"A lelkem égi származék,
nem érinti a földi lét.
Szenvedése tűnő felhő,
az elborult ég látomás."
"Lelked szélfútta madártoll,
a halál szűk ösvényén száll."
"Ismerem jól gyönge testét
lelke röptét föl nem mérem.
Pedig porba rajzolt ábrán
mérhetem a csillagpályát."
"A tussal rajzolt betűket
a vízcseppek elmoshatják.
Le nem írt jelet a szívből
senki, semmi ki nem mossa."
"E világnak minden dolga
vízben tükröződő kép csak.
Lásd s tudd: e tűnő rajzolat
sohasem lehet valóság."
(Cangjang-gjaco, dalai láma)
kedd, március 04, 2008
csütörtök, február 28, 2008
Tesla
Emericusszal voltam egy előadáson, ahol Nikola Tesla életéről volt szó. Nagyon érdekes volt a téma, csak az előadó nem ütötte meg a szintet... De igazán tetszett a bemutatója :) Tesla tekercs. Meg fényjelenségek :D Egy érdekes videó Tesla emlékére. Érdemes megnézni ;)
Szép álmokat.
Szép álmokat.
Meg ez is:
"A palotában csend honolt. „Halotti csend”—gondolta Inziladûn. Elhalt már a régi keserű veszekedések visszhangja, ahogy a népes udvartartás lépteinek zaját is elnyelték a vastag szőnyegek. A keserűség csak fojtott hangú megjegyzésekben tört már elő—akárha egy ravatal körül élnék az életüket. S Inziladûnnak úgy tűnt, mintha a suttogás—a számító, a tervezgető, a sérelmeket dédelgető suttogás—átszivárogna a falakon, elárasztaná a szigetet, befolyna a házak ablakán, belecsordogálna a kutakba. Nem maradhat egészséges a test, ha a fejet kórság emészti.
--A régi idők királyai méltósággal haltak meg, ha eljött az idejük—sóhajtott tűnődve.
--Fájlalod az ősi hagyomány megtörését, igaz?—érkezett a váratlan felelet. Inziladûn feltekintett. Öccse szokás szerint a sarokban kuporgott csöndben, tekintetével élesen figyelve minden mozdulatát. Inziladûn szinte meg is feledkezett a jelenlétéről—bár a létezését is ilyen könnyen feledhette volna.—Megértem a türelmetlenséged—folytatta Gimilkhad leplezetlen rosszindulattal.—Apánk szívós ember. Meglehet, még éveket, sőt, évtizedeket kell várnod a trónra, pedig tudom, mennyire égsz a vágytól, hogy a helyébe léphess végre, és sárba tiporhasd hosszú uralkodásának minden egyes gyümölcsét.
Inziladûn felsóhajtott, és megpróbálta elfojtani a feltörő bosszúságot. Kezdje újra a réges-régi, parttalan és örökké elmérgesedő vitát ostoba és keményfejű öccsével, vagy hagyja válasz nélkül a fejéhez vágott vádakat? Egyikük előtt sem volt titok (s Inziladûn úgy sejtette, hogy a jóindulatú nyelvek jóvoltából a palotán kívül is elterjedt már a híre), hogy a király fiatalabb fiára hagyná a jogart, ha nem kötnék meg a kezét Númenor ősi törvényei. Hogy aztán a szentséget és hagyományt egyaránt arcul köpő Ar-Gimilzôr legalább saját népe szokásait mégis tiszteletben tartotta-e, vagy félt népe ellenkezésétől, ha netán túl messzire menne, vagy csupán vénségére túl agyalágyult lett a törvények megváltoztatásához is, annak csak Ilúvatar a tudója. Akárhogy is, elsőszülött fia sem tiszteletet, sem szeretetet nem tudott érezni az ember iránt, aki nemcsak az ő gyerekkorát és drága édesanyja életét keserítette meg, de a halandók valaha volt legszebb birodalmát is. Várta és rettegte a napot, mikor saját kezébe foghatja a kormányrudat. Lesz-e, lehet-e elég ereje, hogy az ár ellenében megfordítsa a bárka irányát?
