csütörtök, november 20, 2008

Off

Nyah, csak annyi, hogy épp nem vagyok annyira jó kedvemben, mint szoktam...


Keresem magam, kop-kop, hol vagyok Én? Keddi Feri atyus után (nem jött el senki, akit ismernék jobban) hazafele ezen agyaltam. Aztán elegem lett, és zenét hallgattam.


Rájöttem, hogy nem vagyok becsvágyó. És nem tudom, mit akarok kezdeni magammal. Mert olyan vagyok, aki csak engedi a dolgokat történni inkább, minthogy beavatkozzon, megzavarja.

ON

Amúgy szép időnk van :)

szerda, november 19, 2008

Koncert

A koncert valami csúcs jó volt :)
7-re odamentünk, viszont azzal szembesültünk, hogy nagy sor áll a bejárat előtt, mert még nem nyitották ki az ajtókat, tehát beálltunk sorba. Fagyoskodtunk. Hideg volt. A hátunk mögött nőtt a sor. Vagy háromnegyed órát álltunk és dideregtünk ott. Végre bent voltunk, az előzenekarra is várni kellett sokat. De azt nem néztük meg, csak a kiszűrődő hangokat hallgattuk. Aztán végre eljött, amire vártunk :) Nagyon jó volt, igazi élmény. Gyakrabban fogok koncertekre járni :) 2 órás koncertet adtak, éjfél előtt nem sokkal végeztek, és pont úgy jött ki a lépés, hogy csak pár percet kellett várnunk a 901-esre, amivel a 956-ost elértük, és az engem hazáig szállított :) Még, még :D

szombat, november 15, 2008

Arany Hold


Valami ilyesmit láttam ma hazafelé jövet. Nagyon szép volt :)
HNE-n voltam, tetszett, megyek még. Egyre szebb lesz az MTT klubhelyisége is, és a biztonsági őrök is megtanulták már 'tókin' nevét :D

Hétfőn megyek erre :)
Hallgassatok jó zenéket ;)
Celtic Woman: The Voice
Epica: Cry for the Moon

szerda, november 12, 2008

Sárga villamospótló

Nem t'om, ki járt mostanság a 18, 19, 41... villamosok vonalán, de érdekes dolgot láthat, ha megteszi. Mondjuk Amival találkozhat reggel, de ez most más téma :) Szóval amin meglepődtem nagyon: villamospótlóként sárga volánbuszok járnak!

Először kicsit furcsállottam, hogy mit keresnek sárga volánbuszok a villamosvágányokon :) Már majdnem villamos, a színe legalábbis stimmel.
Ma felugrottam egy ilyenre, gondoltam, elmegyek vele az Astoriáig, a 47-49-es vonalán. Persze a Rudas fürdőnél esett le, hogy ez nem az a villamospótló :D Szóval a Batthyányig mentem a 19-41 villamospótlóval. Már alig látni villamost a síneken :D Csak a páros számúak járnak (18, 56), ha minden igaz :) Kész röhej :)

hétfő, november 10, 2008

Dalok

Nemsokára megjelenik Enya új albuma - And Winter Came.


Trains And Winter Rains című szám az albumról:


Regina Spektor - Ne me quitte pas - hallgattam a lejátszón a "sosem játszott dalokat", ez is benne volt, és megtetszett :)

Lorien - Light of Valinor spanyolok énekelnek angolul kis akcentussal :)

szerda, november 05, 2008

Magunkról vallós

Nólitól kaptam a felkérést a játékra (köszi!), melynek szabályai:

1. Linkeld be azt az embert a blogodba, akitől a körkérdést kaptad.
2. Ossz meg magadról hét dolgot, akár különleges, akár hétköznapi.
3. Válassz ki 7 embert, nevezd meg és linkeld be őket a blogodba
4. Egy hozzászólásban értesítsd őket a blogjukon, hogy ők a kiválasztottak.

