hétfő, április 20, 2009

Vegyészkar én így szeretlek :)


Mármint ők :P

kedd, április 14, 2009

Semmittevés

Ülök itt a BME F épületének 2. emeletén, és nem tudok mit tenni, mert nincs itt V.B., aki beírta magát mára, de nem jött be. Nem mérhetek, dolgozhatok semmit, mert egyedül nem dolgozunk laborban. Tehát netelek és ülök. :P És lassan elkezdek beadandót csinálni :D Ja, de reggel jó volt, a metrón találkoztam Ickével :D Illetve nagy nehezen észrevettem :) Jó volt ismerőssel találkozni :D
Más. Előző hét sűrű volt, szinte minden másnap találkoztam Kisoroszlánnal. Voltam nála is Húsvétkor, jó volt, takarítottunk egy nagyot a barátaival. :P
Más. Olvasom John Powell könyvét A tartós szeretet titkát.

Érdemes elolvasni, ajánlom mindenkinek. A párbeszéd fontosságát emeli ki, mint a kapcsolatok alappillérét, az utolsó fejezet gyakorlati feladatokat is tartalmaz.
Most ennyi.

csütörtök, április 09, 2009

Labormunka

[nem vegyészektől előre is elnézést, lesznek ismeretlen szavak :)]
Voltam bent a laborban ma és tegnap is. Tegnap nehéz volt. Petit kértem meg, hogy segítsen, mert már sokat dolgozott azzal a géppel, amivel én még csak most ismerkedem. Elmagyarázta szépen, aztán megmutatta, aztán csináltam én. Betöltöttem az extraktort racém CKS-sel, amit perfillel kevertem el, aztán összeszereltem a gépet, amihez 14-estől a 27-esig használtam fel franciakulcsokat :) Jah, meg egy csavarhúzót :D Az extraktor és a szeparátor is termosztált, a kettő között egy szelep van. Az egész lényege az, hogy szuper-kritikus állapotban levő széndioxiddal kioldható a CKS, és szakaszonként mérem, hogy mennyit oldott ki pl. 30 l széndioxid. Na, ez nem túl világos, bocsi, ez ilyen lesz :D A lényeg, hogy a szelep eldugult, mert ott vált ki az anyag, és nem a szeparátorban. Erre mondom, miután szétszedtük, hogy jól van, akkor majd holnap folytatom. Peti meg azt mondta, csináljuk meg megint. Mondom jó. Megint eldugult. Szétszedés után ismét megjegyzem, hogy majd holnap Edittel, a témavezetőmmel megcsináljuk, de ne, most egy harmadikat is csináljunk. Én már mentem volna el, hagytam volna a csudiba az egészet, mert kinéztem a 17:15-ös buszt Kisoroszlánhoz, és egyre esélytelenebbnek tűnt elérnem... Hát, nem is értem el, helyette teljesen levert voltam, mert úgy éreztem, feleslegesen szenvedtem, meg már rég el akartam volna indulni, végül nagy futással a 17:50-est értem el, és mehettem szurkolni Kisoroszlánnak a focimeccsen :)
Ma viszont jobb volt a helyzet, változtattunk a termosztát hőmérsékletén, és nem dugult el teljesen, viszont megint minden mérés után szét kellett szednem az egészet. Melós munka... Meg is vágtam magam valamelyik szorítógyűrűvel...Acetonban úszok, mikor tisztítom a részeit... De nem panaszkodom, mert legalább van mit csinálnom :D
Kedden meg activity party volt Bogáréknál /évfolyamtársam/ ahol nagyon jól éreztem magam, két kört játszottunk, egyszer második, aztán megosztott első helyen végeztem :D Jó volt játszani. Holnap meg Nierielhez megyek, ide már jön Kisoroszlán is. Lesz minden, mi szem-szájnak ingere :D
Melegszendvics, szörp, bor, és a legfinomabbakat a végére hagytam: tiramisu és házi írkrém likőr :D Receptek itt (bár nem teljesen ugyanígy csinálom) és itt (ez viszont az én receptem :)) Szóval jó lesz :D

csütörtök, április 02, 2009

Írj egy négysorost és nyerj valamit!

