szombat, december 04, 2010

MTT tábor 2011

Gandalfnál olvastam, hogy már álmodott a következő évi táborról. Most már én is elmondhatom ezt magamról :)
Arra emlékszem, hogy a tábor egy nagy épületben volt, és én meg Peti később értünk le. Gillztől kérdeztem, hogy én melyik csapatban vagyok. Ő azt mondta, hogy Ring csapatához csatlakozzam. Petivel felfedeztük az épületet - tele volt lépcsőkkel, kisebb-nagyobb termekkel. Hatalmas volt, szinte eltűnt benne az a sok táborozó. Ringet nem is találtam meg, az egész séta során alig láttam MTT-st.
Amúgy jövőre tervezem, hogy megyek. De persze ez nagyban függ attól, hogy hogyan engednek el a munkahelyemről. De reménykedem :)

szombat, november 20, 2010

499

Egy híján az ötszázadik bejegyzés. 2005 november 5-étől több mint 5 év telt el, évente átlag kb. 100 bejegyzéssel, ami azt jelenti, hogy kb. 3 naponta születik egy bejegyzés. Mondjuk ez most nem sikerült, mivel vagy 2 hete nem is írtam. Általában a szokásos van - hétköznap munka, hétvégén Peti. Bár azért most színesebb volt, mivel voltam Anyuval és Nieriellel a Szépművészeti Múzeumban. Megnéztük az új kiállításokat: Klimt, Bottero és Hervé. Bottero inkább vicces volt, mint művészi, de Klimt és a bécsi szecesszió kezdete nagyon tetszett. Az egyik nagy festményen az eddig csak naptárból ismert kedvenc képemet fedeztem fel: Maximilian Lenz: Egy világ
Aztán pénteken a Néprajzi múzeumban voltunk az adventi kiállítás és vásáron. Nem voltak sokan, sőt, inkább kevesen. Viszont megnéztük a (M)ilyenek a finnek? kiállítást, aminek részeként Ensiferumot hallgattunk Anyummal, és Korpiklaani lemez meg póló volt kiállítva :) Szóval nem mindennapi élmény volt :D Nagyon ajánlom nektek, 500 Ft. a diákbelépő, nézzétek meg!

szerda, november 03, 2010

Hosszú hétvége

Az volt, de nem elég hosszú, mint általában a hétvégék :)
Szombaton IHB-ra gyűltünk össze a Krimóban. Jó hangulatban telt, mint általában. Megszereztem RZP fényképezőgépét és mindent és mindenkit lekaptam. Sikerült egy-két jó fénykép is :) Másnap Halloween partira mentünk. Vegyészpárnak öltöztünk Petivel, ami nagy sikert aratott :) Maga a hely kicsit szűkös volt itt-ott, meg eleinte a zenék sem voltak igazán jók, de aztán beindult a buli :) Végül 1 körül jöttünk el, és még találkoztunk éppen érkezőkkel. Szóval jó buli volt, bár a tavalyi valamivel jobban tetszett, de idén sokkal jobb lett a jelmezem :)
Ide jönne egy kép, de nem találok olyat, amit ide kitennék, ezért képzeljetek el egy őrült tudóst (vegyészt) :)
Amúgy nem sikerült túl sokat aludni, most próbálom behozni a lemaradást. A mostani hétvégém is hosszú lesz, mert KÖMT, azaz Kreatív Őszi Művészeti Találkozó lesz Zebegényben az MTT szervezésében. Jó lesz, várom már :)

hétfő, október 25, 2010

TLV!