--Nai i Valar…--morogta ismét inkább magának. Öccse keze elfehéredett, olyan erővel szorult ökölbe.
--Az arcátlanságnak is van határa, drága bátyám—sziszegte.—Amint te leszel az uralkodó, kedvedre visszavonhatod a rendeleteit, aztán lesheted, mit szólnak hozzá az alattvalóid. De most még ő Anadûne törvényes királya, és nem tűröm, hogy itt, a saját házában, a fülem hallatára vedd semmibe kinyilvánított akaratát.
--Való igaz, amit mondasz, öcsém—Inziladûn erőnek erejével visszafojtotta a kikívánkozó indulatot, csak a megvetést engedte hangjába lopózni.—Az arcátlanságnak is van határa. Ahogy az oktalanságnak is. Ha atyánk, aki a Valák kegyéből Númenor királya, arra vetemedett, hogy tilalom alá helyezze az Eldák valamennyi gyönyörű nyelvét, melyeket őseink még büszkék voltak beszélni, akkor…
--Szégyen és gyalázat, hogy nemes népünk uralkodóháza oly sokáig majmolta idegenek karattyolását!—csattant fel az ifjabbik. A sok faliszőttes mohón szívta magába a kifakadást. Gimilkhad erőt vett magán, s valamivel halkabban folytatta:--Büszke és dicső nemzet vagyunk, amely emelt fővel járhat. Nem vagyunk a tündék rabszolgái vagy talpnyalói, hogy királyaink ne beszélhetnék a mi saját szépséges nyelvünket.
--Ki beszélt szolgaságról?—ellenkezett Inziladûn, noha átkozta magát, amiért ismét öccse süket füleit ostromolja.—Nem szolgaság, hanem szolgálat volt, ami az ős időkben hozzájuk kötött minket: tiszteletből meg önként adott eskükből fakadt, s bőségesen megkaptuk érte a jutalmunkat…
--Miféle jutalmat? Alamizsnát, vagy inkább koncot, ahogy az ember a kutyának…
--Tőlük származik minden tudásunk, s az irántuk való hűségünkért kaptuk Andort, az Ajándék Földjét…
--Míg ők Valinorban élvezik az örök életet!—hörrent Gimilkhad.—Mit szajkózod a követeik szónoklatait? Anadûne fiainak nem kell többé a mézesmadzag. Nem tűrjük többé el tőlük a fennhéjázásukat—és nem fogjuk eltűrni tőled sem! Azt hiszed, különb vagy nálunk? Azt hiszed, ha egy tündekövet szerepében tetszelegsz, téged elkerül majd közös átkunk, a halál?
Most már Inziladûn keze is ökölbe szorult
--Nem félem a halált, ami az Elsőszülöttek tanítása szerint az Egyetlen adománya. Félem azonban népünk pusztulását, ha ilyen oktalan gondolatokra adja a fejét!
--Szépen felmondtad a leckét—gúnyolódott Gimilkhad.—Mondd, mire tanítottak még azok, akiknek olyan készségesen követed az utasításait? Gondolod, hogy ha már te vagy a trónörökös, te nem is tartozol engedelmességgel a királynak, s jogod van még életében idegenes kezére játszani az országát? Ha ennyire nehezen tudod kivárni a halálát, miért is nem tekered ki a nyakát, mint a kiöregedett kutyákét szokás?
Inziladûn felemelkedett.
--Hát te?—kérdezte halkan, fenyegetően.—Miért nem szúrsz át egy ilyen gyalázatos árulót?
Tekintetük egymásnak feszült, de a kezük nem mozdult.
