szombat, július 07, 2007

07.07.07.

Jó napom volt :) Illetve az egész hetem jól telt, az elején voltam Verőcén, aztán csütörtökön elhoztam a hegedűt, rendet raktam az asztalomnál. Pénteken elutazott Niel Olaszhonba. Nagyon hiányzik. De ma felhívott, és váltottunk pár szót, és nagyon jól esett :) Meg voltunk a családdal Tarnamérán, ahol a vadásznapot látogattuk meg, aztán egy röpke túra még belefért a Mátrában a Csór-réti víztározónál.

hétfő, július 02, 2007

Bazi nagy bicajtúra :)


Igen, megcsináltam! - ezzel a gondolattal rogytam le a petőházai vonatállomás padjára, teljesen kifáradva. Adatok: 4 bicikli, 2 sátor, 3 nap, 2 éjszaka, 170 km. Nem volt semmi.

Niel és két évfolyamtársa (Peti és Tamás) meg persze én vállaltuk, hogy elindulunk az ismeretlenbe 4 drótparipán.

Indulási helyünk a Keleti pu. volt, ahonnan röpke 3 óra alatt elértük a fent említett Petőházát. Az idő kellemes volt, nem túl meleg, felhős, igazi cangázáshoz való. Az első cél: megtalálni a B10-es bicikli utat. Át Fertődön, ahol megcsodálhattuk a kastély kapuját és előudvarát, majd irány Pamhagen azaz Pomogy. A határon simán átjutottunk, érdekes volt, hogy csak a szig. kellett hozzá. Ja, és még a magyar oldalon megtudtam, hogy az analitika vizsgám meglett :) Aztán tekerés. Pomogy aranyos falucska, innen Wallernbe értünk, mivel nem vettük észre, hogy vhol elkanyarodik az általunk kinézett út. De sebaj, Wallernből Apetlon felé is van bicajos út, tehát ismét kényelmesen haladhattunk az egyébként sem túl forgalmas utakon. Mellettünk végestelen végig szőlők és búzamezők. Egy tónál megálltunk pihizni egy kicsit, amiről kiderült, hogy a Lange Lacke nevet viseli, és hogy teljesen kiszáradt. Apetlonban (Mosonbánfalva) megálltunk reggelizni egy kis tavacska mellett. Ezután Illmitz következett. Az úton találtunk egy fogadót, ahol vizet kértünk, majd egy kis tekerés után egy kilátót pillantottunk meg, ahol egy budapesti családdal találkoztunk, akik már egyszer körbekarikázták a tavat, és pár jótanácsot kaptunk tőlük. Podersdorf (Pátfalu) lett volna az első megállónk, de még elég sok időnk volt, így úgy döntöttünk, hogy továbbhaladunk Neusiedl am See (Nezsider) felé és ott keresünk kempinget. Végig gyönyörű helyeken vezetett az utunk, nádasok és szántóföldek mellett.

Nezsiderben eldöntöttük, hogy meglátogatjuk Parndorfot Peti javaslatára. Ez eddig rendben is lenne, csak az oda vezető út nezsideri része vagy 30 fokos emelkedő volt. De ha már megegyeztünk, menjünk. A végére érve már láttuk Parndorf házait, ám ennél tovább nem jutottunk, mert elfogyott a kerékpárút, és a 100-zal meszelő autók mellett nem volt kedvünk haladni, ezért visszafordultunk. Az immár lejtős részen száguldottunk egy hatalmasat :) Elkezdtünk kemping után kutakodni, és egy térképnél egy másik magyar családdal találkoztunk össze, akik ugyanilyen problémával néztek szembe. A térképen persze nem volt kemping jelölve, és a megkérdezettek is csak Podersdorfban (ahonnan jöttünk) és Breitenbrunnban (Fertőszéleskút) tudtak legközelebbi kempinget ajánlani. Na, akkor tovább, előre. (itt jegyzem meg, hogy én az egész tekerés alatt hol hullámvölgyben, hol hullámhegyen voltam aszerint, hogy éppen milyen volt az út. Ha sokáig emelkedett, akkor hamar elfáradtam, de kis pihenés vagy egy kis lejtő után új erőre kaptam, és így ment ez végig)