"A közelgő Költészet napja alkalmából Sötét Úr versíró versenyt hirdet. Ragadj Te is tollat (klaviatúrát) és írj egy négysorost!

Április 11-én van a Költészet napja, és ez alkalomból gondoltam arra, hogy egy kis játékra invitállak. A feladat egyszerű, és stílszerűen József Attila egy, a fórumba beidézett verséről jutott eszembe, így méltó megemlékezés lehet - ha te is részt veszel benne! Mivel pedig az ilyesmi úgy a jó, ha tétje is van, valami nyeremény is lesz! Azt még nem tudom, hogy mi, mivel pont elutazom ez idő alatt, és az utazás során fogom megvenni, amit a három legjobban sikerült vers szerzői kapnak.

A forma: tetszőleges négysoros.

A téma: egy megfelelő pillanatban egy megfelelő vers hogyan hat rád. Tolkieni témára.

A határidő: stílusos lenne, ha április 11-ét tűznénk ki, de csak 16-án jövök haza, úgyhogy van pár nap engedmény is.

A beküldés módja: a Tolkien.hu fórum Verses topikjába beírva, vagy nekem privát üzenetben elküldve. Utóbbi esetben az üzenet tárgyában szerepeljen, hogy "Négysoros".

A végére már csak egyetlen kérésem van: halmozzatok el!"

kedd, március 31, 2009

Tavaszodik

Igen, szerencsére :) Mert a változás általában jó.
Elnéztem persze az óraátállítást, de szerencsére nem az én mobilomra keltünk :D A másik magától átállt :P
Jó ez az egy óra mínusz, világosban jövök haza :D Nekem a fény hiányzott legjobban a télben - mit nekem hideg, hó vagy jég és szél. Az egy napra jutó világos órák száma volt kevés nekem.
Rengeteg nyulat láttam mostanság - a Váci utcában például egyenesen egy nyúlhercegnőt fehér lovon - majd feltöltöm a képet, a Ferenciek terén az aluljáróban élethű kerámia nyuszikat igazi szőrrel és az Árkádban végre igazi törpenyulakat :) Potom 6500-ért, de nézni/fényképezni ingyen lehetett :P
Ma zh-t írok, Bevezetés a kognitív tudományba című szabváll tárgyból. Tanultam is rá. A Macskafogó youtube-on való nézése közben... :P

szombat, március 21, 2009

Jó barátok


Máté Péter: Azért vannak a jó barátok

Az esőt felszárítani úgy sem tudod.
A szelet megfordítani úgy sem tudod.

Ujjaid közül a kor
Úgy száll, mint szürke por, és a perc hordja el

Refr.
Azért vannak a jó barátok,
Hogy a rég elvesztett álmot
Visszahozzák néked majd egy szép napon.
Azért vannak a jó barátok,
Hogy az eltűnt boldogságot
visszaidézzék egy fázós alkonyon.

Az álmot meg nem álmodni úgy sem tudod.
Az érzést elhallgattatni úgy sem tudod.
Ujjaid közt a kor,
Úgy száll mint szürke por, és a perc hordja el.

Refr.x2

Azért vannak a jó barátok,
Hogy az eltűnt boldogságot
visszaidézzék egy fázós alkonyon.

