péntek, február 27, 2009

Mesepályázat - még egyszer

Valamilyen okból kifolyólag a pályázat szövege hibás volt, mikor itt először meghirdettem. Mivel nincs még itt a határidő, újra reklámoznám :) Érdemes, mert megjelenhet nyomtatásban a művetek :)

szerda, február 25, 2009

Sound of Silence


Hello darkness, my old friend
I've come to talk with you again
Because a vision softly creeping
Left its seeds while I was sleeping
And the vision that was planted in my brain
Still remains
Within the sound of silence

In restless dreams I walked alone
Narrow streets of cobblestone
'Neath the halo of a street lamp
I turn my collar to the cold and damp
When my eyes were stabbed by the flash of a neon light
That split the night
And touched the sound of silence

And in the naked light I saw
Ten thousand people maybe more
People talking without speaking
People hearing without listening
People writing songs that voices never shared
No one dared
Disturb the sound of silence

"Fools," said I, "you do not know
Silence like a cancer grows
Hear my words that I might teach you
Take my arms that I might reach you"
But my words like silent raindrops fell
And echoed in the wells of silence

And the people bowed and prayed
To the neon god they made
And the sign flashed out its warning
In the words that it was forming
And the sign said "The words of the prophets
are written on the subway walls
And tenement halls
And whispered in the sound of silence

-----------------------------------------
Google fordítása: :)

Hello sötétség, öreg barátom
Azért jöttem, hogy beszéljen veled újra
Mivel a látás lágyan kúszó
Balra a magot, míg alszik
És a jövőkép, amit ültetett az agyamban
Még mindig
A csend hangjai

A nyugtalan álmok besétáltam egyedül
Keskeny utcáin cobblestone
"Neath a Halo egy utcai lámpa
Azt viszont én gallérját, hogy a hideg és nyirkos
Ha az én szemem is szúrta a flash egy neon fény
Ez a megoszlás az éjszaka
És megérintette a csend hangjai

És a csupasz fényében láttam
Tízezer ember talán többet
Az emberek beszélgettek szótlanul
Az emberek meghallgatása nélkül hallgatta
Emberek, hogy írásban dalok hangok nem osztott
Senki sem merte
Zavarja a hang a csend

"Bolondok," mondta, "akkor nem tudom
Csend, mint egy rákos nő
Hallgasd meg a szavaimat, hogy én is megtanít
Vedd le a fegyvert, hogy én is elérheti you
De a szavak, mint a csendes raindrops estek
És visszhangzott a kutak csend

És a nép meghajolt és imádkozott
A neon isten őket
És a jel villant ki figyelmeztető
A szó, hogy az alkotó
És a jel azt mondta: "A szavak a próféták vannak írva a metrón falak
És bérlemény csarnokok
És suttogta a hang a csend

hétfő, február 23, 2009

Szeretem a random izéket...

Droidzombitól:
"A recept a következő:

1. Kattints rá a Wikipedia "random article" linkjére. A szócikk címe lesz a zenekarod neve.
2. A "random quotation" oldalon válaszd ki a legutolsó idézet legutolsó 4-5 szavát. Ez lesz a zenekarod albumának címe.
3. Majd a Flickren az utolsó 7 nap érdekes képei közül válaszd ki a harmadikat, bármi is legyen az. Ez lesz az album borítója..."


Stanwick St John - Record we have ever known



:D Nem is rossz :D

szombat, február 21, 2009

Farsangi bál 2009

Jó volt :) Na, de azért mégse kéne ennyivel elintézni ezt a fergeteges bulit :)
No, az úgy volt, hogy kezdjük a legelején :D Az idei bál a négy őselem köré szerveződött, és mindenkinek az egyik elem jelét kellett viselnie. Én gondolkodtam, vacilláltam, hogy víz vagy levegő, de ez utóbbiról nem ugrott be semmi egyéni. Aztán mégis összejött :) Méghozzá pénteken az egyetemre menet villant belém az ötlet, hogy ha levegő, akkor héliumos lufi :) Bent utánanéztem a szimpatikus lufi kiskereskedéseknek, és találtam egyet a Nyugatinál, fel is hívtam őket, hogy egy darab héliumos lufit is lehet-e venni. És ja :) Szóval aki szeretne az enyémhez hasonló lufit, az a Nicol lufiboltban megkaphatja 330 Ft-ért :)

