csütörtök, november 05, 2009

Mogynál találtam

Egyszer egy jól kereső apa úgy döntött, elviszi vidékre 7 éves kisfiát azzal a céllal, hogy megmutassa neki, milyen szegény emberek is vannak, és hogy a gyermek meglássa a dolgok értékét, és felfogja azt, hogy milyen szerencsés családban él.

Egy egyszerű falusi család házában szálltak meg, ahol egy napot és egy éjszakát töltöttek. Amikor a vidéki út végén tartottak, az apa megkérdezte fiát.

-Nos, mit gondolsz erről az útról?
-Nagyon jó volt apa!
-Láttad, hogy némelyek milyen szükségben és szegénységben élnek?
-Igen.
-És mit láttál meg mindebből?

-Azt, Apa, hogy nekünk egy kutyánk van, nekik négy. Nekünk egy medencénk
van otthon, ők meg egy tó partján laknak. A mi kertünket lámpák árasztják el fénnyel, az övékére pedig csillagok világítanak. A mi udvarunk a kerítésig tart, az övéké addig amíg a szem ellát. És végül láttam, hogy nekik van idejük beszélgetni egymással, és hogy boldog családként élnek.
Te és Anyu viszont egész nap dolgoztok, és alig látlak titeket.

Az apa csak fogta a kormányt, vezetett csöndben, mire a kisfiú hozzátette.

-Köszönöm Apa, hogy megmutattad, milyen gazdagok is lehetnénk...
(úgy látszik, ma nagyon ráérek...)

Diplomaaaaa....

Jaj, nemsokára itt a vég, a leadás (egyelőre csak a témavezetőnek), de még annyi mindent kellene írni... Ezzel nem is lenne baj, csak azt nem tudom, hogy mit és hogyan fogalmazzak meg. Ez a fél év csúszás azt jelenti nálam, hogy egyedül vagyok az egyetemen, nincsenek már óráim.
Na, mindegy is, meglesz az, nem nagy dolog :)

vasárnap, november 01, 2009

MTT Halloween 2009

Nem szokásom negatív kritikát írni, de most nem bírtam megállni. A szombat este tartott Halloween party MTT-s életem legrosszabb rendezvénye volt. Valahogy nem állt össze sehogy sem, nem volt party. A vetélkedő tetszett, csak az nem volt túl szerencsés, hogy akik kiestek, vagy nem is akartak játszani, nem tudták meg, hogy mi is történik éppen. Mert ha valakinek éppen nincs kedve játszani, attól még érdekelheti, hogy kik jutottak tovább, meg milyen feladatokat kellett megoldani. De közben még csak tánczene sem ment, a legtöbben beszélgettek, egy kis szekció pedig pókerezett. Aztán mikor véget ért a játék, nem volt egyértelmű, ki is nyert és mit is nyert. Mindezek után meg ismét pangás volt, nem volt táncolható zene. Az nem baj, ha más stílusú zenét játszanak, de ha látják, hogy senki sem vevő rá, nem táncolnak, igazán válthattak volna... Időközben is elég sokan leléptek, de mi kitartottunk, és végül 2-kor hagytuk el a Főnix klubot. Remélem, legközelebb jobb lesz...

csütörtök, október 29, 2009

Gran Turismo Fever

Ajánlanék egy oldalt, ismerősöm készíti lelkesen, nézzétek meg:
http://granturismofever.hu/
:)

A Gyűrűk Ura röviden



ÚJDONSÁG:
TOLKIEN LEVELEZŐ VERSENY 2012

Ha olvastad A Gyűrűk Urát és felsős/középsulis/egyetemista vagy, itt a helyed!
Részletekért kattints ide.



És egy oldal, tele érdekes cikkekkel a kémia világából:
http://www.kfki.hu/chemonet/hun/teazo/teaidx.html
Pl: Honnan származik az elemek neve?
vagy: Milyen vegyész volt Sherlock Holmes?
és: Humor a tudományban
Ez pedig a főoldal: http://www.kfki.hu/~cheminfo/hun/kezdolap.html

szerda, október 28, 2009

KÖMT

Avagy Kreatív Őszi Művészeti Találkozó az MTT szervezésében, Zebegény, október 22-25.
Összességében jó volt, jól éreztem magam, de nagyon nem tetszettek a vegyes rendek. Nem éreztem, hogy értelme volt annak, hogy színjátszórendbe jelentkeztem.
A gálaest szép volt, bár elég rövid, én még megnéztem volna 1-2 produkciót.
Nagyon hiányzott a külföldi vendégek bemutatása, ennyi figyelmet megérdemeltek volna, ha már eljöttek.
Cicákat jövőre is kérünk :)
Fasírtot (nem az étel) soha többet...
Még több jó zenét, sajnos az utolsó est bulija el lett rontva, club fighting jó, csak nem késő este, de zenével kifejezetten jó volt.
Nem volt hideg. Szerintem.
Kaja jó volt, nagy köszönet a reggelifelelősnek (Artemisz?) a sajtért és a dzsemekért.
A halászlé, a babgulyás, a mákosguba, meg mindegyik főzősrendi/egyéb étel remek volt! Még ilyet :)
A rendrakás mehetett volna szervezettebben.
Szabad rendi órák nagyon jók voltak, Lyona és Kincső foglalkozásain voltam, mindkettő remekül telt.
Remélem, jövőre is Zebegényben leszünk :)

hétfő, október 26, 2009

Életjel

Vagyok még, csak épp másra szánom az időt, nem blogolásra. Majd legközelebb írok pl. a KÖMTről, ami nagyon jó volt.

szerda, október 07, 2009

Kincső szülinapi bulija + ma

Nagyon jól éreztem magam :) A Trófeában voltunk, finomakat ehettünk, jókat ihattunk :) Finom volt a szülinapi torta is! Játszottunk "Mi lennél, ha" társasjátékot (én életemben másodszorra) és zárásig, azaz éjfélig maradtunk. Aztán fuvar a Borárosig, villamos, majd éjszakai. Felejthetetlen :)
Ma meg benéztem a Karrierexpora a Corvinuson. Szereztem pár kiadványt, az egyik Zsunak is megtetszett, úgyhogy megyek holnap és hozok neki is :)
Lesz még a HVG-nek is állásbörzéje a Syma csarnokban, meg a BME-n is lesz egy :) Meglátogatom mindkettőt :)
Programok a HVG állásbörzén október 15-16-án
Műegyetemi állásbörze október 28-29.
Regisztráljatok és gyertek Ti is :)

vasárnap, október 04, 2009

Pozitív

Nah, elmúlt a rossz érzés, az ilyenek nálam csak egy napig tartanak :)

Megint ajánlok oldalakat:
Minden nap tanulj valamit - angol

Holnap is megyek Pál Ferenc atya előadására. Már van róla wikis bejegyzés :)
Ezen az oldalon meg az előadásairól lehet többet megtudni, illetve a neve alatt fut egy blog is.

péntek, október 02, 2009

Negatív

Rossz passzban vagyok. Nem érdekel semmi, és nem motivál semmi. Elvesztettem a talajt, nem találok biztos pontot, nincs célom. Csak sodródom. Nem akarok beszélni senkivel, nem akarok találkozni se. Lassan magamba gubózok, ha ez sokáig így megy. Nyűg az egész.
De legalább meggyógyultam a betegségemből, már nem köhögök. Hurrá.