vasárnap, június 15, 2008

Következő

A vegyipari optimalizálás nevezetű csoda lesz :) Lelkes tanárúrnál kell majd írásban vizsgázni. Van rá 3 napom. Szerintem meglesz. A hétvégém nagyon jól telt, főleg annak fényében, hogy letudtam a szerves kémia 3-at :) Peredhilt meghallgattam. Egész jó volt :) Sokat fejlődött a legutóbbi fellépése óta, meg most jobb helyen is adtak elő. A dal hangfekvése is jobban illett hozzá. Aztán meg - lassan hagyománnyá válik - betértünk egy kínaiba :D Egészen zárásig ott voltunk, én persze rákszirmot vettem - itt többet adtak, mint a másik helyen :P - és hoztunk bort is, amit aztán 10 (azaz zárás) előtt pár perccel bontottunk ki, és nagyon finom volt :P

Meg persze most is itt megy az EB a kedvenc kommentátorommal :)
"Vérzik a csehek feje és a törökök szíve"
"Polak is kap egy Emre Asik jelmezt" :D
Turcan lesz a legeredményesebb kapus - egy gólt sem kapott... - mondjuk ezt az érti, aki látta a meccset :)
...(a bíró Blöhmfelder?) rendületlenül mosolyog :)
Hihetetlen volt ez a meccs is :D

péntek, június 13, 2008

És...

...MEGVAN!!! :D :D :D :D

csütörtök, június 12, 2008

Mert Játszani jó!!!

Én Tigrisszemnél jelentkeztem a játékra. Íme a játékszabályok:


1. Csatlakozhat bárki, akinek van blogja.
2. Az első három kommentben jelentkező kézzel készített ajándékot kap tőlem.
3. Az ajándék az elkövetkező 365 nap valamelyikén fog érkezni.
4. Cserébe előre kell fizetni, mégpedig úgy, hogy ezt a felhívást a jelentkezők is közzéteszik a saját blogjukban, vagyis ők maguk is megajándékoznak három embert.

Remélem, érthető :)

Sssszerrrrvessss...

Asszem, nem lesznek rémálmaim ma, mivel nem tanultam magam halálra... Pedig igyekeztem, de hát nem sikerült... Nem vagyok elég lelkes... A szerves kémia sosem tartozott a kedvenceim közé... az szerves egyet második vizsgán kettessel abszolváltam, szerves kettőből tripláztam... 3 félévben vettem fel, a harmadikban sikerült - 2 hetet tanultam rá és hármast kaptam, de a négyesért kérdezett volna, mondom, elég nekem a 3-as :D Aztán ez a szerves... most másodszorra vettem fel, de nem hiszek a sikeremben... Csak 2 kredit és többet kell(ene) rá tanulni, mint bármelyik másik (akár 4-5 kredites) tárgyra... Ki nem állhatom... Gyanítom, hogy ez is csak harmadszorra lesz meg... De azért még holnap megpróbálom :D

szerda, június 11, 2008

ńoqa

"Sok lélek alatt legyek a tutaj,
Egyszerű, durván összerótt ladik,
Mit tengerbe visznek mély folyók.

Legyek a hegedű, mely végtelenbe sír,
Míg le nem teszi a művész a vonót.
"

/Reményik Sándor/

(Chimaera-mea oldaláról - köszönöm)

EB


Imádom a riportert az m1-en :D Persze, foci eb :) Nagyon-nagyon esős meccs (Svájc - Törökország ):
- úgy esik mintha dézsából öntenék, de ennyi dézsa a világon nincs :D
- ha látod a hegyet, esni fog, ha nem látod, esik :D
- van itt minden, mint a búcsúban
Meg amiket még azelőttt mondott a többi meccsen :D
Az iwiwen játszom, Svédország a csapatom, erre a meccsre döntetlent fogadtam. Egész jól állok az ismerőseim közt :D Meg most is, mert 1:1 :) De most már nem :( A 90. percben a törökök rúgtak még egyet :) Hú, de sarasak :D Szegény svájciak...
- "vér, veríték és svájci könnyek" :)


kedd, június 10, 2008

Tanulás - mi más? :)

Huh, akartam vmit írni, de nem is tudom, mi volt pontosan...
No, sebaj. Ma voltam reggel dokinál, aztán bementem az egyetemre indexet pakolászni, könyvet kölcsönözni, tanárokkal, diáktársaimmal beszélgetni... elment a fél napom. Délután meg nem bírtam tanulni, elaludtam a könyv fölött (bár nem volt nehéz, fekve tanultam...).
Nem tudom, ki hogy van vele, de én mindenütt tanulok, csak az íróasztalomnál nem. Mondjuk ez azért is van, mert
ad 1. nincs rajta elég hely
ad 2. nincs székem :)
Szóval főleg a fotelben ülve/fekve és az ágyon törökülve/fekve tanulok. Vagy a földön. De úgy eléggé le kell hajolnom és hosszú távon nem kényelmes. Meg ilyenkor sokat írok, mert avval megy bele a kezembe az anyag :) Minden illetékesnek kitartást! ***

péntek, június 06, 2008

József és a színes szélesvásznú álomkabát


Nézzétek meg! Annyira tetszett! :) Andrew Lloyd Webber-féle musical, csodálatosan látványos díszletekkel, ötletes jelmezekkel, sokszínű zenével (rock, diszkó, lírai, miegymás), remek koreográfiával.... :) Huhh, nagyon jó volt :)

Puskás Péter a szőke 'zsidó' József :)

Elvis-fáraó a'la Gesztesi Károly :D
Szóval megyek és veszek még egy jegyet, hogy ismét megnézhessem :)))

csütörtök, június 05, 2008

aKASZTófán

KASZT=Kémiai anyagszerkezettan avagy fizikai kémia 3. 4 kredites tárgy, 65 tétellel. Na, ebből mentem ma vizsgázni. Csak három napot tudtam rá készülni, de 3-as lett :))) Szóval örülök :)
Bárcsak a következő is így sikerülne: Szerves kémia 3...

vasárnap, június 01, 2008

Örömök

Tök jó, most néztem meg, a legutóbbi vizsgám, amit nem éreztem túl jónak (max. "neccesnek") az végül 3-as lett :) Virul a fejem :)
Meg azért is mert 3 napig itt volt nálam Emericus :) Nagyon jól éreztük magunkat, voltunk bicajozni, játszottunk, nézegettünk fényképeket és új ételt kreáltunk: Emerikusz-kusz :) Orsótészta cézár salátaöntettel, kukoricával, sonkával, sajttal és almával :) Nagggyon finom :) Próbáljátok ki ;)