Breitenbrunnt sikeresen elkerültük, mert nem megy át rajta a bicajos út, hanem mellette halad el, és nem vettük észre a leágazást. Sebaj, nagysokára beértünk Purbachba (Feketeváros), ahol rögtön megtaláltuk a kempinget, és némi német (ill. osztrák) nyelvi megegyezés után (Niel és én értettük a németet négyünk közül, és mi is a 3-4 évvel ezelőtti középfokúra alapoztunk :) )birtokba vehettük a sátorhelyet. Felállítottuk a sátrakat - Tamáséknak kissé nehezebben ment, mert vmit félrecsatoltak - majd irány a kemping saját étterme. Itt mindahányan egy-egy nagy pizzát rendeltünk fél liter sörrel - én búzasört ittam :) Jah, és mázlinkra a pincérlány magyar volt :) Aztán feltöltődve mentünk felüdülni a zuhany alá, és egy kis UNO-parti után álomba merültünk. Este kissé fújt a szél és esett az eső, ja meg egy süni szuszogott a fülünkbe, de amúgy jól telt az éjszaka.

Másnap félve mertem gondolni arra, hogy én ma még bicajra szállok. Alsó felemen az ilyenkor szokásos dolgok jelentek meg, és izomlázam is volt, bár ezt Niel hathatós közbenjárása csökkentette. A kempingben kis bolt is volt, itt vásároltuk meg a reggelit. Nagyon finom császárzsömléik voltak :P Hmm, legjobb Ausztriában a zsömle :) Aztán tovább. Most már tényleg lightosra vettük a figurát, mert jócskán túlteljesítettük a napi adagot. Szóval irány Oggau (Oka), ahol elhaladtunk a kemping mellett, amiről megtudtuk a 2. magyar családtól, hogy jó hely, csak az éttermet ki ne próbáljuk. Nem is álltunk meg :) Némi tekerés után következett Rust (Ruszt), ahol már jobban körülnéztünk. Varázslatos község, tele reneszánsz és barokk stílusú házakkal, és szinte mindegyiken egy gólyafészekkel :) A főtéren körbenézve nem kevesebb mint 6 gólyafészket láttam, mindegyikben legalább egy gólyával :) Ha arra jártok, mindenképpen nézzetek körbe! Ez után következett az osztrák oldal utolsó községe, Mörbisch (Fertőmeggyes), majd a határ. Simán átkerekeztünk, majd jó sok lejtő után a fertőrákosi strandnál kötöttünk ki, kempinget keresve. Persze ott nem volt, de ha már strand közelében voltunk, kihasználtuk. A víz befelé nagyon hideg volt, a part meg kavicsos, de peljebb térdig érő iszapban jártunk :) Némelyikünknek nem igazán tetszett :) Kicsit kisütött a nap, ettem palacsintát, Niel lángost, majd irány vissza az emelkedőn a kempinghez, ami előtt már egyszer elhaladtunk ide fele jövet. Niel a Szent Kristóf kempinget nézte ki nekünk a neten, ami az egyetlen Fertőrákoson :) Meg is találtuk és nagyon kedvesen fogadtak minket :) Aztán éttermet vadásztunk, és végül az elsőnek megnézett melett döntöttünk. A menünk most változatosabb volt: grill tál, hagymás husi, cordon bleu és szezámos csirkemell. Mindehhez 3 korsó csapolt sör meg fél liter barna sör. Naná, hogy az enyém volt a barna, 7,3% alkoholtartalommal :) Kissé jó kedvem lett tőle, és így telt az esti kártyaparti is - kanaszta és kent :) Majd alvás.

