hétfő, június 28, 2010

Borkóstoló

Azt hiszem, drasztikusan megritkultak a bejegyzéseim. Sajnálom kicsit, de nem akarok senkit sem untatni a munkahelyi dolgokkal, meg időt se nagyon tudok rá szakítani, mert mással foglalkozom ilyenkor. Most pl. fél szemmel a vb-t nézem. Hajrá brazilok :)
Iszonyú gyorsan eltelt ez a hónap... Már 1 hónapja dolgozom, és nem tűnt annyinak.
Szombaton Szigetcsépen voltam a Gál Pincészetben egy borkóstolón, amire Öcsémmel és Petivel mentünk. Öcsém egyik volt évfolyamtársa (aki a pincészet tulajának a fia) hívta meg őt, ő meg engem, én meg Petit, így alakult úgy, hogy szombaton Szigetcsépen voltunk. Nagyon finom borokat kóstoltunk, nagyon kedvesek voltak a vendéglátók, a szülők diszkréten hazamentek, mielőtt beindult volna a hangulat :) Volt bográcsgulyás, aztán pácolt sült hús, vittem muffint, volt répatorta is, borból is rengeteg :) Nagyon jól telt az este, bár mi hamar otthagytuk a társaságot, mert másnap korán kellett kelni, hogy elérjük a buszt, amivel az istentiszteletre időben odaértünk. Elmenetünk előtt Öcsi is és Peti is vettek borokat, Szürkebarátot, Cserszegi Fűszerest és Kékfrankos Rozét. Nyam. Legközelebb is megyünk, nektek is csak ajánlani tudom :)

szerda, június 16, 2010

Nóli

Azt hiszem az elkövetkező bejegyzéseim nem lesznek túl változatosak, mert főleg a munka tölti ki a napjaimat. De a munka mellett is akad azért egyéb. Hétfőn pl. elmentem Nólihoz, hogy segítsek egy dal átírásában. A biokémia tanára olyan jó fej, hogy ha legalább kettest ér el nála a diák, és elénekel egy biokémiai témára (konkrétan egy tételre) átírt dalt, egy jeggyel jobbat kap :) Szóval sokat megtudtam az A-vitamin sorsáról az állati szervezetben :) Holnap lesz a vizsgája, szóval drukkolok neki, hogy elénekelhesse a DALT :)

hétfő, június 07, 2010

Munka, munka, pihi

Letöltöttem a 2. hetemet is a munkahelyemen, és még mindig jónak tűnik, kihívás :) :D Most visszaolvasva úgy hangzik, mintha a börtönidőt töltöttem volna :D Na mindegy. Ma nagyon elfáradtam délutánra. Betett a meleg, és talán az a kis kávé is, amit megittam, pedig nem kellett volna... Még mindig nem bírom a koffeint.
A pihi része is megvolt, voltam Petivel a református zenei fesztiválon Misztrál és After Crying koncerten. Tetszettek, bár az AC-nak nem jutott ideje ráadásra sajnos.
Holnap meg a Bach-hét keretén belül hallgatunk meg egy koncertet :) Jó lesz :)

szerda, június 02, 2010

Bakik a munkahelyen

Szerencsére egyiket sem én követtem el, és végülis nem túl nagyok. Az egyik az volt, hogy a rendszergazda nem tudott új felhasználót regisztrálni a szerveren. A Linux nem akart engedelmeskedni, de vagy fél órai küzdelem után sikerült engedelmességre bírni :)
A másik komolyabb volt. Kiderült, hogy erre a pár napra is most kapok fizut, nem csapják a következő hónapi fizetéshez. Mentem, hogy aláírjam a papírt, amikor észrevettem, hogy a bankszámlaszám nem jó. Úgy történt, hogy a bankszámlaszám megadásához egy olyan papír kellett, amin a nevem és a számlaszámom is rajta volt. Adtam is egy ilyet, történetesen az első átutalásomat, ami a BME-nek ment. Ahogy gondoljátok, a BME számlájára ment az összeg, gyors volt a pénzügyes... Viszont a KTH oldalán azt írják, hogy ha nem szerepel a Neptun-kódom a megjegyzéseknél, akkor visszautalásra kerül a pénz. Délután egy más ügy miatt voltam a bankban, ahol megkérdeztem, hogy mikor utalhatják vissza. Ott azt ajánlották, hogy hívjam fel az egyetem figyelmét a hibára, szóval holnap evvel kezdek, szóban és írásban is megteszem.

hétfő, május 31, 2010

Amíg a munka becsület dolga...

Addig minden nap legalább 8 órát bent leszek, mert a "csipogós" rendszer regisztrál :D De nem mindig jön össze a 8 óra, mint például ma is, amikor 8-ra már beértem, majd délután egy 2.5 órás megbeszélés után 5 óra lett hirtelen...
Viszont 1 óra alatt be tudok érni busz-villamos-busz kombóval.

