Mit szoktál leggyakrabban inni?
Tea 15 (57%)
Csapvíz 12 (46%)
Ásványvíz (buborékmentes) 9 (34%)
Sör 9 (34%)
Gyümölcslé 6 (23%)
Szóda/CO2-os ásványvíz 5 (19%)
Szénsavas üdítők (kóla, narancs...) 4 (15%)
Szavazatok száma: 26
szerda, június 17, 2009
kedd, június 16, 2009
hétfő, június 15, 2009
Kettős nap
Előbb a sikertelenségek:
- nem lett meg a szigorlat, jövő hétfőn ismétlek.
- vagy 180 forintot nyelt el 5 különböző telefonfülke a Budafoki és a Bartók Béla úton. Kész kálvária volt, pedig csak Kisoroszlánt (alias Peti) akartam felhívni, hogy megbeszéljük, hol találkozunk. Bemérgesedtem és vettem egy telefonkártyát, amiről aztán 200 forintot le is evett a telefon... Ezzel kapcsolatos a siker:
- van új mobilom! Peti "elrángatott" a Mammutba, ott vettem meg az új kártyafüggetlen Sony Ericsson t280-asomat :) Hozzá meg a pannontól SIM kártyát. Új telszámom az iwiwen olvasható.
- nem lett meg a szigorlat, jövő hétfőn ismétlek.
- vagy 180 forintot nyelt el 5 különböző telefonfülke a Budafoki és a Bartók Béla úton. Kész kálvária volt, pedig csak Kisoroszlánt (alias Peti) akartam felhívni, hogy megbeszéljük, hol találkozunk. Bemérgesedtem és vettem egy telefonkártyát, amiről aztán 200 forintot le is evett a telefon... Ezzel kapcsolatos a siker:
- van új mobilom! Peti "elrángatott" a Mammutba, ott vettem meg az új kártyafüggetlen Sony Ericsson t280-asomat :) Hozzá meg a pannontól SIM kártyát. Új telszámom az iwiwen olvasható.
péntek, június 12, 2009
Nehézségek a mobillal
Kinéztem magamnak 2 jónak tűnő Sony Ericsson mobilt a Pannonnál (mert a család többsége Pannonos), de pont ezt a kettőt sehol sem lehet már kapni. Körbetelefonáltam vagy 6 üzletet Budapesten, és környékén, de semmi. Pedig nem kellene sok nekem. 20000 forintom van rá, legyen benne az alapok mellett (telefonálás :P sms) egy kamera (VGA-nál jobb felbontásút szeretnék), min. 10 MByte memória, és a képeket lehessen számítógépre tölteni (infrával vagy bluetooth-szal). Sokat kérek? :)
hétfő, június 08, 2009
Vasúti lopás
Szeretném felhívni a figyelmeteket egy általam eddig ismeretlen lopási módra, aminek sajnos szenvedő alanya voltam.
Vasárnap reggel történt, a Keleti pályaudvaron, 8 óra előtt nem sokkal a Miskolc - Sátoraljaújhely felé közlekedő gyorsvonaton. Anyumékat akartam meglátogatni, akik Poroszlón töltöttek egy hosszú hétvégét, és az utolsó napokra én is lelátogattam. Még bent állt a szerelvény a pályaudvaron, 8:03-kor kellett elindulnia. Én már elég korán odaértem, elfoglaltam a helyem a vonaton, írtam sms-t anyuéknak, hogy mikorra várható érkezésem, elraktam a mobilt, a hátizsákomat felraktam a csomagtartóra a fejem felé, egy másik csomagom a lábamnál volt. Egyszer csak hallom, hogy megcsörren a kulcsom a táskámban. Felállok, és látom, hogy a csomagtartó másik oldalán egy férfi a sporttáskájában kutat, az én táskám meg álló helyzetben van. A férfi harmincpár éves lehetett, egymagas velem, rövid barna haja, barna szeme volt, nyakában fényképezőgéptok. Bocsánatot kért, mikor látta, hogy észrevettem, mondom semmi baj, visszafektettem a táskát és leültem. Pár perccel később leveszem a táskámat, hogy igyak és megnézzem, nem írt-e sms-t Anyum, mikor döbbenve látom, hogy nincs meg a mobilom. Megkérdeztem egy hölgyet, hogy merre ment a sporttáskás férfi, a nő a vonat hátulja felé mutatott, de ekkor már tudtam, hogy felesleges kérdés volt, a tolvaj rögtön leszállt a zsákmánnyal. Szerencsére abban a zsebben nem volt más érték, az mp3 lejátszó nálam volt, csak ezek szoktak abban a zsebben lenni. Eléggé elkeseredtem, egy hölgy fölajánlotta a mobilját, hogy csörgessem meg a sajátomat, a velem szemben ülő férfi meg ajánlotta, hogy majd ő beszél, de persze már ki volt kapcsolva a mobilom. Anyumékat felhívtam, közöltem velük a tényállást. Visszaadtam a kölcsönkapott mobilt, nagyon szépen megköszöntem, aztán magamba roskadtan leültem. Beszédbe elegyedtem a szemben ülő férfival, legalább elterelte a figyelmemet, míg megérkeztem úti célomhoz.
