szerda, február 18, 2009

Miket nem találok :)

Most éppen Öcsém leveleiben - ő olvassa, én meg mögötte :D - azt, hogy GyU rajongók készítenek egy filmet Gollam vadászatáról :) Május 3-án fog megjelenni csak online, és ingyenesen lehet majd letölteni :)
Az előzetest itt lehet megtekinteni:

Hivatalos oldal: The Hunt for Gollam

kedd, február 17, 2009

Vicces és muzikális macsek :)

Itt lehet megtekinteni :)

Előző bejegyzésem természetesen John Ronald Reuel Tolkien szerzeménye :) Csak nehogy belém kössön pár ismerősöm :D

Tűznél ülök




Tűznél ülök, s elgondolom,
mi szépet láttam én,
pillangókat s virágokat
nyári gyep szőnyegén;

aranyleveles őszöket
dús túlérett nyarat;
hajnali köd, napfény-ezüst,
szél járja hajamat.

Tűznél ülök, s elgondolom,
milyen lesz a világ,
ha jön a tél, amelynek én
nem látom már tavaszát.

Mert annyi minden van ma is,
mit nem láttam soha,
minden ligetnek más zöld színt
hoz az új év tavasza.

Tűznél ülök, s elgondolom,
hajdankorok embereit,
s hogy jönnek Majdanok, miket
már mások látnak itt.

De míg ülök, s elgondolok
sok hajdan-volt időt,
visszatérők halk neszeit
várom ajtóm előtt.


I sit beside the fire and think
of all that I have seen,
of meadow-flowers and butterflies
in summers that have been;

Of yellow leaves and gossamer
in autumns that there were,
with morning mist and silver sun
and wind upon my hair.

I sit beside the fire and think
of how the world will be
when winter comes without a spring
that I shall ever see.

For still there are so many things
that I have never seen:
in every wood in every spring
there is a different green.

I sit beside the fire and think
of people long ago,
and people who will see a world
that I shall never know.

But all the while I sit and think
of times there were before,
I listen for returning feet
and voices at the door.


Lapzárta után érkezett hír: újra működik a www.tolkien.hu!

hétfő, február 16, 2009

Hó-fehér

Esik a hó :) Jó ropogós, megtapasztaltam hazafele jövet :) És annyira karácsonyi hangulatom van, énekeltem karácsonyi dalokat :D A hó nekem mindenképp az ünnephez kötődik, pedig a legutóbbi években nem volt igazi fehér karácsonyunk, de mégis...
Farsang is lesz :) Pénteken, remélem, sokan leszünk ;) Ma találkoztam Eldamynnal a villamoson :) Jó volt beszélgetni vele :) Aztán angol szaknyelv, majd ipari energetika és végül vállalati minőségügyi rendszerek és módszerek :) Vannak jó óráim :D

csütörtök, február 12, 2009

Ausztráliai tűzhelyzet


Magyarul itt.

Szendvics a'la éhes Patiszon

Kihagyhatatlan hozzávalók: kenyér (megfelelően nagy és vastag szeletek), fasírt, ketchup (ízesített paradicsomszósz), mustár, margarin, paradicsom
Ízlés szerint: só, majonéz, fasírt helyett felvágott (vegáknak falafel golyók), savanyú káposzta, uborka, saláta, bármiféle otthon megtalálható ehető zöldség illetve savanyúság :)
Ahogy én készítem: mindkét szelet kenyeret vékonyan megkentem margarinnal, az egyikre rátettem a félbevágott fasírtot, köré paradicsomkarikákat és savanyú káposztát tettem, meglocsoltam ketchuppal és mustárral, majd egy kis vegyes csírával megkoronáztam és ráborítottam a másik szeletet. Garantáltan nem lehet szépen enni, legalábbis nekem még nem sikerült úgy ennem, hogy ne esett volna szét, viszont nagyon finom lett, amolyan házi hamburger :) Ha megkóstoltátok, írjatok ;)

szombat, február 07, 2009

Írjunk együtt mesekönyvet!

A PATAKY MESEÍRÓ PÁLYÁZATOT HIRDET 3 KATEGÓRIÁBAN:

I. 6-12 éves gyermek
II. 13-18 éves gyermek
III. felnőtt

A pályaművek terjedelme: maximum 1 oldal, kb. 3500 karakter MSWord vagy Rich Text formátum
Beküldési határidő: 2008. április 19. elektronikus úton. <- itt egy hiba
A mese elejére írd: a kategóriádat, neved, címed és az e-mail címed!
Beküldési cím: nkriszta@patakymk.hu
A pályázóknak értékes nyeremények és ingyen belépő a szeptemberi III. országos mesefesztiválra

A PATAKY RAJZPÁLYÁZATOT HIRDET DIÁKOKNAK

Kizárólag a www.patakymk.hu oldalon az internetes mesekönyvben április 30-ig közzétett mesékhez június 12-ig várunk szabadon választott technikával készült A/4 méretű illusztrációkat.
Beküldési határidő: 2008. június 12. Kizárólag postai úton! <- és itt is egy hiba
Beküldési cím: Pataky Művelődési Központ
1105 Budapest, Szent László tér 7-14.