--Sosem ingott meg a hűségem királyom és népem iránt—jelentette ki az idősebb testvér büszkén. Majd emelt hangon így folytatta:--De megesküszöm neked, öcsém, Númenor jogarára, hogy ha rajtam múlik, eltérítem az Adánok fiait erről az őrült útról, amíg még nem késő!
Gimilkhad felkacagott, csengőn és örömtelenül.
--Sok szerencsét hozzá, kedves bátyám. Nem ismerlek talán? Ölts csak majd király létedre koldusgúnyát, s kérleld felváltva saját népedet meg a gőgös Valákat, aztán halj meg mindegyiküktől elhagyatva, hogy példa légy az eljövendő nemzedék szemében: így jár az, kinek szíve inkább húz idegenekhez, mint az övéihez!" /Angwen tollából/
MTTTT néven fut, és lényegében egy live lesz. Arnithil lesz a nevem. Öh, várom már :D
szerda, február 27, 2008
Tízórai ebéd
Igen, ma sikerült 10-kor ebédelnem egy kínai gyorsbüfében. Ananászos csirke rizzsel. Annyira nem volt finom, mint a szezámos csirke, de azért lecsúszott. Hosszú lesz ez a napom - 7-ig benn leszek. Mi is történt mostanság... Nem sok minden. Tegnap voltam az ELTÉn másfél órát és találkoztam 6 MTT-sel :D Tök jó volt :D Bezzeg a BMÉ-n nincsenek ennyien :P Meg mondjuk jobban eloszlik itt a tömeg. Azt hiszem, mára ennyi. Pedig még akartam vmi értelmeset írni, de ma ez nem megy.
Per aspera ad astra. Adesso sono qui. Hier bin ich.
Latinos pólók
Per aspera ad astra. Adesso sono qui. Hier bin ich.
Latinos pólók
szombat, február 23, 2008
Lordi - Blood Red Sandman
They called me the Leather Apron
They called me Smiling Jack
They prayed to the heavens above
That I would never ever come back
(Can you hear how the children weep?)
(Chills of fear like a sawblade cutting deep...)
Once again there is pain, I bring flames, I bring cold
I'm the Blood Red Sandman coming home
On this unholy night I will make you my own
Blood Red Sandman coming home again
I'm coming home again!
Red drops stain satin so white
The way I sign my name
The neighborhood's pretty dead at night
And I'm the one to blame
(Can you hear how the children weep?)
(Chills of fear like a sawblade cutting deep...)
Once again there is pain, I bring flames, I bring cold
I'm the Blood Red Sandman coming home
On this unholy night I will make you my own
Blood Red Sandman coming home again
I'm coming home again!
Scream all you want you won't wake up when you scream
No-one leaves... The Monsterican Dream
(Can you hear how the children weep?)
(Chills of fear like a sawblade cutting deep...)
Once again there is pain, I bring flames, I bring cold
I'm the Blood Red Sandman coming home
On this unholy night I will make you my own
Blood Red Sandman coming home again
I'm coming home again!
Once again there is pain, I bring flames, I bring cold
I'm the Blood Red Sandman coming home
On this unholy night I will make you my own
Blood Red Sandman coming home again
I'm coming home again!
They called me Smiling Jack
They prayed to the heavens above
That I would never ever come back
(Can you hear how the children weep?)
(Chills of fear like a sawblade cutting deep...)
Once again there is pain, I bring flames, I bring cold
I'm the Blood Red Sandman coming home
On this unholy night I will make you my own
Blood Red Sandman coming home again
I'm coming home again!
Red drops stain satin so white
The way I sign my name
The neighborhood's pretty dead at night
And I'm the one to blame
(Can you hear how the children weep?)
(Chills of fear like a sawblade cutting deep...)
Once again there is pain, I bring flames, I bring cold
I'm the Blood Red Sandman coming home
On this unholy night I will make you my own
Blood Red Sandman coming home again
I'm coming home again!