Tudjátok, nem a mobil elvesztése fáj ilyenkor, hanem az a sok személyes dolog, ami rajta volt, főleg a képek - lévén fényképezős mobil, és a Rám-szakadékbeli kirándulás képeit, meg a hétvégén készült képeket nem mentettem le róla, meg persze az a néhány évek óta őrzött sms, ami valamiért emlék volt. Szerencsére néhány napja kiírtam az összes számot a memóriából, szóval azok nem vesztek el. Mondjuk maga a mobil 2,5 éves volt, egy ezüst színű Sony Ericsson k510i. Nemrég kerültek rá az első karcolások, mikor a Rám-szakadékban leejtettem. Béke poraira. Most majd megpróbálom elintézni, hogy letiltsák a mobilt, és hogy majd újat vegyek, amihez a régi számomat használhatom.
Jó tanács: mindig figyeljetek a holmitokra, értékeitekre, mert bárhol és bármikor történhet hasonló Veletek is...

Ilyenem volt, de helyette nemsokára kapok egy másikat, amire majd jobban vigyázok...
Vasárnap reggel történt, a Keleti pályaudvaron, 8 óra előtt nem sokkal a Miskolc - Sátoraljaújhely felé közlekedő gyorsvonaton. Anyumékat akartam meglátogatni, akik Poroszlón töltöttek egy hosszú hétvégét, és az utolsó napokra én is lelátogattam. Még bent állt a szerelvény a pályaudvaron, 8:03-kor kellett elindulnia. Én már elég korán odaértem, elfoglaltam a helyem a vonaton, írtam sms-t anyuéknak, hogy mikorra várható érkezésem, elraktam a mobilt, a hátizsákomat felraktam a csomagtartóra a fejem felé, egy másik csomagom a lábamnál volt. Egyszer csak hallom, hogy megcsörren a kulcsom a táskámban. Felállok, és látom, hogy a csomagtartó másik oldalán egy férfi a sporttáskájában kutat, az én táskám meg álló helyzetben van. A férfi harmincpár éves lehetett, egymagas velem, rövid barna haja, barna szeme volt, nyakában fényképezőgéptok. Bocsánatot kért, mikor látta, hogy észrevettem, mondom semmi baj, visszafektettem a táskát és leültem. Pár perccel később leveszem a táskámat, hogy igyak és megnézzem, nem írt-e sms-t Anyum, mikor döbbenve látom, hogy nincs meg a mobilom. Megkérdeztem egy hölgyet, hogy merre ment a sporttáskás férfi, a nő a vonat hátulja felé mutatott, de ekkor már tudtam, hogy felesleges kérdés volt, a tolvaj rögtön leszállt a zsákmánnyal. Szerencsére abban a zsebben nem volt más érték, az mp3 lejátszó nálam volt, csak ezek szoktak abban a zsebben lenni. Eléggé elkeseredtem, egy hölgy fölajánlotta a mobilját, hogy csörgessem meg a sajátomat, a velem szemben ülő férfi meg ajánlotta, hogy majd ő beszél, de persze már ki volt kapcsolva a mobilom. Anyumékat felhívtam, közöltem velük a tényállást. Visszaadtam a kölcsönkapott mobilt, nagyon szépen megköszöntem, aztán magamba roskadtan leültem. Beszédbe elegyedtem a szemben ülő férfival, legalább elterelte a figyelmemet, míg megérkeztem úti célomhoz.
Tudjátok, nem a mobil elvesztése fáj ilyenkor, hanem az a sok személyes dolog, ami rajta volt, főleg a képek - lévén fényképezős mobil, és a Rám-szakadékbeli kirándulás képeit, meg a hétvégén készült képeket nem mentettem le róla, meg persze az a néhány évek óta őrzött sms, ami valamiért emlék volt. Szerencsére néhány napja kiírtam az összes számot a memóriából, szóval azok nem vesztek el. Mondjuk maga a mobil 2,5 éves volt, egy ezüst színű Sony Ericsson k510i. Nemrég kerültek rá az első karcolások, mikor a Rám-szakadékban leejtettem. Béke poraira. Most majd megpróbálom elintézni, hogy letiltsák a mobilt, és hogy majd újat vegyek, amihez a régi számomat használhatom.
Jó tanács: mindig figyeljetek a holmitokra, értékeitekre, mert bárhol és bármikor történhet hasonló Veletek is...