A rajz hátuljára írd: a választott mese címét, és szerzőjét; valamint a neved, lakcímed, és az e-mail címed.
A borítékra írd rá: "Az én mesém”

A 2007-2008. évi legjobb mesékből és rajzokból 2009-ben egy mesekönyvet jelentettünk meg.

PATAKY MŰVELŐDÉSI KÖZPONT
1105 Budapest, Szent László tér 7-14.
Tel.: 1-260-99-59, Fax: 1-262-0379,
E-mail: pataky@patakymk.hu
www.patakymk.hu
-----------------------------------------------------
Csak egy kis hirdetés... Tavalyelőtt neveztem erre, és bár nem nyertem, tavaly megjelent a mesekönyv, benne az én mesémmel :) Aki kedvet érez, küldjön egy mesét :)

péntek, február 06, 2009

Környezetvédelem

Kapcsold k(i)!

Enrga - ha kvsbbt hsznlsz, akkr is mkdik

Forrás: Metropol

csütörtök, február 05, 2009

MTT Farsang!

Rabyn blogjáról:
"2009 február havának 20. napján pénteken megrendezésre kerül a Magyar Tolkien Társaság Farsangi Elementál Bálja. A helyszín idén is a Budakalászi Faluház (2011.Szentendrei út 9.) lesz. A bál 20:00-tól várja a telet búcsúztatni vágyó népeket.

A téma idén a négy őselem (föld, tűz, víz, levegő) ezért kérünk téged, hogy ha teheted, akkor egy jellegzetes jegyet viselj magadon, amely megmutatja, te melyik elemet részesíted előnyben.

A program énekes-táncos előadásokkal kezdődik este 21:00-tól, utána átadjuk az MTT díjait (Gandalf-díj, Mathom-díj, Csavar-díj) majd tombolát húzunk, ahol az értékes nyeremények mellett táncot is lehet nyerni, éjfélkor pedig kiválasztjuk a farsang bálkirályát és bálkirálynőjét. A választás idén hagyományos keringő lesz.

A Gandalf-díj jelöléseket, és minden kérdést, a picitig kukac frímél pont hu-ra várunk, vagy telefonon a 06 20 205 9 666-os telefonszámon.

Tervezett program:
20:00 ajtónyitás
21:00 megnyitó, műsoros est, díjátadó
21:50 szünet
22:00 nyitótánc
22:10 bál
23:10 tombola, tombolatánc, keringő
Éjfél: királyválasztás, királyi keringő
Éjfél után party hajnalig!
4:00 zárás

Jegyárak:

Elővételben MTT-tagok számára: 850 forint
Elővételben nem MTT-tagok számára: 900 forint
Elővételben, ha hozol kaját: 800 forint *
Helyszínen egységesen: 1200 forint

*Csak elővételben, előzetes egyeztetés után: uporka kukkacc yahoo pont com (Lyona)"

szerda, február 04, 2009

Minden napra egy...

...program. Hétfővel kezdődött, ekkor mentünk Öcsémmel, Virággal, Orsival, Ákossal és Mandulával korcsolyázni a Műjégre. Remek volt, egyszer estem csak el :) Bár még most is fáj :D
Kedden moziban voltam, Öcsémmel és Nieriellel néztük meg a Volt című animációs filmet :) Édes volt nagyon :) este meg Feri atya előadását hallgattuk meg jó sokan (Nieriel+párja, Csilla, Noémi, Réka, Péter) - jókat röhögtünk rajta és el is gondolkoztunk más részeken :) Jól esett nagyon :)
Ma meg találkoztam Peredhillel, jól elbeszélgettünk, megnéztük félig A sötét lovagot :D Aztán kölcsönkaptam a DVD-t, hogy itthon fejezzem be :) És ért egy nagyon kellemes meglepetés: Már elég rég letettem róla, hogy visszakapom valakitől az Ölelések kiskönyvét, de Peredhil polcán megtaláltam! :) Nagyon megörültem neki :)
Holnapra tervezek egy falmászást, péntekre meg talán egy bulit. Még kiderül :)