péntek, március 20, 2009

Tartuffe

Tegnap voltam a Magyar Színházban, a Tartuffe-öt néztük meg Oroszlánommal. Mit is mondjak... elég sok iskolás/gimis volt, lévén köt.olv. a mű. Ehhez képest az előtérben a szereposztásban a "csak felnőtteknek" kitétel volt olvasható. Hát, "némi" alapja azért volt. Alapjában véve élveztük, sokat nevettünk rajta. De ebből a rendezésből se maradhatott ki a meztelenkedés... Mikor Orgon tetten éri Tartuffe-öt és Elmirát... Persze, hatalmas nevetés a sulis részekről, mert mégiscsak vígjáték, mégha ilyen eszközöket is alkalmaz. Csak én vagyok maradi? Szerintem nem kellett oda a csupasz altest, anélkül is elég vicces a jelenet. Bár a címszereplő, Őze Áron erről másként vélekedik.
No meg a legvégét nem értettük. Nem Tartuffe-öt, hanem az inasát tartóztatja le a Rendőrhadnagy. A végén meg a So this is Christmas cmű dal ment. De hogy minek... No, mindegy, egyébként tetszett, a színészek jól játszottak, már amennyire én meg tudom állapítani. Következő állomás egy koncert lesz :)

hétfő, március 16, 2009

Kósza Kommandó

Szombaton volt az idei év első kirándulása csodálatos időben :) A Budai hegyekben kirándultunk 14-en, köztünk Fekete Szeder Rabyn kutyusa :) Áhh, ennél jobb időt kívánni se lehetett volna! Melian azt írta, hogy "az útvonal nem érint meredek részeket, tulajdonképpen csak egy jó nagy séta lesz. (Az év első Kósza Kommandóján nem akarok senkit riogatni tongue)" Ezzel szemben a túra egy szép emelkedővel kezdődött, aztán sokáig fel, majd a középső részen vízszintes terep illetve lejtő, majd megint fel végül le :D De nagyon élveztem, igazán jó volt, Adim megadta az alaphangulatot, no meg Sirgon XD Ritkán szólt, de akor nagyot :D Szóval még ilyet. Képek Metaflóránál :)

Trikolór

Piros - vörös - vér
a Te véred is Testvér
száz és száz áldozat
mit a hű szív meghozhat
véren vett és vérrel védett
vörös földű ország-féle
nem volt hiába ne hidd
hisz míg él a nép él a hit
rád szórja vörös rózsáit

Fehér - liliom - ártatlan
bűn nélkül de nem bántatlan
mert jöttek és még jönni fognak
hogy tért tépjenek jogaiknak
fehér lovon vett hazát
ők a sajátjukhoz csapják
havas vidék immár másé
pedig hidd el lehet másképp
ha mind kiállunk egymásért

Zöld - fű - föld
e hon örökölt
őseinktől kapott hitel
de az utódok fecsérlik el
adják idegen kezébe
más zöldért cserébe
kevesbedik fogy egyre
mások néznek fel a hegyre
Testvér! másként jobb lenne

Piros fehér és zöld
ez lenne a magyar föld?
az volt és az is marad
ha fiai kitartanak
piros vérük érte ontják
fehér szívük érte adják
s e zöld földet megóvják
és fiaiknak tovább adják
Így lenne szép Magyarország.
(by Patiszon)

szerda, március 11, 2009

Vallomás

"Szeretek dalolni, fütyörészni, az életre oda s visszakacsintani; hátizsákos túrákat tenni, a szembeszélre ráfeküdni, a keringőző hópihéket bekapni, vagy érezni amint fagyos kis testük forró arcomon felolvad; nyári éjszaka az égboltozat alatt hanyatt dőlve a mindenséget nézni s közben semmit sem érteni, vagy semmit sem látni, de mindent megérteni; a zenében elveszni, majd érzés és gondolatvilágomban újra magamra lelni; egymást szerető emberpárokat látni, bennem embertársaimra ismerni, másokban énem részeit felfedezni.
Tudni miért pörögve hullik alá a juharfa termése, mitől színes a szivárvány; hogy gazdagság és szegénység egymást szüli...megbocsátani és a megbocsátást elfogadni.
Szeretnék csúcsforgalom idején behunyt szemmel közlekedni és hinni, hogy vigyáznak rám; hosszú téli kiránduláson átfagyni, majd a kandalló előtt a földön ülve felengedni, egymás szemébe nézni: szavak nélkül beszélgetni, létünket lelkünkben oldani, életünket gyermekeinkben továbbadni."
(forrás: internet)