Más: mit jelent, hogy valaki "a gyűrűk ura olvasónapló" keresőszóval talált ide? :)

szerda, május 26, 2010

Sajnálatos hír

Főleg az én szempontomból, mert most már biztos, hogy nem tudok menni MTT-táborba. :'( Sőt, a családi nyaralás nagy részén sem leszek ott. :'((( Eh. Augusztus 16-20-ig lesz a leállás, akkor kell kivennem szabadságot. De legalább lesz pénzem.

szerda, május 19, 2010

"Most pedig vége a szép időknek"


Mivel megkaptam életem első állását :) Ma egyeztettünk, jövő héten kezdek. Minőségbiztosító leszek, 2 másik emberrel fogok együtt dolgozni egy irodában. Jajj. Egy új helyzet. De szerintem nem lesz nehéz, csak bele kell szoknom. 3 hónap a próbaidő.

hétfő, május 17, 2010

Személyiségteszt

Huh, ez a hét gyorsan eltelt. Legalábbis most visszatekintve. Hétfőn voltam az egyik leendő munkahelyem által megadott HR-cég újbudai irodájában (Human Map) személyiség- és IQ-teszten. 2 órát töltöttem el vele. Az IQ-tesztes résznél azzal kezdték, hogy az is jó, ha a 80 feladatból a rendelkezésre álló 30 perc alatt 60-at megoldok, mert egy feladatra csak kb. 20 másodperc jut. Erre én az összeset megoldottam, és még jutott időm az esetleges javításokra is :D Meg is lepődtek az ottaniak :) Aztán 300 kérdéses személyiségteszt jött, majd motiváció-értékelés, végül pár fogalmat a saját szavaimmal kellett meghatároznom. Másnap volt az értékelés. Egy kedves hölgy nagyon sok mindent elmondott rólam, amik igazak is voltak, és aminek még nagyon örültem, hogy rengeteg tanácsot adott, hogy ilyen jellemzőkkel mire figyeljek, mik a gyengéim, erősségeim. Másfél órán át beszélgettünk és nagyon jól éreztem magam. Meg is kérdeztem, hogy ha valaki csak úgy odamenne, hogy egy személyiségtesztet ki szeretne tölteni, arra is van lehetőség. Nagyon hasznos lehet, mert nem csak önismeretet ad, hanem a munkavállalásban is segíthet.

hétfő, május 10, 2010

Hosszú vendégeskedés

A keddi állásinterjú jól sikerült, szimpatikusak voltunk egymásnak a főnöknővel. Ma mentem ehhez csatlakozóan IQ- és személyiségtesztet írni. Az IQ-s résznél azzal kezdték, hogy az is jó, ha a 80 feladatból a rendelkezésre álló 30 perc alatt 60-at megoldok, mert egy feladatra csak kb. 20 másodperc jut. Erre én természetesen az összeset megoldottam, és még jutott időm az esetleges javításokra is :) Meg is lepődtek az ottaniak egy kicsit :) A többi meg kérdésre felelős teszt meg fogalom körülírás volt. Holnap megyek vissza megbeszélni az eredményeket.
Közben szerda este hívtak egy cégtől, hogy másnap ráérek-e menni interjúra. Hát elmentem, de nem volt sok értelme, bár ezt előre nem láthattam. A beszélgetés fura volt. Szinte csak a tulaj/főnök beszélt, tőlem nem is igazán kérdezett. Közben meg munkaügyi ellenőrzés volt, szóval idegesség volt. Maga a cég nagyon apró, 6 alkalmazott van. Az állásajánlat nem nyerte el a tetszésem, papíron keresnék egy kezdő mérnökhöz képest keveset, kézbe többet kapnék, de nekem nem tetszenek az ilyen ügyködések, szóval majd visszajelzek, hogy nem akarom az állást. Szerdán találkoztam a Margit-szigeten Lacattal, piknikeztünk egyet. Nagyon kellemes idő volt. Séta közben megnéztük a pávákat a kis állatkertben, és gyönyörűen mutogatta magát az egyik!

A mandarinrécék meg egész jó helyet találtak maguknak :)

Aztán mi volt még? Szombaton volt a címben szereplő vendégeskedés. Ebédre mentünk Budakalászra Anyum barátnőjéhez és annak párjához, de vacsorára is ott tartottak. Végül 10 körül indultunk haza, de nagyon jó hangulatban. Öcsém vezetett, így Apu ihatott :) De azért fárasztó volt. Viszont kaptam egy csomó jó ruhát, csak szűkebbre kéne venni őket... Valaki nem tudna tippeket adni?
Vasárnap elbicajoztunk a Rauch tóhoz, ami a kerület határában van, néztem pacikat, hazafele eláztunk egy kicsit. Délután meg portörlés, rendrakás, porszívózás és felmosás volt programon. Remélem, nektek is legalább ilyen mozgalmas hetetek volt :D

hétfő, május 03, 2010

Beltaine és esküvő

Húzós volt a hétvégém, sosem volt még velem úgy, hogy egymás után két nap "buliztam". Pénteken volt MTT-s Beltaine a szokásos helyen. Nagyon jó volt, örültem, hogy sokan összegyűltünk. Sütöttünk szalonnát, ittunk bort, beszélgettünk sokat :) 2 körül elálmosodtam és a magammal vitt hálózsákban elaludtam. 6-ig aludtam, kissé elgémberedve, aztán némi séta után irány haza :)
Otthon még lefeküdtem 2-szer fél-egy órára, aztán 3-kor indulás az esküvőre Veresegyházra. Apum másod-unokatestvére házasodott. Volt vőfély is, aki nagyon remek volt, jó hangulatot keltett, minden jól sikerült. Itt is 2 körülig maradtunk, aztán sokáig aludtam :)
Holnap meg interjú, júj. :)