Scream all you want you won't wake up when you scream
No-one leaves... The Monsterican Dream
(Can you hear how the children weep?)
(Chills of fear like a sawblade cutting deep...)
Once again there is pain, I bring flames, I bring cold
I'm the Blood Red Sandman coming home
On this unholy night I will make you my own
Blood Red Sandman coming home again
I'm coming home again!
Once again there is pain, I bring flames, I bring cold
I'm the Blood Red Sandman coming home
On this unholy night I will make you my own
Blood Red Sandman coming home again
I'm coming home again!
csütörtök, február 21, 2008
Éjfél felé
Nem szokásom ilyenkor még bejegyzéseket írogatni, de most így alakult. Öcsém vmi farsangi bulin van, ahova csak véletlenül került, reggel még úgy volt, tízre itthon lesz. Anyum persze aggódott, meg nem szereti, ha nem tudja, mikor is jövünk haza. Mondjuk jó stratégia, hogy azt mondom, majd holnap, ebéd körül. Ami általában be is jön. De nem is ilyenekről akartam írni. Most a Sweeney Todd filmzenjét hallgatom, töltöm le a Vektort, tehát olvastam blogokat :D Hazafele meg Útkeresőbe botlottunk bele a buszon :) Moriquend is ismeri a Haggardot :) Tök jó :D Meg Cuéval átbeszéltük az MTTTT-s karakteremet. Szeretnék menni. Csak még nem tudom, összejön-e tényleg. Mármint a sulival összeegyeztethető-e. Bár pont a TT hetén írok vagy 3 zh-t, szóval arra a hétvégére talán elszabadulhatok :)
Ma elővettem a hegedűt, nyekeregtem rajta egy sort. Csak arra volt jó, hogy megint ráébredjek, mennyire nem szép a hegedűm hangja. Meg persze, hogy mennyire nem tudok játszani rajta 5 év tanulás mellett sem. (mondjuk ez az 5 év volt vagy 5 éve...) dehát mint mindent, ezt is gyakorolni kellene. Az meg nekem sosem ment. Lusta vagyok az ilyenekhez. Inkább bámulom, csodálom, ahogy Emericus játszik a brácsán. Emericus... hiányzik. De holnap találkozó. Csak ne kellene annyit tanulnia... Pedig muszáj. Nekem is el kellene kezdeni. Pl. kistervből meg biotechből. Na, majd kerítek rá kedvet. Ahogy ma kedvet éreztem, hogy kimossam a 2 táskámat. Épp száradnak. Talán megszárad vmelyik holnapra. Lesz reggel órám. Ööööh, óra. Idő. Még! Kevés van belőle. Néha meg túl sok. Pl. hétfőn 4 óra szünet. Ebédelés. Na meg tanulás. Ott végülis jól jön ki. De azért le kellene feküdni. Igen. Aludni. Bár tulképp mind1, ha holnap mindketten fáradtak leszünk. Ő kötelességből, én meg szeszélyből. Már ha szeszélyes lennék. Inkább butaságból. Az közelebb áll hozzám. Meg a bolondság, de az már egy másik történet, itt nem kerül ismertetésre. Végtelen történet. Újra kéne olvasni. Meg A Gyűrűk Urát is. Meg a Micimackót, a Kisherceget, a Lassie-t... Tényleg megyek már, így is túl hosszú ez a post. Post scriptum: agapo se!
Jah u.i.: ilyen későn tényleg bolond vagyok, pedig nem is ittam (tudom, épp ez a baj :)) Q.E.D.
