péntek, július 01, 2011
Legszívesebben
...nem is tudom, mit csinálnék, és azt hiszem, ez itt a baj. Olvastam pár hete egy cikket, hogy akár 20 perc alatt is meg lehet találni az életcélunkat. Hát. Nekem talán 20 év se lenne elég. Máskor meg beszélgetés közben jött elő a téma, hogy valójában mit szeretnék, mi a vágyam. Ez is hasonló, és ezt sem tudom. Jó lenne magammal is törődnöm. Egyre jobban megismernem magam. Csendben egyedül lenni órákig és gondolkozni magamról.
szombat, június 04, 2011
Stuarti
Voltam pénteken a Millenárison, ahol ásványbörze volt, és az egyik asztalnál siklókat lehetett kézbe venni és simogatni. Ott szerettem bele egy ilyenbe:
Lampropeltis triangulum stuarti
Ha lesz külön szobám, szeretnék egy ilyet is hozzá :)
Ha lesz külön szobám, szeretnék egy ilyet is hozzá :)
kedd, május 24, 2011
szombat, április 23, 2011
péntek, április 22, 2011
Keresőszavak
Íme az első 5 helyezett:
25.14% rainbow
24.02% happy life
3.91% rainbow umbrella
3.35% Gyűrűk ura röviden
2.23% szivárvány színű esernyő
Ezek a szivárványos dolgok a képkeresés miatt jönnek elő - az első oldalon hozza ki az egyik bejegyzésemet. Ugyanez van a Gyűrűk Urával is. Hát, azért érdekes :D
25.14% rainbow
24.02% happy life
3.91% rainbow umbrella
3.35% Gyűrűk ura röviden
2.23% szivárvány színű esernyő
Ezek a szivárványos dolgok a képkeresés miatt jönnek elő - az első oldalon hozza ki az egyik bejegyzésemet. Ugyanez van a Gyűrűk Urával is. Hát, azért érdekes :D
...
Elegem van a mai napból. De nem azért, mert rossz dolgok történtek velem, hanem mert kint ezerrel süt a tavaszi nap, nekem meg itt bent a munkahelyen, a számítógép előtt kell ülnöm. De tudom, ne panaszkodjak, másoknak munkahelye sincs. Átérzem, az én kis problémám nem mérhető másokéhoz, ez most csak egy érzés, majd elmúlik. Kb. 2 óra múlva biztosan, mert akkor fogom elhagyni ezt a helyet. Na mindegy, addig fél lábon is, ahogy a mondás tartja.
csütörtök, március 17, 2011
TÁÁÁBOOOR alias Tolkien Tábor 2011
És igen, és lesz idén is és idén el fogok menni! :) :örül:
Amúgy részletek itt.
Más:
A kedvencek közé felkerült egy új képregény sorozat - nekem tetszik, érdemes belekezdeni :)
és: TAVASZ VAN! :)))
szombat, március 12, 2011
Tavaty
Az van, tavasz :) Érzem a vízben… Érzem a földben… Érzem a levegőben… :)
Amúgy meg indítok egy nyereményjátékot! A lényeg, hogy kommentben tippeljétek meg, hogy milyen keresőszóval találják meg legtöbben ezt a blogot. A nyeremény két óriás Piros Pöttyös Túrórudi (vagy igény szerint más csoki/sör) :) A tippeket két hétig fogadom el :)
csütörtök, március 03, 2011
Ismét "Pálferi"
Igen, igen, töretlenül hallgatom az internetről letöltött hanganyagokat. Magával ragadóan tud beszélni, előadni, mesélni Feri atya. Amit most ki szeretnék emelni, az csak egy mondat, a 2011.02.01-i előadás záró mondata: "...amikor a menedékeink börtönné válnak, ott kezdődik a társkapcsolat". A párválasztás hiánymotivált, illetve elégtelen okai a téma. Az előadást érdemes végighallgatni (katt ide, 2011.02.01), vagy végigolvasni (katt ide, bár itt most még nincs fenn...), remek gondolatokat oszt meg Feri atya.
Sőt, egyre többet szerepel mostanában a tévében is. Itt az első része a sorozatnak (Mikor gyermek voltam).
Amúgy friss információk a honlapon, a palferi.hu-n! :)
(Mellesleg a Facebookon is fent van már, persze csak közvetve, de lehet lájkolni :D)
Sőt, egyre többet szerepel mostanában a tévében is. Itt az első része a sorozatnak (Mikor gyermek voltam).
Amúgy friss információk a honlapon, a palferi.hu-n! :)
(Mellesleg a Facebookon is fent van már, persze csak közvetve, de lehet lájkolni :D)
szerda, február 23, 2011
Szerelempróba
Jó régen nem volt itt bejegyzés, de most itt van egy.
A hétvégén Petivel megnéztük a Szerelempróba (Tűzálló házasság, eredetiben Fireproof) című amerikai filmet. Igazából maga a film nem olyan nagy durranás, viszont izgalmas, és azért szánok neki egy bejegyzést, mert úgy gondolom, érdemes megnézni. A történet egy kétéves házaspárról szól, a tűzoltó férj szemszögéből mutatva a történéseket. Két éve házasok, de már szinte minden nap veszekednek. A nő el akar válni, de a férj az apja hatására megpróbálja megmenteni a házasságot. Ehhez az apjától kapott füzetben leírt 40 napos "próbát" járja végig, ami keresztény elvek mentén halad.
A filmet meg lehet tekinteni szinkronosan itt, feliratosan itt.
E film hatására sok házaspár talált újra egymásra. Azoknak is érdemes megnézni, akik még nem házasok, ők is sokat tanulhatnak belőle :)
A hétvégén Petivel megnéztük a Szerelempróba (Tűzálló házasság, eredetiben Fireproof) című amerikai filmet. Igazából maga a film nem olyan nagy durranás, viszont izgalmas, és azért szánok neki egy bejegyzést, mert úgy gondolom, érdemes megnézni. A történet egy kétéves házaspárról szól, a tűzoltó férj szemszögéből mutatva a történéseket. Két éve házasok, de már szinte minden nap veszekednek. A nő el akar válni, de a férj az apja hatására megpróbálja megmenteni a házasságot. Ehhez az apjától kapott füzetben leírt 40 napos "próbát" járja végig, ami keresztény elvek mentén halad.
A filmet meg lehet tekinteni szinkronosan itt, feliratosan itt.
E film hatására sok házaspár talált újra egymásra. Azoknak is érdemes megnézni, akik még nem házasok, ők is sokat tanulhatnak belőle :)
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)