Ilyenem volt, de helyette nemsokára kapok egy másikat, amire majd jobban vigyázok...
Oroszlános hétvége
Péntek este jött, vasárnap reggel ment. Ebédre készítettem bolognai spagettit és desszertnek tiramisut ettünk :) Voltunk bicajozni a Naplás-tónál és misén a Szent Pál templomban, ahol az igazán kedves orgonista lány megengedte neki, hogy kipróbálhassa az orgonát mise után :)
A tiramisuhoz 3 tojásfehérjét kell habbá verni - nem tudom, Ti hogy vagytok vele, én nagyon szeretem nézni, mikor a habverő felveri a tojásokat, és látom a változást :) Aztán a kész édességben élvezhetem is a könnyű habot :) Nyamm :)
A tiramisuhoz 3 tojásfehérjét kell habbá verni - nem tudom, Ti hogy vagytok vele, én nagyon szeretem nézni, mikor a habverő felveri a tojásokat, és látom a változást :) Aztán a kész édességben élvezhetem is a könnyű habot :) Nyamm :)
csütörtök, június 04, 2009
Automata telefonhívások
Ilyen nincs! Ma már két automata telefonhívást is kaptam, és még nincs dél... Egyet Bokrostól - ahogy meghallottam, ki az, csaptam is le a kagylót, kiráz a hangjától a hideg! - a másikat meg vmi felméréskészítő az új ingatlan adóról. Hagyjanak békén minket az ilyenekkel! Utálom, ha felvételről megy a szöveg, pláne ilyen témában. Biztos le lehet tiltani vhogy a telszámunkat...
Nő és férfi
Vásárlási matematika
A férfi dupla árat is megad azért, amire szüksége van.
A nő csak fele árat ad azért, amire nincs szüksége.
Általános összefüggések és statisztikák
A nőt addig aggasztja a jövő, amíg férjhez nem megy.
A férfit addig nem aggasztja a jövő, amíg meg nem nősül.
Az a férfi sikeres, aki többet keres, mint amennyit a felesége költ.
Az a nő sikeres, aki talál ilyen férfit.
Ha boldog akarsz lenni egy férfival, nagyon meg kell értened és egy
kicsit szeretned.
Ha boldog akarsz lenni egy nővel, nagyon kell szeretned, és ne is
próbáld megérteni.
A nős férfiak tovább élnek, de jobban várják a halált.
A nős férfi nyugodtan megfeledkezhet a hibáiról; fölösleges két
embernek észben tartania ugyanazt.
A férfi ugyanolyan külsővel ébred, mint ahogy lefeküdt.
A nő külseje éjszaka romlik.
A nő a házasság elején azt reméli, hogy a férfi meg fog változni, de téved.
A férfi a házasság elején azt reméli, hogy a nő nem fog megváltozni, de téved.
Minden vitában a nőé az utolsó szó.
Ha a férfi ezután bármit mond, az egy új vita kezdete.
Ehhez írnék egy kiegészítést egy ismerősömtől:
Minden vitában a férfié az utolsó szó:
- Igen, drágám!
A férfi dupla árat is megad azért, amire szüksége van.
A nő csak fele árat ad azért, amire nincs szüksége.
Általános összefüggések és statisztikák
A nőt addig aggasztja a jövő, amíg férjhez nem megy.
A férfit addig nem aggasztja a jövő, amíg meg nem nősül.
Az a férfi sikeres, aki többet keres, mint amennyit a felesége költ.
Az a nő sikeres, aki talál ilyen férfit.
Ha boldog akarsz lenni egy férfival, nagyon meg kell értened és egy
kicsit szeretned.
Ha boldog akarsz lenni egy nővel, nagyon kell szeretned, és ne is
próbáld megérteni.
A nős férfiak tovább élnek, de jobban várják a halált.
A nős férfi nyugodtan megfeledkezhet a hibáiról; fölösleges két
embernek észben tartania ugyanazt.
A férfi ugyanolyan külsővel ébred, mint ahogy lefeküdt.
A nő külseje éjszaka romlik.
A nő a házasság elején azt reméli, hogy a férfi meg fog változni, de téved.
A férfi a házasság elején azt reméli, hogy a nő nem fog megváltozni, de téved.
Minden vitában a nőé az utolsó szó.
Ha a férfi ezután bármit mond, az egy új vita kezdete.
Ehhez írnék egy kiegészítést egy ismerősömtől:
Minden vitában a férfié az utolsó szó:
- Igen, drágám!
szerda, június 03, 2009
Vegyipari műveletek szigorlat
Már 7:40-re az egyetemen voltam, két BSC-ssel mentem szigózni. D. tanár úr volt ma, a fluidizációt és a töltött oszlopok számítását kaptam. 3-ast kaptam. Végre, megvan. Most egy kis lazítás, aztán jöhet a fiz-kém szigorlat :P
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)