Ma elővettem a hegedűt, nyekeregtem rajta egy sort. Csak arra volt jó, hogy megint ráébredjek, mennyire nem szép a hegedűm hangja. Meg persze, hogy mennyire nem tudok játszani rajta 5 év tanulás mellett sem. (mondjuk ez az 5 év volt vagy 5 éve...) dehát mint mindent, ezt is gyakorolni kellene. Az meg nekem sosem ment. Lusta vagyok az ilyenekhez. Inkább bámulom, csodálom, ahogy Emericus játszik a brácsán. Emericus... hiányzik. De holnap találkozó. Csak ne kellene annyit tanulnia... Pedig muszáj. Nekem is el kellene kezdeni. Pl. kistervből meg biotechből. Na, majd kerítek rá kedvet. Ahogy ma kedvet éreztem, hogy kimossam a 2 táskámat. Épp száradnak. Talán megszárad vmelyik holnapra. Lesz reggel órám. Ööööh, óra. Idő. Még! Kevés van belőle. Néha meg túl sok. Pl. hétfőn 4 óra szünet. Ebédelés. Na meg tanulás. Ott végülis jól jön ki. De azért le kellene feküdni. Igen. Aludni. Bár tulképp mind1, ha holnap mindketten fáradtak leszünk. Ő kötelességből, én meg szeszélyből. Már ha szeszélyes lennék. Inkább butaságból. Az közelebb áll hozzám. Meg a bolondság, de az már egy másik történet, itt nem kerül ismertetésre. Végtelen történet. Újra kéne olvasni. Meg A Gyűrűk Urát is. Meg a Micimackót, a Kisherceget, a Lassie-t... Tényleg megyek már, így is túl hosszú ez a post. Post scriptum: agapo se!
Jah u.i.: ilyen későn tényleg bolond vagyok, pedig nem is ittam (tudom, épp ez a baj :)) Q.E.D.
Imaginations From The Other Side - Blind Guardian
Where are these silent faces? (You ought to know.)
I took them all away. (And now you're all alone.)
Turned out every light so deep in me.
Hold on, too late.
May I ever see them back again?
Or did they all die by my hand?
Or were they killed by the old evil ghost
Who had taken, taken
The ocean of all my dreams
Which were worth to keep
Deep inside my heart.
I wish I could get them back
From the everflow,
Back before I leave.
Imaginations from the other side.
(You would get answers, but there's none to find.)
Imaginations from the other side.
(You would get answers, but there's none to find.)
Out of the dark, into to the light.
And I will need myself (to) find back my heart.
Imaginations from the other side.
[Solo]
Where's the ocean's daughter?
Sends Peter Pan in Mordor.
No one's there to keep alive,
No one's there to keep alive.
No one's there to keep alive all these fairy tales.
May I return to Oz? Will I meet the "Tin Man"?
"Coward Lion", where are you?
And the scarecrow without brain will be lost without the key.
(Stranded in the real world.)
Lost in a world of inquisition. Lonesome path.
I've fallen through
Like all the others did before.
Why did I fail?
(I'll) never know
If Merlin did exist, or Frodo wore the Ring.
Did Corum kill the gods? Or where's the wonderland
Which young Alice had seen, or was it just a dream?
I knew the answers, now they're lost for me.
Imaginations from the other side...
[Solo]
I hope there is a way back with my talisman.
So I look into myself
To the days when I was just a child.
Come follow me to Wonderland,
And see the tale that never ends.
Don't fear the lion nor the witch.
And I can't come back
I'm lost.
And still I know there is another world.
Imaginations from the other side...
I took them all away. (And now you're all alone.)
Turned out every light so deep in me.
Hold on, too late.
May I ever see them back again?
Or did they all die by my hand?
Or were they killed by the old evil ghost
Who had taken, taken
The ocean of all my dreams
Which were worth to keep
Deep inside my heart.
I wish I could get them back
From the everflow,
Back before I leave.
Imaginations from the other side.
(You would get answers, but there's none to find.)
Imaginations from the other side.
(You would get answers, but there's none to find.)
Out of the dark, into to the light.
And I will need myself (to) find back my heart.
Imaginations from the other side.
[Solo]
Where's the ocean's daughter?
Sends Peter Pan in Mordor.