Ahogy tavaly, idén is megrendezésre kerül a TLV, azaz a Tolkien Levelező Verseny!
Általános és középiskolás diákok számára indított a Magyar Tolkien Társaság versenyt, amely 5 fordulós. Részletek itt: TLV 2010
Jelentkezzetek minél többen ;)

csütörtök, október 21, 2010

Hangsúly

Úgy érzem, áthelyeződött a hangsúly a fórumokról/blogokról a közösségi oldalakra (főleg a Facebookról írok most). Talán azért is van ez, mert ott minden gyorsabb és interaktívabb. csak egy gombnyomás, és máris kifejezted, hogy neked is tetszik, amit más megosztott, illetve tovább is oszthatod (vajon mi marad a sok osztás végére?).
De amúgy jól vagyok :)

szombat, október 16, 2010

Hm

Mostanában elég ritkán írok ide (is). Valahogy úgy érzem, nincs mit írnom, mert gyorsan telnek a napok - hétköznap a munkahelyen, hétvégén Petinél. A héten találkoztam Nieriellel, nemrég tért vissza Olaszországból, jó volt látni.
Most a Tolkien Ensemble dalait hallgatom. Érdemes, olyan őszies dalaik vannak.

csütörtök, október 07, 2010

Sűrű hét

Ez is meg az előző hét is sűrű volt, szinte minden napra volt valamilyen programom. Háromszor is voltam a Syma csarnokban levő kedvezményes ruha- és cipővásáron, első alkalommal Anyummal, amikor beszereztem egy homoksárga ("pumpkin") színű Martens 14 szemes két cipzáros bakancsot :) Annyira megörültem neki, és alig vártam, hogy másnap felvehessem :) Aztán második alkalommal egyedül voltam ott, hogy lecseréljem a bakancsot, mert az egyik nyelve érezhetően vékonyabb, mint a másik, és elcsúszik, szinte körbetekeredik a lábamon. Volt is méretben, de annak is ugyanez volt a baja, szóval jól megsétáltattam a bakancsomat (főleg szakadó esőben, az Astoriánál található boltot is meglátogatva). Aztán ma is voltunk, most fürdőruhát és nyári táskát vettem magamnak, meg fülbevalót :) Mindkét alkalommal betértünk az Ikeába és jól megvacsoráztunk.
A munkahelyen meg beindult az élet, van egy új kolléganőm a min.bizt-ben, bár csak heti 2 napot lesz, de van tapasztalata ilyen kis céghez is :)
Én és az új kedvencem:

kedd, szeptember 21, 2010

Zenék - feldolgozások



Poroszlói őszölés

Ismét Poroszló. Már szinte evidens, hogy tavasszal és ősszel a családom egy-egy hosszú hétvégét tölt Poroszlón, egy ismerősünk vendégházában. Egészen pontosan a szüleim töltöttek el most ott hosszabb időt, már csütörtökön leutaztak. Öcsém végül nem tudott eljönni, mert megbetegedett, így Petivel ketten vonatoztunk le. Az időjárás nem igazán volt jó, sokat esett, de szerencsére így is sikerült csónakozni egyet és horgászni. Én is fogtam pár apró halat :)
Végül Anyuékkal együtt jöttünk haza. Ők maradtak volna hétfőn is, de ilyen időjárás mellett nem lett volna értelme. De azért jól éreztük magunkat lent :)
Ez a hetem viszont tömve. Tegnap KÖMT megbeszélés, ma találkozom egy volt évfolyamtársammal, holnap Minccel, csütörtökön meg LEP megbeszélés (erre lehet, hogy nem megyek el), pénteken kakaóparti Metánál, szombaton családi ebéd az unokatestvéreméknél, este meg IHB. Sűrű program :O :)

szerda, szeptember 08, 2010

Valami

Valamit kéne írni, de azon kívül, hogy fáj a fülem, és az orvos azt mondta, hogy fülkürthurut, meg fölírt rá egy cseppet, semmi különös nem történik velem. Olvasom Pál Ferenc előadásaiból szerkesztett könyvet: Tükör által világosan - Isten arcvonásai az önismeret fényében. Nagyon tetszik, annyira előttem van, ahogy mondja :) Megragadom az alkalmat, hogy hirdessem: Pál Ferenc előadásai folytatódnak 21-étől keddenként 20:15-től a Szentkirályi utca 32-ben :) Részletek itt: palferi.hu.
Most csak ennyi.
Meg egy kép, random: