Szeretnék a Központi Könyvtárba bemenni, visszavinni a HP 1-3-at és kikölcsönözni a HP 4-7-et. Emericus ajánlotta Faludy György Pokolbeli víg napjait, de nincs bent... Ahogy George R. R. Martintól a Tűz és jég dalának kötetei sem... Szeretnék jó könyveket olvasni :) Meg elintézni a vizsgalapomat... Folyamatban van a jogosítványom előkészítése (még vezetek párat, aztán forgalmi vizsga), és ahhoz szükséges a vizsgalap, amit a kresz vizsga után kaptam meg, csak elvesztettem vmikor a második rutinvizsgám után... Szóval készíttetek egy újat.
Meg mintha terveztem volna vmit... Óh, igen, jó lenne strandolni egyet. Idén még egyáltalán nem volt rajtam fürdőruha, vizet is csak messziről láttam, és nagyon érzem már hiányát. Lehet, hogy leruccanok a Velencei-tóhoz, vagy valamelyik budapesti fürdőbe. Meg sok minden mást is szeretnék, de az még a jövő zenéje...
Hallottam, hogy lesz KÖMF :) Ott szeretnék lenni, és ha nem jön közbe semmi, össze is fog jönni :)
vasárnap, augusztus 10, 2008
Kurultaj
Emericusszal szombaton kilátogattunk Bösztörpusztára, ami a Kurultaj helyszíne. A tájékoztatóban leírt 10-15 perces séta, ami a vonatállomástól (Bösztör) a jurtákig tartó útra vonatkozott, erősen tájékoztató jellegű lehetett, mert nekünk fél órába is beletelt, mire odaétrünk, pedig árkon-bokron át (többnyire kaszálókon át) mentünk. Útközben megcsodáltunk közelebbről is egy szép nagy szénabálát. A helyszínre érkezve megtapasztalhattuk, hogy az ingyenesség tényleg tömegeket vonz. Azért valamicskét láttunk. Például sok lovast, gyalogost, aztán hétszáz íjászt, amint egyszerre kilövik nyilaikat, dobosokat (Sólyomfi Nagy Zoltán vezetésével) és egy idegesítő kommentátort - illetve csak hallottuk. A helyszínen kissé nagy volt az összevisszaság. A helyszíneket (a nagy teret leszámítva) nehezen lehetett megtalálni. Kevés volt az ételt-italt árusító, azok előtt is sok méternyi sor kígyózott. Sok hely el volt kerítve, mert veszélyes lenne arra menni, pedig nem is voltak akkor arrafele lovasok. Emiatt sok zsákutca alakult ki. Egyes helyeket (Gyógyító sátor) csak külön vezetővel lehetett volna meglátogatni, mert elzárt területre került. Nem vártuk meg a végét. Ittunk nagyon finom bort és megkóstoltunk Zsanna-mannás finomságokat. Összességében megérte elmenni oda, bár azért kis csalódással jöttünk el.
vasárnap, augusztus 03, 2008
Újra itthon
Nagyon csodálatos volt az egy hetes nyaralás :) A szállásunk Kishután volt egy kis házban. 
Sok helyen jártunk. Megnéztük Kőkaput, Boldogkő várát, a regéci várat és a füzérit. Láttuk a kiáradt Hernádot és Bodrogot - egész a láthatárig elfoglalta az árteret. Elmentünk Kácsárdra is, megtaláltam a 'nyomokat' :) Felmásztunk a Megyer-hegyi tengerszemhez is :) Lefele jövet szedtünk vargányát, amit megvacsiztunk és még élünk :) A legnagyobb túránk az Aggteleki cseppkőbarlanghoz vezetett. Ide Emericus is eljött. Voltunk a hollóházi porcelángyárban és a füzérradványi kastélyban. Hazafele pedig megálltunk a Lázbérci víztárolónál és a Szépasszony völgyében is :) Mozgalmas hetünk volt :) Most jön egy kis pihenés, aztán majd nagymamámmal Ausztriába megyek. Alig lesz némi szabad időm :D
Sok helyen jártunk. Megnéztük Kőkaput, Boldogkő várát, a regéci várat és a füzérit. Láttuk a kiáradt Hernádot és Bodrogot - egész a láthatárig elfoglalta az árteret. Elmentünk Kácsárdra is, megtaláltam a 'nyomokat' :) Felmásztunk a Megyer-hegyi tengerszemhez is :) Lefele jövet szedtünk vargányát, amit megvacsiztunk és még élünk :) A legnagyobb túránk az Aggteleki cseppkőbarlanghoz vezetett. Ide Emericus is eljött. Voltunk a hollóházi porcelángyárban és a füzérradványi kastélyban. Hazafele pedig megálltunk a Lázbérci víztárolónál és a Szépasszony völgyében is :) Mozgalmas hetünk volt :) Most jön egy kis pihenés, aztán majd nagymamámmal Ausztriába megyek. Alig lesz némi szabad időm :D
péntek, július 25, 2008
MTT+GSK = robbanóelegy :D
