Edda: Ünnep
Szakadt függöny az ablakokban,
Öregek egymagukban,
Ha tudnám, lecsókolnám a százéves ráncokat.
Szülők egymástól elvadulva,
Gyerekek eltaszítva,
Ha tudnám, összefognám a széthullott családokat.
Lány és fiú együtt sétál,
Test a testtől megoldást vár.
Nem szabad, hogy elfelejtsék kimondani: szerelem.
Egy út van, én ebben hiszek:
A mindent elsöprő szeretet,
A rossz felett győzni fog a jó!
Ref.:
Ünnep oly szép, a gyertya ha ég,
A szeretet asztalánál ott ülünk mindannyian.
Hó és hideg, de a szándék meleg,
A kevés is több lesz, ha a szíved adod bele.
Együtt így jó, nincs is rá szó, nem lehet papírra írni,
Egyszerűen érezni kell.
Ünnep oly szép, a gyertya ha ég,
A szeretet asztalánál, ott ülünk mindannyian.
szerda, május 13, 2009
kedd, május 12, 2009
Elftől
Végy egy a szívedhez közelálló dalszöveget és érzésed szerint emeld ki azokat a sorokat, szavakat, szakaszokat, amelyeket magadénak érzel, ami benned bújkál, ami közel áll hozzád.
Ilyet én is szoktam csinálni, ha olyan hangulatom van. De most keresek egyet csak úgy :)
Hm, csak úgy nem találtam. Evvan. Majd holnap, most mennem kell...
Ilyet én is szoktam csinálni, ha olyan hangulatom van. De most keresek egyet csak úgy :)
Hm, csak úgy nem találtam. Evvan. Majd holnap, most mennem kell...
Energia
Egyik szabváll. tárgyamhoz olvastam el egy előadásvázlatot Prof. Jászay Tamástól, abban találtam ezt:
"...egy – humorosnak tűnő – ötlet, amit akár komolyan is lehet venni!
A cigaretták mintájára minden energiát fogyasztó készülék dobozára fel kell írni:
„EZ AZ ESZKÖZ ENERGIÁT FOGYASZT,
KLÍMAVÁLTOZÁST OKOZ,
VESZÉLYEZTETI A JÖVŐ NEMZEDÉKEKET“
Ha teheti ne használja."
Megszívlelendő...
"...egy – humorosnak tűnő – ötlet, amit akár komolyan is lehet venni!
A cigaretták mintájára minden energiát fogyasztó készülék dobozára fel kell írni:
„EZ AZ ESZKÖZ ENERGIÁT FOGYASZT,
KLÍMAVÁLTOZÁST OKOZ,
VESZÉLYEZTETI A JÖVŐ NEMZEDÉKEKET“
Ha teheti ne használja."
Megszívlelendő...
hétfő, május 11, 2009
péntek, május 08, 2009
csütörtök, május 07, 2009
szerda, május 06, 2009
Továbbküldős tesztes :)
Lómiel/Pávaszem felkérésére (köszönöm) egy kis tesztes izé, amiket olyannyira szeretek :D
x Choose a singer/band/group that you like - válassz egy együttest/énekest amit/akit kedvelsz
x Answer using ONLY titles of songs by that singer/band/group - válaszold meg ezeket a kérdéseket úgy, hogy CSAK számcímeket írsz a választott együttestől/énekestől
x Tag 6 more people (and let them know they've been tagged) - Nevezz meg 6 embert - és tudasd velük, hogy ők a Kiválasztottak :D
Melyik együttes/énekes legyen... Mondjuk a Nightwish.
Őket kérem fel: Kisoroszlán, Peredhil, NAD, Nóli, Acho, Mogy, és még aki olvassa, és szeretné megcsinálni :D
1. Are you male or female?
Eva
2. Describe yourself.
The Siren
3. What do people feel when they're around you?
A Return to the Sea
4. How would you describe your previous relationship?
Ocean Soul
5. Describe your current relationship.
Meadows of Heaven
6. Where would you want to be now?
Over the Hills and Far Away
7. How do you feel about love?
Astral Romance
8. What's your life like?
Elvenpath
9. What would you ask for if you had only one wish?
Know Why the Nightingale Sings
(stílusosan: Wish I Had an Angel)
10. Say something wise.
Bless the Child
x Choose a singer/band/group that you like - válassz egy együttest/énekest amit/akit kedvelsz
x Answer using ONLY titles of songs by that singer/band/group - válaszold meg ezeket a kérdéseket úgy, hogy CSAK számcímeket írsz a választott együttestől/énekestől
x Tag 6 more people (and let them know they've been tagged) - Nevezz meg 6 embert - és tudasd velük, hogy ők a Kiválasztottak :D
Melyik együttes/énekes legyen... Mondjuk a Nightwish.