A farsang során a Zefír nevet kapta :)
A programok közül kiemelném a nyitótáncot, engem elvarázsolt :) Annyira jól néztek ki az ötletes, egyszerű ruhák azokkal a szárnyakkal, no meg az arcfestések :) Én megnéztem volna még egyszer a táncot :) Aztán rengeteg keringő következett, táncoltam Péterrel, Peettel, Finwével, Maglorral, és valamelyik tombolakeringőre Csabával :) Nagyon jól esett, imádok keringőzni :) Aztán party, egészen végig maradtam, a háromnegyed ötös HÉVvel mentem haza, hét körül lefeküdtem, délután egyig aludtam :)
Képek: Maglor képei
Sil képei
SÚ képei
Metaflora képei

szerda, február 18, 2009

Miket nem találok :)

Most éppen Öcsém leveleiben - ő olvassa, én meg mögötte :D - azt, hogy GyU rajongók készítenek egy filmet Gollam vadászatáról :) Május 3-án fog megjelenni csak online, és ingyenesen lehet majd letölteni :)
Az előzetest itt lehet megtekinteni:

Hivatalos oldal: The Hunt for Gollam

kedd, február 17, 2009

Vicces és muzikális macsek :)

Itt lehet megtekinteni :)

Előző bejegyzésem természetesen John Ronald Reuel Tolkien szerzeménye :) Csak nehogy belém kössön pár ismerősöm :D

Tűznél ülök




Tűznél ülök, s elgondolom,
mi szépet láttam én,
pillangókat s virágokat
nyári gyep szőnyegén;

aranyleveles őszöket
dús túlérett nyarat;
hajnali köd, napfény-ezüst,
szél járja hajamat.

Tűznél ülök, s elgondolom,
milyen lesz a világ,
ha jön a tél, amelynek én
nem látom már tavaszát.

Mert annyi minden van ma is,
mit nem láttam soha,
minden ligetnek más zöld színt
hoz az új év tavasza.

Tűznél ülök, s elgondolom,
hajdankorok embereit,
s hogy jönnek Majdanok, miket
már mások látnak itt.

De míg ülök, s elgondolok
sok hajdan-volt időt,
visszatérők halk neszeit
várom ajtóm előtt.


I sit beside the fire and think
of all that I have seen,
of meadow-flowers and butterflies
in summers that have been;

Of yellow leaves and gossamer
in autumns that there were,
with morning mist and silver sun
and wind upon my hair.

I sit beside the fire and think
of how the world will be
when winter comes without a spring
that I shall ever see.

For still there are so many things
that I have never seen:
in every wood in every spring
there is a different green.

I sit beside the fire and think
of people long ago,
and people who will see a world
that I shall never know.

But all the while I sit and think
of times there were before,
I listen for returning feet
and voices at the door.


Lapzárta után érkezett hír: újra működik a www.tolkien.hu!

hétfő, február 16, 2009

Hó-fehér

Esik a hó :) Jó ropogós, megtapasztaltam hazafele jövet :) És annyira karácsonyi hangulatom van, énekeltem karácsonyi dalokat :D A hó nekem mindenképp az ünnephez kötődik, pedig a legutóbbi években nem volt igazi fehér karácsonyunk, de mégis...
Farsang is lesz :) Pénteken, remélem, sokan leszünk ;) Ma találkoztam Eldamynnal a villamoson :) Jó volt beszélgetni vele :) Aztán angol szaknyelv, majd ipari energetika és végül vállalati minőségügyi rendszerek és módszerek :) Vannak jó óráim :D

csütörtök, február 12, 2009

Ausztráliai tűzhelyzet


Magyarul itt.

Szendvics a'la éhes Patiszon

Kihagyhatatlan hozzávalók: kenyér (megfelelően nagy és vastag szeletek), fasírt, ketchup (ízesített paradicsomszósz), mustár, margarin, paradicsom
Ízlés szerint: só, majonéz, fasírt helyett felvágott (vegáknak falafel golyók), savanyú káposzta, uborka, saláta, bármiféle otthon megtalálható ehető zöldség illetve savanyúság :)
Ahogy én készítem: mindkét szelet kenyeret vékonyan megkentem margarinnal, az egyikre rátettem a félbevágott fasírtot, köré paradicsomkarikákat és savanyú káposztát tettem, meglocsoltam ketchuppal és mustárral, majd egy kis vegyes csírával megkoronáztam és ráborítottam a másik szeletet. Garantáltan nem lehet szépen enni, legalábbis nekem még nem sikerült úgy ennem, hogy ne esett volna szét, viszont nagyon finom lett, amolyan házi hamburger :) Ha megkóstoltátok, írjatok ;)