No one's there to keep alive,
No one's there to keep alive.
No one's there to keep alive all these fairy tales.
May I return to Oz? Will I meet the "Tin Man"?
"Coward Lion", where are you?
And the scarecrow without brain will be lost without the key.
(Stranded in the real world.)
Lost in a world of inquisition. Lonesome path.
I've fallen through
Like all the others did before.
Why did I fail?
(I'll) never know
If Merlin did exist, or Frodo wore the Ring.
Did Corum kill the gods? Or where's the wonderland
Which young Alice had seen, or was it just a dream?
I knew the answers, now they're lost for me.
Imaginations from the other side...
[Solo]
I hope there is a way back with my talisman.
So I look into myself
To the days when I was just a child.
Come follow me to Wonderland,
And see the tale that never ends.
Don't fear the lion nor the witch.
And I can't come back
I'm lost.
And still I know there is another world.
Imaginations from the other side...
szerda, február 20, 2008
Tavasz
Tavaszi szél vizet áraszt...
Hát, a mai nap igazán tavaszias hangulatban telt nekem :) Sok energia volt bennem :) Bár nem igazán sikerült levezetnem, de azért futkároztam egy kicsit. Tegnap voltam koktélozni vegyésztársaimmal. Jó volt :) Ittam kétféle koktélt is, és igazán fini volt :) Meg persze megkóstoltuk mindenki másét is :) 10-en voltunk, Emericus is :) És sikerült ejfélre hazaérnem :D De kialudtam magam :) Talán végre kihevertem a farsangi nemalvást :)
Hát, a mai nap igazán tavaszias hangulatban telt nekem :) Sok energia volt bennem :) Bár nem igazán sikerült levezetnem, de azért futkároztam egy kicsit. Tegnap voltam koktélozni vegyésztársaimmal. Jó volt :) Ittam kétféle koktélt is, és igazán fini volt :) Meg persze megkóstoltuk mindenki másét is :) 10-en voltunk, Emericus is :) És sikerült ejfélre hazaérnem :D De kialudtam magam :) Talán végre kihevertem a farsangi nemalvást :)
kedd, február 19, 2008
Farsang
Jó volt :) Most többet nem írok, még nem hevertem ki a kialvatlanságot :D
Viszont jövőre mindenképp beöltözöm :D
Öhm most csak ennyi. Meg vmi dalszöveget akartam ide rakni... csak elfelejtettem... hm... sztem megyek is el innen :D
Viszont jövőre mindenképp beöltözöm :D
Öhm most csak ennyi. Meg vmi dalszöveget akartam ide rakni... csak elfelejtettem... hm... sztem megyek is el innen :D
csütörtök, február 14, 2008
A félév első zárthelyije
Jaja, jól kezdődött a nap, amikor a Kísérletek tervezése órán a tanár helyettese (Emese, egy drága lány, volt vegyműv laborvezetőm) ismertette a követelményeket: 5 zh-t írunk, ebből 3 legjobbat veszik figyelembe. Az elsőt pedig ma írtuk az óra végén. Valszám :S De azért nagyjából ment. Holnap találkozom Emericusszal végre :) Az utóbbi időkben egyre jobban hiányzott. Aztán szombaton farsang :) Remélem, legalább olyan jó lesz, mint a tavalyi :)
Holnap is csak 1 órám lesz, szóval egész jó az órarendem :) De majd a vizsgaidőszakban besűrűsödnek a dolgok... lesz szigorlat is, bár attól kevésbé tartok, mint pl. a szervestől. De majd meglátjuk, ráérek még ezekkel foglalkozni :D
Holnap is csak 1 órám lesz, szóval egész jó az órarendem :) De majd a vizsgaidőszakban besűrűsödnek a dolgok... lesz szigorlat is, bár attól kevésbé tartok, mint pl. a szervestől. De majd meglátjuk, ráérek még ezekkel foglalkozni :D
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)