Kész vagyok :) Olvasgatom a tolkien.hu-n a tábori beszámolókat, az aranyköpésgyűjteményt, nézegetem a képeket, aztán a videókat, és nem bírom tovább :D Ezek a videók frenetikusak lettek :D Áááá, még szerencse, hogy egyedül vagyok most épp itt, mert furcsán néznének rám a dolgozók :D De mikor épp bent volt valaki, majd felrobbantam az elfolytott nevetés miatt :D Ma van az utolsó napom itt, meg még sokan ma vannak "utoljára" a leállás miatt. Szóval annyira nem feltűnő a jókedvem :D Akarok tábort! Kell valami pótlék, mert kezdenek rajtam mutatkozni az MTT tábor elvonási tünetek :) Valaki? Egy póttábor? :D
Vasárnap indulunk Kishutára, Sátoraljaújhely mellé, majdnem oda, ahonnan nemrég hazajöttek az MTT-sek. Szép környék :) Talán meglátogatjuk a tábort is, megnézném, milyen nyomot hagytatok ott :D
No megyek, éhes vagyok :P Aki dolgozik, egyék is :)
U.i.: GSK=GlaxoSmithKline, az a cég, ahol a nyári szakmai gyakorlatomat végeztem máig :)
Vasárnap indulunk Kishutára, Sátoraljaújhely mellé, majdnem oda, ahonnan nemrég hazajöttek az MTT-sek. Szép környék :) Talán meglátogatjuk a tábort is, megnézném, milyen nyomot hagytatok ott :D
No megyek, éhes vagyok :P Aki dolgozik, egyék is :)
U.i.: GSK=GlaxoSmithKline, az a cég, ahol a nyári szakmai gyakorlatomat végeztem máig :)
hétfő, július 21, 2008
Nightwish - The Poet And The Pendulum
"WHITE LANDS OF EMPATHICA"
The end.
The songwriter's dead.
The blade fell upon him
Taking him to the white lands
Of Empathica
Of Innocence
Empathica
Innocence
"HOME"
The dreamer and the wine
Poet without a rhyme
A widowed writer torn apart by chains of hell
One last perfect verse
Is still the same old song
Oh Christ how I hate what I have become
Take me home
Getaway, runaway, fly away
Lead me astray to dreamer's hideaway
I cannot cry 'cause the shoulder cries more
I cannot die, I, a whore for the cold world
Forgive me
I have but two faces
One for the world
One for God
Save me
I cannot cry 'cause the shoulder cries more
I cannot die, I, a whore for the cold world
My home was there 'n then
Those meadows of heaven
Adventure-filled days
One with every smiling face
Please, no more words
Thoughts from a severed head
No more praise
Tell me once my heart goes right
Take me home
Getaway, runaway, fly away
Lead me astray to dreamer's hideaway
I cannot cry 'cause the shoulder cries more
I cannot die, I, a whore for the cold world
Forgive me
I have but two faces
One for the world
One for God
Save me
I cannot cry 'cause the shoulder cries more
I cannot die, I, a whore for the cold world
"THE PACIFIC"
Sparkle my scenery
With turquoise waterfall
With beauty underneath
The Ever Free
Tuck me in beneath the blue
Beneath the pain, beneath the rain
Goodnight kiss for a child in time
Swaying blade my lullaby
On the shore we sat and hoped
Under the same pale moon
Whose guiding light chose you
Chose you all
"I'm afraid. I'm so afraid.
Being raped again, and again, and again
I know I will die alone.
But loved.
You live long enough to hear the sound of guns,
long enough to find yourself screaming every night,
long enough to see your friends betray you.
For years I've been strapped unto this altar.
Now I only have 3 minutes and counting.
I just wish the tide would catch me first and give me a death I always longed for ".
"DARK PASSION PLAY"
2nd robber to the right of Christ
Cut in half - infanticide
The world will rejoice today
As the crows feast on the rotting poet
Everyone must bury their own
No pack to bury the heart of stone
Now he's home in hell, serves him well
Slain by the bell, tolling for his farewell
The morning dawned, upon his altar
Remains of the dark passion play
Performed by his friends without shame
Spitting on his grave as they came
Getaway, runaway, fly away
Lead me astray to dreamer's hideaway
I cannot cry 'cause the shoulder cries more
I cannot die, I, a whore for the cold world
Forgive me
I have but two faces
One for the world
One for God
Save me
I cannot cry 'cause the shoulder cries more
I cannot die, I, a whore for the cold world
"Today, in the year of our Lord 2005,
Tuomas was called from the cares of the world.
