Ismét Poroszló. Már szinte evidens, hogy tavasszal és ősszel a családom egy-egy hosszú hétvégét tölt Poroszlón, egy ismerősünk vendégházában. Egészen pontosan a szüleim töltöttek el most ott hosszabb időt, már csütörtökön leutaztak. Öcsém végül nem tudott eljönni, mert megbetegedett, így Petivel ketten vonatoztunk le. Az időjárás nem igazán volt jó, sokat esett, de szerencsére így is sikerült csónakozni egyet és horgászni. Én is fogtam pár apró halat :)
Végül Anyuékkal együtt jöttünk haza. Ők maradtak volna hétfőn is, de ilyen időjárás mellett nem lett volna értelme. De azért jól éreztük magunkat lent :)
Ez a hetem viszont tömve. Tegnap KÖMT megbeszélés, ma találkozom egy volt évfolyamtársammal, holnap Minccel, csütörtökön meg LEP megbeszélés (erre lehet, hogy nem megyek el), pénteken kakaóparti Metánál, szombaton családi ebéd az unokatestvéreméknél, este meg IHB. Sűrű program :O :)
kedd, szeptember 21, 2010
szerda, szeptember 08, 2010
Valami
Valamit kéne írni, de azon kívül, hogy fáj a fülem, és az orvos azt mondta, hogy fülkürthurut, meg fölírt rá egy cseppet, semmi különös nem történik velem. Olvasom Pál Ferenc előadásaiból szerkesztett könyvet: Tükör által világosan - Isten arcvonásai az önismeret fényében. Nagyon tetszik, annyira előttem van, ahogy mondja :) Megragadom az alkalmat, hogy hirdessem: Pál Ferenc előadásai folytatódnak 21-étől keddenként 20:15-től a Szentkirályi utca 32-ben :) Részletek itt: palferi.hu.
Most csak ennyi.
Meg egy kép, random:
Most csak ennyi.
Meg egy kép, random:
szombat, augusztus 28, 2010
Nagyvárad
Bár kevés időt töltöttünk ott, de annak szinte minden percét kitöltöttük, mindig mentünk valahová. Úgy kezdődött, hogy még kb. másfél éve interneten megismerkedtem egy romániai magyar fiúval, Krisztiánnal, aki már tavaly nyáron is meginvitált magukhoz, amely meghívásnak idén tettem eleget Petivel együtt. Előző szerda este érkeztünk vonattal Biharkeresztesre, ahonnan kocsival vitt minket Krisztián Nagyváradra - így kb. feleannyiba került a vonatjegy. Este elfoglaltuk Krisztián szobáját - ő a nappaliba költözött. Másnap városnézés következett (l. kép). Jó sokat sétáltunk, el is ment a nap nagy része. Későn ebédeltünk, este pedig elmentünk egy magyar sörözőbe, ahol finom Ciuc és Harghita sört ittunk :) Pénteken elautóztunk Félixfürdőbe, ahol megnéztük a tavirózsás és lótuszos tavakat, majd valamivel arrébb elkirándultunk egy ingatag kilátóba. Visszafele strandoltunk egyet a hullámfürdőben :) Este pedig Krisztián családjával "miccseztünk" a telkükön. A miccs tulajdonképpen vegyes darálthús ízesítve, amit rácson szabad tűz felett sütnek meg. Nekem annyira nem nyerte el a tetszésemet, de a fiúk tolták magukba :)
Szombatra egy félnapos kirándulás maradt Révtől kiindulva fel a hegyre (l. kép), sok barlang és sziklák mellett. Visszatérve ebédeltünk, majd készülődés és ajándékvásárlás után Krisztián visszavitt minket Biharkeresztesre, ahol épp lecsúsztunk az 5 órai vonatról, de a 6-kor induló IC-re vettünk helyjegyet és kényelmesen - bár kissé fázva, mert erős volt a klíma - értünk vissza Budapestre.
Nagyon jól éreztük magunkat, és még menni fogunk arrafelé, az már biztos :)
Fekete Sas hotel alatti passage bejárata:

Kilátás a csúcsról Rév közelében:
Szombatra egy félnapos kirándulás maradt Révtől kiindulva fel a hegyre (l. kép), sok barlang és sziklák mellett. Visszatérve ebédeltünk, majd készülődés és ajándékvásárlás után Krisztián visszavitt minket Biharkeresztesre, ahol épp lecsúsztunk az 5 órai vonatról, de a 6-kor induló IC-re vettünk helyjegyet és kényelmesen - bár kissé fázva, mert erős volt a klíma - értünk vissza Budapestre.
Nagyon jól éreztük magunkat, és még menni fogunk arrafelé, az már biztos :)
Fekete Sas hotel alatti passage bejárata:

Kilátás a csúcsról Rév közelében:
kedd, augusztus 17, 2010
Szabadságon
Ezen a héten szabin vagyok. Fura egy kicsit egyedül itthon lenni. De most van egy kis időm. Tegnap pl. bementem az Örsre, hogy Petinek ajándékot nézzek és magamnak ruhát. Az előbbi sikerült, utóbbi nem, csak próbálgattam. Hazafelé indultam, és még az Árkádban felnézek az üvegtetőre, és azt látom, hogy olyan sötét van, mintha este lenne. Mikor kiértem, rögtön a szemembe talált vagy 10 deka por legalább 100 km/órával. Siettem a buszhoz, nehogy a nyakamba szakadjon az ég. Már félúton voltunk, mikor elkezdett esni, aztán zuhogott, aztán szakadt, és így tovább, közben meg villámlott. Mire rákanyarodtunk végre a Pesti útra, ott már méterekre fröcskölte a vizet az út széléről a busz. Aztán leszálltam. Persze esernyőm nem volt és úgy ítéltem meg, hogy nem érdemes a megállóban várnom, mert még eltarthat egy darabig a zuhé, szóval neki indultam. Persze nem futottam, mert a szandálom rögtön vizes és csúszós lett, így kissé szaporább lépésekkel indultam el. Piros a gyalogátkelőnél. Nem baj, egy fa alatt valamivel kevesebb eső zúdult rám. Aztán azon az 50 méteres úton, amit a megállóból a kapunkig tettem meg, sikerült szinte teljesen eláznom. De élveztem :D Főleg tudva, hogy otthon meleg zuhany és hajszárító vár :)
Úgy néz ki, hogy szerda este indulok Nagyváradra Petivel egy ismerősömhöz látogatóba. Már kíváncsian várom az utat :)
Úgy néz ki, hogy szerda este indulok Nagyváradra Petivel egy ismerősömhöz látogatóba. Már kíváncsian várom az utat :)
kedd, augusztus 10, 2010
Nyaralás Balatoncsicsón

Jobban mondva Szentantalfán, Csicsón a szállásadónk lakik. Egy szőlőhegyen álló felújított és kibővített présházban laktunk (a fenti kép). Anyumék már vasárnap leutaztak, én kedd este mentem utánuk. Nagyon jól éreztük magunkat, bár az időjárás nem volt túl nyárias. Viszont egyszer sem áztunk el :) Voltunk Tihanyban, megnéztük az Aranyházat (ez egy szikla), voltunk Tapolcán (tó sok-sok hallal), a Folly-arborétumban, Szentbékkállán (kőtenger egy hatalmas ingókővel), Monoszlón (bazaltszikla) és a Balatonban - de sajnos csak hazafelé, Kenesén mártóztunk meg. Peti péntek reggel jött le, és szerintem ő is nagyon jól érezte magát :) Maradtunk volna még.
Sárkányos cégér Tapolcán:

Kőtenger Szentbékkállán:
szombat, július 31, 2010
Nickelback - Believe it or not
Believe it or not everyone
Have things that they hide
Believe it or not everyone
Keep most things inside
Believe it or not everyone
Believes in something above
Believe it or not everyone
Needs to feel loved
But we don't, and we won't
Until we figure out!
Could someone deliver us?
And send us some kind of sign
So close to giving up
Cause faith is so hard to find
But you don't, and you won't
Until we figure out!
Seen it a lot and every time
The world turns upside down
Believe it or not most of us
Feel like we're losing ground
Believe it or not everyone
Hated admitting this
Believe it or not most of us
Wanna know why we're here:
But we don't, and we won't
Until we figure out!
Could someone deliver us?
And send us some kind of sign
So close to giving up
Cause faith is so hard to find
Someone deliver us?
Just send us some kind of sign
So close to giving up
Cause faith is so hard to find
But you don't, and you won't
Until we figure out!
Most of us have nothing
To complain about
Most of us have things
We could live without
Everyone needs advice
On how to get along
You know we won't
Until we figure out!
Believe it or not everyone:
Believe it or not everyone
Have things that they hide
Believe it or not everyone
Keep most things inside
Believe it or not everyone
Believes in something above
Believe it or not everyone
Needs to feel loved
But we don't, and we won't
Until we figure out!
Could someone deliver us?
And send us some kind of sign
So close to giving up
Cause faith is so hard to find
Someone deliver us?
and send us some kind of sign
So close to giving up
Cause faith is so hard to find
But you don't, and you won't
Until we figure out!
szerda, július 28, 2010
Shrek a vége, fuss el véle!
Tegnap volt szerencsém Öcsémmel megnézni a Lurdy házban (vodafone-os mozikedvezményt kihasználva) a Shrek tetralógia befejező részét. A 7-es terembe kaptunk jegyet, ami egy közepesnek tűnő terem, kb. 160 fő fér el benne. De a székek! Szerintem kényelmetlenek. Nagyon alacsonyan van az ülőpárnájuk, a háttámlának meg egész nagy a kitérése hátra. Szinte feküdtünk a székekben. Ezt leszámítva jó helyünk volt, csak egyszer kellett összehúznunk magunkat a film közepén, hogy kiengedjünk egy kislányt az anyukájával. Ugyanis tele volt a nézőtér 6-10 éves forma gyerkőcökkel. Jaja, a korhatár nélküli filmek velejárója :)
Maga a film jó volt, jobb, mint a harmadik rész. Bár az első kettőt szerintem nem tudta lefőzni, de élvezhető lett :) Jó lezárás, bár annak sincs semmi akadálya, hogy akár még egy részt megcsináljanak, de hát ez már a jövő zenéje :)
Maga a film jó volt, jobb, mint a harmadik rész. Bár az első kettőt szerintem nem tudta lefőzni, de élvezhető lett :) Jó lezárás, bár annak sincs semmi akadálya, hogy akár még egy részt megcsináljanak, de hát ez már a jövő zenéje :)
kedd, július 20, 2010
Zöldségeim

A blogom statisztikájából azt láttam, hogy rengetegen rátalálnak az oldalamra a zöldségeim szóra keresve. Azt hiszem, elég sokan csalódnak, mert semmi relevánsat nem találnak, hanem csak az én szövegelésemet. De. Megnéztem az iwiwen ezt az alkalmazást, és megtetszett :) Ezért szentelek neki egy bejegyzést.
"A Zöldségeim alkalmazás felhasználási feltételei
A Zöldségeim alkalmazás fő funkciói
A Zöldségeim alkalmazás fő funkciója a felhasználók által rögzített környezettudatos tevékenységek (zöld tevékenységek) rögzítése, kezelése, megosztása más felhasználókkal. Célja a felhasználók zöld tevékenységeinek ösztönzése, amelyre saját fejlődési rendszert használ. A felhasználók minden elvégzett és a rendszerben rögzített Zöld tevékenységért pontszámokat kapnak, amelyekből havi és éves szinten összegzés készül, ami meghatározza a felhasználó aktuális Zöld szintjét."
"A Zöldségeimről
Zöldfejlődés! Ez a Zöldségeim szolgáltatás jelszava. A Zöldségeim egy játék, de ugyanakkor komoly kihívás is. A Zöldságeim célja, hogy megmutassa, hogyan élhetsz környezettudatosabban, milyen választásokkal, milyen tevékenységekkel járulhatsz hozzá Te is környezetünk megóvásához.
A játékban a környezetbarát választásokat, tevékenységeket plusz pontokkal jutalmazzuk, míg a környezetre káros tevékenységekért pontlevonás jár. A tevékenységeket a könnyebb áttekinthetőség érdekében kategóriákba soroltuk. Az egyes kategóriákba belépve választhatod ki azokat a tevékenységeket, melyeket az adott napon elvégeztél. Ezzel a tevékenységért járó pontszám hozzáadódik a saját zöldpontszámodhoz. Ahogyan növekszik a zöldpontszámod, úgy lépsz egyre feljebb a zöldfejlődés szintjein, míg el nem éred a legmagasabb, Zöld ász szintet.
A zöldpontok számlálása havonta újrakezdődik, de a korábbi hónapokban elért pontszámokat is jelezzük a neved mellett, egy összesen pontszámmal, ami a havi pontszámok átlagát mutatja.
A zöldfejlődés szintjei:
* Zöld ász 500 felett
* Zöldműves 200 – 499
* Zöldséges 50 – 199
* Zöldfülű 0 – 49
* Zöldönkívüli 0 alatt"
Ide írok pár tevékenységet a hozzá tartozó pontokkal:
"Egy kinyitott csapból percenként akár 10 liter víz is elfolyhat. Sokkal zöldebb, ha a mosogatást állóvízben végzed, és csak az utolsó öblítésre használsz folyóvizet.
+1 pont: Állóvízben mosogattam
-1 pont: Folyóvízben mosogattam"
"Az eldobható termékek jelentős nyersanyag- és energiapazarlást, valamint hulladéktöbbletet jelentenek. Válassz inkább a többször használható modellek közül!
+4 pont: Többször használatos terméket vettem
-1 pont: Eldobható terméket vettem"
Az alkalmazás hasznos, mert növeli a környezettudatosságot, felhívja a felhasználó figyelmét az egyszerű környezetvédelmi tevékenységekre. Viszont a negatív pontozás szerintem kicsit felesleges, mert nem hinném, hogy sokan bejelölnék, hogy folyó vízben mosogattak, még ha igaz is, mert az rontja a statisztikájukat.
Szerintetek miben jó még ez az alkalmazás?
Munkahelyi hullámzás
Már ami a munka mennyiségét illeti. Ugyanis előző héten volt nálunk egy amerikai férfi, hogy áttekintse a cég működését, és meggyőződjön afelől, hogy az amerikai piacra vonatkozó normáknak megfelel. A vizsgálat előtti hét kapkodós volt, rengeteg dolgot így sem csináltunk meg, meg is látszott. Azon a héten meg egész nap az amerikait hallgattam, első nap úgy megfájdult a szemem a koncentrálástól... Eléggé hadart, és sok olyan szót használt, amit nem ismertem. De túl vagyunk rajta, nem talált olyan hibát, amit ne lehetne kijavítani.
Mindkét hétvége nagy részét Petivel töltöttem. Két hete Vértesszőlősre mentünk, ahol megnéztük az ősember-telepet, átautóztunk Tatára, várat néztünk, sétáltunk, ebédeltünk. Nagyon jól éreztem magam. A múlt hét végén meg Wall Street és Edda Művek koncertre mentünk Bugyin. Nagyon jó volt mindkét együttes, szinte az összes számot tudtam énekelni :)
Most meg nyugalom. Nyár van a munkahelyen, nem nagyon van mit csinálni. Nem panaszkodom, de azért nem szeretek unatkozni. Az arany középút a jó :)
Mindkét hétvége nagy részét Petivel töltöttem. Két hete Vértesszőlősre mentünk, ahol megnéztük az ősember-telepet, átautóztunk Tatára, várat néztünk, sétáltunk, ebédeltünk. Nagyon jól éreztem magam. A múlt hét végén meg Wall Street és Edda Művek koncertre mentünk Bugyin. Nagyon jó volt mindkét együttes, szinte az összes számot tudtam énekelni :)
Most meg nyugalom. Nyár van a munkahelyen, nem nagyon van mit csinálni. Nem panaszkodom, de azért nem szeretek unatkozni. Az arany középút a jó :)
péntek, július 02, 2010
Péntek, édes péntek
Ma egészen álmos voltam, mert nem tudtam aludni a szúnyogok, a meleg és a közeli kocsmából kiszűrődő hangok miatt. Kész zombi voltam reggel, még szerencse, hogy épp volt egy kevés agyat igénylő feladatom mára.
Hétvége van. Ez a hét is olyan gyorsan eltelt, mintha itt se lett volna. Vészesen közeleg a 12-ei hét, amikor is angol emberek fogják vizsgálgatni a céget, hogy megfelelünk-e az amerikai normáknak. Hajj.
Hétvége van. Ez a hét is olyan gyorsan eltelt, mintha itt se lett volna. Vészesen közeleg a 12-ei hét, amikor is angol emberek fogják vizsgálgatni a céget, hogy megfelelünk-e az amerikai normáknak. Hajj.
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)