Őket kérem fel: Kisoroszlán, Peredhil, NAD, Nóli, Acho, Mogy, és még aki olvassa, és szeretné megcsinálni :D
1. Are you male or female?
Eva
2. Describe yourself.
The Siren
3. What do people feel when they're around you?
A Return to the Sea
4. How would you describe your previous relationship?
Ocean Soul
5. Describe your current relationship.
Meadows of Heaven
6. Where would you want to be now?
Over the Hills and Far Away
7. How do you feel about love?
Astral Romance
8. What's your life like?
Elvenpath
9. What would you ask for if you had only one wish?
Know Why the Nightingale Sings
(stílusosan: Wish I Had an Angel)
10. Say something wise.
Bless the Child
Ismét a laborban
Jellemző, hogy akkor tudok ide írni a laborból, ha nincs semmi dolgom :D Illetve van, kb. 1 óránként egy ötperces munka 3-szor.
10 körül átjött egy tanár, a témavezetőmet, Editet kereste. Mondom, ma még nem láttam. Nem túl szimpatikus ember. Mondjuk, mindig én szoktam előre köszönni, szóval nem veszem észre, ha valaki nem köszön előre :D De. Jött megint 11 körül. Direkt nem köszöntem, teszteltem. Semmi jó napot, vagy ismét látom... csak ennyi: mi hír? Én persze félrerétettem (zúgnak a gépek), és azt hittem, hogy azt kérdezi, hogy mit írok. Erre pár szóban mondtam, hogy egy beadandót. Én naiv, még azt hittem, érdekli ezt a tanárt az, hogy velem mi van... Bár lehet, hogy csak nem tudja kimutatni az érdeklődését :P Mindenesetre a témavezetőmről még mindig semmi hír, és biztosítottam afelől, hogyha megint meglátom őt, akkor rögtön értesítem az Edittel kapcsolatos infókról.
Próbáltam beadandót írni, de egy időre elegem lett belőle, pedig péntekig el kell készülnie. Na jó, péntek éjfélig :D De azért írok még hozzá.
Mellesleg délután irány Apróka :)
10 körül átjött egy tanár, a témavezetőmet, Editet kereste. Mondom, ma még nem láttam. Nem túl szimpatikus ember. Mondjuk, mindig én szoktam előre köszönni, szóval nem veszem észre, ha valaki nem köszön előre :D De. Jött megint 11 körül. Direkt nem köszöntem, teszteltem. Semmi jó napot, vagy ismét látom... csak ennyi: mi hír? Én persze félrerétettem (zúgnak a gépek), és azt hittem, hogy azt kérdezi, hogy mit írok. Erre pár szóban mondtam, hogy egy beadandót. Én naiv, még azt hittem, érdekli ezt a tanárt az, hogy velem mi van... Bár lehet, hogy csak nem tudja kimutatni az érdeklődését :P Mindenesetre a témavezetőmről még mindig semmi hír, és biztosítottam afelől, hogyha megint meglátom őt, akkor rögtön értesítem az Edittel kapcsolatos infókról.
Próbáltam beadandót írni, de egy időre elegem lett belőle, pedig péntekig el kell készülnie. Na jó, péntek éjfélig :D De azért írok még hozzá.
Mellesleg délután irány Apróka :)
szombat, május 02, 2009
Krisztus a jövő
Mostanában foglalkozom a református egyház híreivel is, így jutott tudomásomra, hogy a Magyarországi Református Egyház átszerveződik, azaz kiegészül a történelmi Magyarország református közösségeivel , és így kialakul a Magyar Református Egyház.
"Az egyetemes vallás- és lelkiismereti szabadság jogára hivatkozva ezek a szlovák, ukrán, román, szerb, horvát, szlovén és magyar állampolgárok kijelentik, hogy az állampolgári identitásuk mellett és felett él bennük egy másik, történelmi hagyomány, egy aktuális igény a vallásuk alapjait hitvallásaiban képviselő Magyar Református Egyházra."
Május 22-én lesz az alkotmányozó zsinat Debrecenben.
Nagyon szimpatikusnak és követendőnek találom ezt az egyesülést, amely nem ismeri a politikai határokat, és a közös vallással köti össze az embereket.
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)