He stopped crying at the end of each beautiful day.
The music he wrote had too long been without silence.
He was found naked and dead,
With a smile in his face, a pen and 1000 pages of erased text."
Save me
"MOTHER & FATHER"
Be still, my son
You're home
Oh when did you become so cold?
The blade will keep on descending
All you need is to feel my love
Search for beauty, find your shore
Try to save them all, bleed no more
You have such oceans within
In the end
I will always love you
The beginning.
The end.
The songwriter's dead.
The blade fell upon him
Taking him to the white lands
Of Empathica
Of Innocence
Empathica
Innocence
"HOME"
The dreamer and the wine
Poet without a rhyme
A widowed writer torn apart by chains of hell
One last perfect verse
Is still the same old song
Oh Christ how I hate what I have become
Take me home
Getaway, runaway, fly away
Lead me astray to dreamer's hideaway
I cannot cry 'cause the shoulder cries more
I cannot die, I, a whore for the cold world
Forgive me
I have but two faces
One for the world
One for God
Save me
I cannot cry 'cause the shoulder cries more
I cannot die, I, a whore for the cold world
My home was there 'n then
Those meadows of heaven
Adventure-filled days
One with every smiling face
Please, no more words
Thoughts from a severed head
No more praise
Tell me once my heart goes right
Take me home
Getaway, runaway, fly away
Lead me astray to dreamer's hideaway
I cannot cry 'cause the shoulder cries more
I cannot die, I, a whore for the cold world
Forgive me
I have but two faces
One for the world
One for God
Save me
I cannot cry 'cause the shoulder cries more
I cannot die, I, a whore for the cold world
"THE PACIFIC"
Sparkle my scenery
With turquoise waterfall
With beauty underneath
The Ever Free
Tuck me in beneath the blue
Beneath the pain, beneath the rain
Goodnight kiss for a child in time
Swaying blade my lullaby
On the shore we sat and hoped
Under the same pale moon
Whose guiding light chose you
Chose you all
"I'm afraid. I'm so afraid.
Being raped again, and again, and again
I know I will die alone.
But loved.
You live long enough to hear the sound of guns,
long enough to find yourself screaming every night,
long enough to see your friends betray you.
For years I've been strapped unto this altar.
Now I only have 3 minutes and counting.
I just wish the tide would catch me first and give me a death I always longed for ".
"DARK PASSION PLAY"
2nd robber to the right of Christ
Cut in half - infanticide
The world will rejoice today
As the crows feast on the rotting poet
Everyone must bury their own
No pack to bury the heart of stone
Now he's home in hell, serves him well
Slain by the bell, tolling for his farewell
The morning dawned, upon his altar
Remains of the dark passion play
Performed by his friends without shame
Spitting on his grave as they came
Getaway, runaway, fly away
Lead me astray to dreamer's hideaway
I cannot cry 'cause the shoulder cries more
I cannot die, I, a whore for the cold world
Forgive me
I have but two faces
One for the world
One for God
Save me
I cannot cry 'cause the shoulder cries more
I cannot die, I, a whore for the cold world
"Today, in the year of our Lord 2005,
Tuomas was called from the cares of the world.
He stopped crying at the end of each beautiful day.
The music he wrote had too long been without silence.
He was found naked and dead,
With a smile in his face, a pen and 1000 pages of erased text."
Save me
"MOTHER & FATHER"
Be still, my son
You're home
Oh when did you become so cold?
The blade will keep on descending
All you need is to feel my love
Search for beauty, find your shore
Try to save them all, bleed no more
You have such oceans within
In the end
I will always love you
The beginning.
szerda, július 16, 2008
'Munka' közben
Találtam jó videókat youtube-on. Érdemes nézegetni :)
Folyékony fém
Folyékony fém2
Baleset
Fura folyadék
Gyűrű-örvény
'Látható hang'
Folyékony fém
Folyékony fém2
Baleset
Fura folyadék
Gyűrű-örvény
'Látható hang'
Rajaton - Butterfly
Sweet as the sound of my newformed wings
I stretch them open, I let them dry
I haven't seen this world before
But I'm excused, I'm a butterfly
Sweet as the touch of your newborn wings
We fly in circles, we play with the sun
We haven't seen this world before
So fair, so bright, so blue the sky
Love me, love me on the leaves
Before we say goodbye
Love me, kiss me with the breeze
You will be my lullaby
Tomorrow I'll die
Tomorrow I'll die
Tomorrow I'll die
Tomorrow I'll die
Be my lullaby
Love me, kiss me with your breeze
Love me, love me on the leaves
Love me, love me on the leaves
Before we say goodbye
Sweet as the wind as it gently blows
The day away. And the night time comes
Great are the wonders that silence shows
I fall asleep and I dream of the sun
And my butterfly
csütörtök, július 10, 2008
Sznobság...