Másnap reggelikörút a pékségbe, majd az abc-be. Reggeli után eldöntöttük, hogy Sopront meglátogatjuk. Szerencsére kaptunk egy kis útbaigazítást, ezért megtaláltuk a kerékpárutat, bár aztán elvesztettük, viszont Niel tovább haladt, és lett egy kis kavarodás, de aztán újra együtt folytattuk utunk. Sopronban körbenéztünk. Gyönyörű város, megint csak ajánlani tudom. A Főtéren minden egyes ház műemlék, középkori, barokk stílusban. Karikáztunk még erre-arra, vettünk bort az otthoniaknak, majd indultunk Petőháza felé. Kissé igyekeztünk, mert el akartuk érni a vonatot, amit Peti kinézett nekünk, ígyhát Balfon, Fertőbozon, Hidegségen, Fertőhomokon, Hegykőn és Fertőszéplakon gyorsan átkerekeztünk, csak egy helyen álltunk meg ebédelni. Fertődön már ismerős helyszín fogadott, majd a célegyenesbe értünk. Sikerült :)

Amit szereztünk: izomláz, alsó feli fájdalmak, leégés, barna szín, élmények, látványok, emlékek...

Szóval... csapj bele! :)


U.i.: a következő cél talán a Velencei-tó lesz :) De addig is: tábor és családi nyaralás.

ÉLJEN A NYÁR!!!

szerda, június 27, 2007

Végre vége!!!!

Igen, ez az! Meglett a mai fizkémem kettessel :) Bár most kevesebbet tudtam a tételekből, mint legutóbb, de a tanár nagyon kedves volt, és átengedett :) Most már biztos lesz ösztöndíjam, mert az átlagom 4,03 :)
Így nézek most ki ;)
Szemüveggel: 8-)

Szemüveg nélkül :)

És holnap kiorán kelés, mert megyünk Niellel és két évfolyamtársával a Fertő-tó körüli bicajtúrára! 4 napig nem leszek, ne keressetek - vagy ha igen, akkor a Fertő-tóban ;)

kedd, június 26, 2007

Véghajrá

Goth: Köszi ;)
Igen, itt a vég! De ez hepiend lesz :) Ma fizikából ötöst kaptam!!!!! :) Egyetemi életem második szóbeli ötöse :) Jó ez a félév :)
Holnap igazán az utcsi vizsga lesz, aztán másnap irány a Fertő tó :)
Aztán hétfőn vihetem a hegedűt megcsináltatni (vonót szőröztetni, kulcsokat - csavaró - javíttatni, felhangolni) és vihetem a táborba!
Na, megye, vár a fizkém :))

péntek, június 22, 2007

Vizsga-vég

Lassan végre vége a vizsgaidőszaknak, de az utolsó hétre jutott 3 vizsgám, mert kettőből dupláznom kell... De van még remény :)

Utána irány a Fertő tó bicajjal. Mármint csak körbe, oda vonattal megyünk :)

Artemisz: köszi az örömködést :)

1ébként azért nem jelenik meg automatikusan, mert én vagyok a moderátora, és ha én nem nézem meg, senki nem látja. Bocsi :)


Ilyen vagyok új hajhosszal. Nem is tudom hátra fogni :) Mondjuk május eleje óta azért megnőtt :)

Mostantól gyakrabban írhatok ide, mert van gyors netünk.

A legutóbbi bejegyzésem óta történt pár dolog, főleg vizsgák, meg voltam a Dagály strandon :) Most ennyi, megyek még Fizikát tanulni...

szombat, június 09, 2007

Éjfél felé

Hát, kissé késő van, éjfél is már elmúlt 1 órával :) De most nincs itthon Öcsém, és birtokba vettem a gépét :)
Persze, most is régen írtam... De vizsgaidőszak van, vagy mifene. Megtudtam, hogy az idei Tolkien táborban az Ezüstkristály csapatba kerültem :) Remélem, élvezni fogom :)
Ma (illetve tegnap) nagyon jó napom volt, bár úgy kezdődött, hogy tök ideges voltam a Biokémia vizsga miatt, mert egy másodjára próbálkozó lány a végletekig idegessé tett, mikor elmesélte, hogy mit tud, és ennek ellenére megbukott. Szóval remegő kézzel-jábbal mentem be, ugyanígy jöttem ki, de MEGLETT! Méghozzá ÖTÖSRE! Egyetemi életem első szóbeli ötöse :) Kint már várt rám Niel, egy gyönyörű vörös rózsával, aztán jól megebédelte, bolondoztunk egy kicsit, aztán itthon meg elmentem Nieriellel uszba :) Nagyon jól esett :) Remélem, a következő vizsga is jó lesz. Van még 4 hátra. De eddig meglepően jól állok, a legrosszabb jegyem 3-as :) Hajtok az ösztöndíjra. De jó lenne, ha meglenne...
Szép hajnalt ;)