Hét dolog magamról:
- nem tudok senkire sem haragudni igazán
- mindig sírok, ha valaki meghal. Filmen, könyvben, valóban.
- utálok szerepelni vagy a figyelem középpontjába kerülni
- a könyököm kifele is hajlik egy kicsit
- sosem féltem a kígyóktól, békáktól, de a nagyobb pókoktól tartok
- egy rakat plüssállattal osztom meg esténként az ágyam
- nagyon szeretem hallgatni az emberek saját életélményeit

Hét ember értesítve:
NAD
Acho
Peredhil
Eldamyn
A többieket meg már valaki más értesítette, most ennyi lett a hétből :)

hétfő, november 03, 2008

Valami véget ért

Egy élet. Varró Péter tanár úr élete. Számítástechnikát tanított valaha nekem. Nagyon kedveltük. Sose felejtem el, amikor a banketten felkérte a lányokat - nagyon jól táncolt. Erre a dalra jártunk slowfoxot. Köszönöm.

Forró betonon hasalok
Távoli hang csak a gyász
Lassan lüktet egy ér
Fellobog halkan a láz
Sima tenyér a hátamhoz ér
Oh Csak játszik a szél
Tudom már messze vagy rég
Bennem minden halk szavad él

Halott virágok illatát nyögik a fák
És megrázkódik a táj
Valami véget ért, valami fáj...

Ahogy fölém nő az éj
Álmodni nem hagy a vád
Ha becsukom fáradt szemem
Tekinteted az arcomba vág
Szemed tüzénél megvakulok
De lassan újra feljön a Nap
Nélküled semmi vagyok

Halott virágok illatát nyögik a fák
És megrázkódik a táj
Valami véget ért, valami fáj...

vasárnap, november 02, 2008

Lux perpetua

Requiem aeternam dona eis Domine et lux perpetua luceat eis - Adj Uram örök nyugodalmat nekik és az örök világosság fényeskedjék nekik

szombat, november 01, 2008

Halloween2008


Na, ez jó volt :)
A pakolós brigád érkezése előtt már ott "rágtam a küszöböt" a helyiség előtt, de felszanáltam (izé, ezt nem szerkesztem át. Tehát felhasználtam) ezt az időt egy kis pihenésre :) Aztán 4 óra pakolászás és készülődés meg miegymás után megkezdődött az est. Bevonult az éjkirálynő és éjkirály és versenyre invitáltak, melynek tétje a királyság viselése egy éjszakára. Nagyon ötletes volt, követni kellett a "nyomokat". Az elsőt és a másodikat még az elsők közt találtam meg, de az utolsónál kissé elvesztem, és csak némi segítséggel találtam meg :) Aztán Koppánnyal és Illével járultunk a királyi pár elé, hogy még egy feladatot teljesítsünk, ami az ő szórakoztatásuk volt. Gyorsan kitaláltuk, hogy akkor éneklünk, mégpedig a szellő fúj távol kezdetű dalt :) Borzasztó lett :D Mindegy, nem ezen múlt a végeredmény. A legutolsó feladat pedig az volt, hogy megtaláljuk azt, akit a hold megjelölt :) Na, ez nehezen ment :) Cue homlokán kiszúrtam a holdat, de nem azt keresték, viszont Artemisz nyakán megtaláltam a holdat, és rá is kérdeztem, hogy ő azt mikor szerezte :) Erre Narb és még valaki ugrottak, hogy mondják a megfejtést. De végül én lettem "győztesnek" kihirdetve, és mellém Cue. Szerencsére ez nem járt túl sok kötelezettséggel :D Táncoltam egy keveset, beszélgettem, pókert néztem, játszottam, beszélgettem, hevertem... Kellemesen telt az éj :) 6-ra értem haza, fél 2-ig aludtam :) Szeretlek Titeket :)
Emlékezetes dolgok:
Lom, kosz és por
Figurás muffinok. Telitalálat!
Nyomkeresés
Tuctuc
Koppány töke (a képen) :o)
Jelmezek
Alew a karmaim közt :D
Babzsákok
Hajnali hazaérkezés :)

Van pár rosszul sikerült képem, lehet szörnyülködni. SÚ képei a fórumról elérhetők :)