Your result for The Snob Test ...
The Intelligent Snob
Congrats, snobby! You scored ###%!
Droidzombinál láttam... :)
szerda, július 09, 2008
Utazás
A neten lehet 1-2 jó dolgot találni :) Pl. www.couchsurfing.com és www.kenguru.hu Érdemes nézegetni, ha kevés pénzből szeretnél utazgatni :)
Más:
A mai hazafele vezető utam második fele kissé hosszúra nyúlt. Az Örsre érve hallom, hogy a hangosbemondóban bemondták, hogy a Pesti úton történt baleset miatt a 61-es járatok nem menetrend szerint közlekednek. Egyik sem állt bent, hát reménytelve várakoztam. Mondom magamban, hogy ami először jön, arra szállok. Így kerültem a "sima" 61-esre. Egész jól ment, 20 perc alatt a Tesconál voltunk. Ott aztán beállt a sor. A vezető rendes volt, bemondta a borsó utcai megálló előtt, hogy a Cinkotai úti kereszteződésnél történt baleset miatt csak az maradjon a buszon, akinek van fél- háromnegyed órája arra, hogy beérjen. Le is szálltam, amint 10 perc alatt megtette a busz azt az 50 métert. Aztán gyaloglás :) 3 buszmegállónyit gyalogoltam le, miközben leelőztem a 61-est, amiről leszálltam, egy 61E-t, egy BKV Pluszt, egy piros 61-est, egy másik 61-est, egy másik 61E-t... Szóval egész jól jártam :D Bár az is igaz, hogy sietősen szedtem a lábaimat. De a baleset az durva lehetett... Két totálkáros autót és egy szippantós kocsit láttam. Azért alakult ki ekkora dugó (oda és vissza is), mert csak 1 sávot használhattak. Láttam az aszfalton a felfestett útvonalat, amit az egyik totálkáros autó (a motorrésze és a szélvédője törött össze) járhatott be és ami a kifele vezető sávból az ellenkező irányú sávba tartott. A másik autó az út túlszélén, a szegélyre felhajtva állt meg. A szippantós autó meg látszólag sértetlenül állt a kifelé vezető belső sávban. Nem tudom, hogy mi történhetett. De talán majd talán beszámolnak róla valamelyik médiában...
Más:
A mai hazafele vezető utam második fele kissé hosszúra nyúlt. Az Örsre érve hallom, hogy a hangosbemondóban bemondták, hogy a Pesti úton történt baleset miatt a 61-es járatok nem menetrend szerint közlekednek. Egyik sem állt bent, hát reménytelve várakoztam. Mondom magamban, hogy ami először jön, arra szállok. Így kerültem a "sima" 61-esre. Egész jól ment, 20 perc alatt a Tesconál voltunk. Ott aztán beállt a sor. A vezető rendes volt, bemondta a borsó utcai megálló előtt, hogy a Cinkotai úti kereszteződésnél történt baleset miatt csak az maradjon a buszon, akinek van fél- háromnegyed órája arra, hogy beérjen. Le is szálltam, amint 10 perc alatt megtette a busz azt az 50 métert. Aztán gyaloglás :) 3 buszmegállónyit gyalogoltam le, miközben leelőztem a 61-est, amiről leszálltam, egy 61E-t, egy BKV Pluszt, egy piros 61-est, egy másik 61-est, egy másik 61E-t... Szóval egész jól jártam :D Bár az is igaz, hogy sietősen szedtem a lábaimat. De a baleset az durva lehetett... Két totálkáros autót és egy szippantós kocsit láttam. Azért alakult ki ekkora dugó (oda és vissza is), mert csak 1 sávot használhattak. Láttam az aszfalton a felfestett útvonalat, amit az egyik totálkáros autó (a motorrésze és a szélvédője törött össze) járhatott be és ami a kifele vezető sávból az ellenkező irányú sávba tartott. A másik autó az út túlszélén, a szegélyre felhajtva állt meg. A szippantós autó meg látszólag sértetlenül állt a kifelé vezető belső sávban. Nem tudom, hogy mi történhetett. De talán majd talán beszámolnak róla valamelyik médiában...
csütörtök, július 03, 2008
Kötelező nyári szakmai gyakorlat
A GSK-nál, Gödöllőn, Apumnál :) Nem unatkozom, meglátogattam a logisztikát és a másik üzemet is :) Most hétvégén meg kondérparti lesz nagymamámnál. Tarhonyás hús lesz :)
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)