kedd, május 15, 2007

Az utolsó kedd

...mármint olyan szempontból, hogy az utolsó tanítási kedd. Ebből következik, hogy ez az utolsó tanítási hét. Utána vizsgák. Szerencsére nem lesz olyan sok - remélem -, hogy ne bírjam ki. Mondjuk lesznek szóbelik is, szóval azokkal vigyázni kell. Írásban jobb vagyok. Holnap még 3 zh-t megírok, aztán meg csütörtökön analitika labor diger, és szabad lesz a péntekem :) Bár nem tölthetem Niellel, mert neki péntek este még lesz egy nagyon fontos zh-ja, szóval nem zavarom. Meg én is készülök már pl. a köv. heti matekra.
Kirándulási képeket ígértem, de jelenleg még nincsenek feltöltve :) Sebaj, addig se foglalja itt a helyet. Mostanában kicsit érzékeny voltam, de már jobban vagyok.
Az MTT tábort már nagyon várom, utána meg a családi nyaralást :) Idén a Mecsekbe megyünk, Kővágószőlősre :) Na jó, megyek, mert még van némi elintéznivalóm. A blog nyáron nem igazán üzemel, lévén nem leszek netközelben, de a vizsgaidőszakban a vizsgák után kell egy kis net-felüdülés :)

kedd, május 08, 2007

Kedd

Huhh, jó régen nem írtam, történt egy s más.
Fontosabbnak ítéltek:
Öcsém ma írja az emelt matekot, szurk, szurk neki!
Voltunk kirándulni a Börzsönyben Niellel. Kissé maratoni volt, cca. 22 km, 600m fel, 600m le szintkülönbség. Nem volt semmi :)
Beindult a zh-időszak, nekem semmi affinitásom tanulni...

Holnap meg After Crying koncert a Dózsában. Ott lesz Nieriel barátosném és a kedvese :)
Mára ennyi. pá

kedd, április 10, 2007

Kedves kedd :)

Remek volt a kirándulás!
Rengeteg madarat láttunk, még több virágot, és remek időnk volt, szóval minden összejött :)
Visszafele ugyanarra jöttünk, mint 1 éve :) Előjöttek az emlékek :)


Na, most látom, hogy ez egy jó régi hozzászólásom, azóta megint voltunk kirándulni :)

csütörtök, április 05, 2007

Szurkolós szerda

Szurk szurk Nielnek, két zh-t is ír ma. Én meg digeráltam (feleltem) analitika laborból, és 4-es lett :) Jövő héten is megyek, remélem az is menni fog... Hm, a hétvégém remekül telt, a Galériában remekül elvoltunk :) Aztán szombaton meg mászkálás egész nap: Maglódi úti piac, ahol is kaptam egy szandált, aztán irány az Utazás 2007 kiállítás, ahol volt lovas bemutató is :))) Rengeteg prospektust hoztunk el. Na meg találkoztam I-nel :))) Aztán meg át a BSA-ba, illetve PLSA-ba, ahol bőrövet akartunk nézni, mert kézműves vásár volt, meg táncháztalálkozó, de visszariasztott az 1500-as belépő, szóval nem. Végül Auchan-ös (hogy kell rendesen kiejteni?) bevásárlás. Szóval hoszú nap volt. Vasárnap meg bicajozás R.hegyen meg a Madárdombon :) Jah, és leadtam a "Cégnek" (c by E.) a jelentkezést :) Izgulva várom, hova kerülök :) Mára ennyi. Kikapcs :)

Írtam tegnap ezt, csak vacakolt a számítógép, és nem mentette el...
Én viszont igen :)
Tegnap még voltam parktájfutáson is, ami itt a BME-n volt, a 2 km-es távot választottam és 26 perc alatt sikerült teljesítenem hátizsákostul :)
Nireiellel meg nem találkoztam, lemondta, mert hogy besűrűsödtek a programjai - szünetje van, de sok a tanulnivaló... De vasárnap ráér, megyünk moziba!