem, mikor mennyit írtam ide, de most nem érek rá :P
Addig is ajánlok 1-2 érdekes oldalt leírás nélkül:
www.szoszavazo.hu
www.mernokbazis.hu
penzkezeles.hu
Tolkien Levelező Verseny, 2009-2010 - ajánló!
Hm, hirtelen ennyi, de Ti is ajánlhattok érdekes oldalakat nekem :)
Nem semmi, bár az is igaz, hogy 2005 novemberétől írogatom ezt a blogot.
Hm, kimutatást kéne végeznem, mikor mennyit írtam ide, de most nem érek rá :P
Addig is ajánlok 1-2 érdekes oldalt leírás nélkül:
www.szoszavazo.hu
www.mernokbazis.hu
penzkezeles.hu
Tolkien Levelező Verseny, 2009-2010 - ajánló!
Hm, hirtelen ennyi, de Ti is ajánlhattok érdekes oldalakat nekem :)
szombat, szeptember 26, 2009
A történet
Kezdjük a repülőúttal, ami életem első repülése volt. Csodás volt érezni, ahogy a hatalmas gép - Boeing 737-es - felemelkedik velem, és repül! Semmihez sem fogható! Szerencsére ablak melletti helyet kaptam, szóval mindent jól láttam, főleg azokat a csodás felhőket, mindenféle alakzatban! Varsó közelében már besötétedett, mire odaértünk és csodálatosak voltak a fények, mintha kis erecskék lettek volna az utak. A reptéren már vártak rám, onnan irány a kolesz, vacsi és ismerkedés. 22-en voltunk, 17 országból. Én egy horvát és egy szerb lánnyal laktam egy szobában. A kaja tűrhető volt, bár nem túl változatos, főleg az ebéd tekintetében. Menzán ettünk, ahol mindennap ugyanaz volt: zöldségleves, főtt krumpli, káposztasaláta, húsféle és kompótlé. A kurzus végére már nem tudtam ránézni sem. Voltunk céglátogatáson a Mercedes-Benznél, meglátogattuk a Krakkó melletti szélturbinafarmot. Minden este volt valami party, napközben meg előadások vagy egyéb foglalatosságok. Eléggé be voltunk táblázva. Jól el is fáradtam a végére, az utolsó nap sem aludtam sokat, csak kb 3 órát, aztán irány a reptér. Most sem volt semmi gond a becsekkolással. Az egész egy nagy tapasztalatszerzés volt, jó és rossz érzésekkel együtt.
csütörtök, szeptember 24, 2009
Hát, hazaértem.
Igen, újra itt vagyok, csak egy gyors bejelentkezésre, mert újra fel kell venni az élet fonalát. Sokat és sokfélét tapasztaltam Varsóban, a következő bejegyzésemben írok részleteket.
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)