péntek, április 22, 2011

Keresőszavak

Íme az első 5 helyezett:

25.14% rainbow
24.02% happy life
3.91% rainbow umbrella
3.35% Gyűrűk ura röviden
2.23% szivárvány színű esernyő

Ezek a szivárványos dolgok a képkeresés miatt jönnek elő - az első oldalon hozza ki az egyik bejegyzésemet. Ugyanez van a Gyűrűk Urával is. Hát, azért érdekes :D

...

Elegem van a mai napból. De nem azért, mert rossz dolgok történtek velem, hanem mert kint ezerrel süt a tavaszi nap, nekem meg itt bent a munkahelyen, a számítógép előtt kell ülnöm. De tudom, ne panaszkodjak, másoknak munkahelye sincs. Átérzem, az én kis problémám nem mérhető másokéhoz, ez most csak egy érzés, majd elmúlik. Kb. 2 óra múlva biztosan, mert akkor fogom elhagyni ezt a helyet. Na mindegy, addig fél lábon is, ahogy a mondás tartja.

csütörtök, március 17, 2011

TÁÁÁBOOOR alias Tolkien Tábor 2011



És igen, és lesz idén is és idén el fogok menni! :) :örül:
Amúgy részletek itt.

Más:
A kedvencek közé felkerült egy új képregény sorozat - nekem tetszik, érdemes belekezdeni :)
és: TAVASZ VAN! :)))

szombat, március 12, 2011

Tavaty


Az van, tavasz :) Érzem a vízben… Érzem a földben… Érzem a levegőben… :)

Amúgy meg indítok egy nyereményjátékot! A lényeg, hogy kommentben tippeljétek meg, hogy milyen keresőszóval találják meg legtöbben ezt a blogot. A nyeremény két óriás Piros Pöttyös Túrórudi (vagy igény szerint más csoki/sör) :) A tippeket két hétig fogadom el :)

csütörtök, március 03, 2011

Ismét "Pálferi"

Igen, igen, töretlenül hallgatom az internetről letöltött hanganyagokat. Magával ragadóan tud beszélni, előadni, mesélni Feri atya. Amit most ki szeretnék emelni, az csak egy mondat, a 2011.02.01-i előadás záró mondata: "...amikor a menedékeink börtönné válnak, ott kezdődik a társkapcsolat". A párválasztás hiánymotivált, illetve elégtelen okai a téma. Az előadást érdemes végighallgatni (katt ide, 2011.02.01), vagy végigolvasni (katt ide, bár itt most még nincs fenn...), remek gondolatokat oszt meg Feri atya.
Sőt, egyre többet szerepel mostanában a tévében is. Itt az első része a sorozatnak (Mikor gyermek voltam).
Amúgy friss információk a honlapon, a palferi.hu-n! :)
(Mellesleg a Facebookon is fent van már, persze csak közvetve, de lehet lájkolni :D)

szerda, február 23, 2011

Szerelempróba

Jó régen nem volt itt bejegyzés, de most itt van egy.
A hétvégén Petivel megnéztük a Szerelempróba (Tűzálló házasság, eredetiben Fireproof) című amerikai filmet. Igazából maga a film nem olyan nagy durranás, viszont izgalmas, és azért szánok neki egy bejegyzést, mert úgy gondolom, érdemes megnézni. A történet egy kétéves házaspárról szól, a tűzoltó férj szemszögéből mutatva a történéseket. Két éve házasok, de már szinte minden nap veszekednek. A nő el akar válni, de a férj az apja hatására megpróbálja megmenteni a házasságot. Ehhez az apjától kapott füzetben leírt 40 napos "próbát" járja végig, ami keresztény elvek mentén halad.
A filmet meg lehet tekinteni szinkronosan itt, feliratosan itt.
E film hatására sok házaspár talált újra egymásra. Azoknak is érdemes megnézni, akik még nem házasok, ők is sokat tanulhatnak belőle :)

szerda, január 05, 2011

Új év, új évtized

Úgy látom, egyre ritkábban írok ide, mondjuk kezdem egyre inkább úgy érezni, hogy nem érdemes. Karácsonykor írtam volna, hogy minden kedves olvasómnak boldog és szeretetteljes karácsonyt kívánok és kiegészítettem volna egy ilyennel:



Aztán 31-én vagy elsején boldog új évet kívántam volna, mondjuk evvel:



Most meg... Hát, nincs mit írnom, nem érzem, hogy bármit meg kéne osztanom. A munkahelyem kicsit stresszes, a kapcsolataim... hullámzóak. De nemsokára jobb idő lesz.

hétfő, december 20, 2010

Christkindlmarkt

Azaz bécsi adventi vásár :) Itt voltunk szombaton Petivel. Rengeteg magyar volt. Szinte mindenhol hallottam magyar hangot :) Amúgy ételen és italon kívül semmit sem vettünk, lejártuk a lábunkat, fagyoskodtunk, de jó volt :) De most már alvás, holnap céges buli, reggel még meg kell sütnöm a sajtos rudat.

csütörtök, december 09, 2010

Csodás szerda délután

Úgy kezdődött, hogy anyummal eldöntöttük, hogy Öcsémnek beszerzünk egy japán ajándékot. Ehhez kerestem a neten boltokat, de csak kettőt találtam. Az egyikben főleg műanyag figurák voltak, de ők megadtak egy másik boltot, ám oda végül is nem jutottunk el, mert a másik kinézett boltban megtaláltuk, amit kerestünk - épp aznap szállítottak le többfélét abba a boltba :)
Aztán elmentünk a Fővám térhez, hogy lesétáljunk a Váci utcán, de eszembe jutott, hogy megmutatom anyunak a vámház téri aluljárót. Pont mikor leértünk, befutott a Fényvillamos, és gyorsan felpattantunk rá :) Nagyon jól néz ki az a vili! A Dunán köd gomolygott, mindenütt fények, tényleg szép volt! Aztán a Vigadónál leszálltunk és a Vörösmarty téren sétálgattunk - remek idő volt, sok szépet láttunk, forralt bort ittunk, beszélgettünk, remekül elvoltunk. Nagyon hangulatos volt! Még sok ilyet :)

szombat, december 04, 2010

MTT tábor 2011

Gandalfnál olvastam, hogy már álmodott a következő évi táborról. Most már én is elmondhatom ezt magamról :)
Arra emlékszem, hogy a tábor egy nagy épületben volt, és én meg Peti később értünk le. Gillztől kérdeztem, hogy én melyik csapatban vagyok. Ő azt mondta, hogy Ring csapatához csatlakozzam. Petivel felfedeztük az épületet - tele volt lépcsőkkel, kisebb-nagyobb termekkel. Hatalmas volt, szinte eltűnt benne az a sok táborozó. Ringet nem is találtam meg, az egész séta során alig láttam MTT-st.
Amúgy jövőre tervezem, hogy megyek. De persze ez nagyban függ attól, hogy hogyan engednek el a munkahelyemről. De reménykedem :)